• Ostatnia modyfikacja artykułu:11 miesięcy temu

Netflix rozpoczął walkę z dzieleniem kont wśród użytkowników. Niestety, tym razem padło również na Polskę!

Wygląda na to, że Netflix stanie się już wkrótce znacznie droższy dla wielu z nas. Część użytkowników otrzymała już wiadomości o tym, że nasze konto przeznaczone jest tylko dla nas i osób, które z nami mieszkają. Oznacza to, że nie będziemy mogli dzielić się nim z przyjaciółmi, członkami rodziny czy nawet z obcymi osobami z którymi się na to złożyliśmy. Bo tak też przecież często się dzieje.

Co będziemy mogli zrobić w takim przypadku? Cóż, Netflix nie daje nam niestety zbyt dużo opcji. Oczywiście, pierwszą z nich, na którą z pewnością zdecyduje się sporo użytkowników jest rezygnacja z serwisu. Jeśli zależy nam jednak na ich filmach i serialach to możemy po prostu kupić sobie własne konto. Serwis pozwoli nam przy okazji na przeniesienie wszystkich naszych danych takich jak obejrzane filmy czy preferencje.

Sprawdź: Platformy streamingowe – na jaką warto postawić?

Alternatywnie, możemy skorzystać z opcji wykupienia dodatkowego użytkownika za 9.99 zł miesięcznie. Oczywiście, w przypadku dzielenia konta z większą liczbą osób kwota stosownie wzrośnie – opłata jest za jeden dodatkowy profil korzystający z Netflixa poza głównym gospodarstwem domowym. Jest tylko jeden haczyk – jeśli korzystamy z płatności za pośrednictwem partnera, chociażby naszego dostawcy telewizji czy internetu, to nie będziemy mogli skorzystać z tej opcji. A szkoda, w całej tej nieciekawej sytuacji wydaje się ona najlepszym wyborem.

Zobacz też:
Netflix podsyca obawy strajkujących przeciwko AI scenarzystów
HBO Max zmieni nazwę już 23 maja!
Disney+ wciąż traci użytkowników – platforma ma spory problem

Oceń ten post