• Ostatnia modyfikacja artykułu:10 miesięcy temu

Pierwszy MacBook Air debiutował na rynku w 2008 r. i prezentował go jeszcze Steve Jobs. Wyciągnął go wówczas z szarej koperty, co zrobiło duże wrażenie na uczestnikach konferencji. Laptop natychmiast stał się złotym standardem dla cienkich i lekkich komputerów przenośnych.

Teraz ponad 12 lat później, MacBook Air ma zostać poddany gruntownej modernizacji. Dzięki niej stanie się jeszcze cieńszy i lżejszy niż poprzednie modele.

Ranking: Najlepsze laptopy 2020

Najnowszy MacBook Air z 2020 r. wykorzystuje nowe procesory Apple M1. Firma zrezygnowała z układów Intela, ale sam komputer ciągle wykorzystuje de facto tę samą obudowę. Producent przez ostatnie lata nie bardzo wiedział jak i czy w ogóle może jeszcze zmniejszyć wymiary i wagę tego supercienkiego sprzętu. Teraz do sieci trafia coraz więcej informacji o tym, że to możliwe. MacBook Air będzie miał nową konstrukcję, która zmniejszy jego grubość i wagę.

Nie wiemy jeszcze o ile cieńszy będzie nadchodzący Air. Bloomberg informuje jednak, że będzie to komputer klasy premium, a poprzednie MacBooki Air mają potanieć i stać się bardziej “typowymi laptopami” w ofercie Apple’a.

Laptop będzie oferowany z 13,3-calową matrycą, a firma zamierza jeszcze bardziej zmniejszyć ramki wokół wyświetlacza. Podobne posunięcie zastosował Dell w laptopie XPS 13, który ma niezwykle cienką ramkę.

MacBook Air w 2021 otrzyma też nowy ekran

Nieoficjalnie mówi się również o tym, że MacBook Air doczeka się nowego ekranu, wykonanego w technologii mini-LED. Ma też wykorzystywać technologię MagSafe do współpracy z różnymi akcesoriami.

Oficjalna reklama MacBooka Air 2020

Nowy komputer otrzyma też wydajniejszy procesor – prawdopodobnie Apple M2. Doczekamy się również dłuższego czasu pracy na baterii. A kiedy premiera? Data nie jest jeszcze znana, ale prawdopodobnie nowy Air trafi na rynek w drugiej połowie 2021 r.

Sprawdź także:
Apple MacBook M1 z problemami – winą wygaszacz ekranu
Pierwsze testy MacBooka Air M1. Czy rzeczywiście lepszy niż laptopy z Windows?
USB 4.0 nadchodzi. Co trzeba wiedzieć?

Źródło: DigitalTrends.com

Oceń ten post