• Ostatnia modyfikacja artykułu:12 miesięcy temu

Discord już wkrótce zmusi nas do zmiany naszych nazw użytkownika. Wszystko po to, aby pozbyć się słynnego już czterocyfrowego identyfikatora.

Z pewnością kojarzycie Discorda – to niezwykle popularny wśród graczy komunikator umożliwiający nam komunikację tekstową oraz głosową. Wielkim atutem jest możliwość tworzenia tematycznych serwerów oraz kanałów, dzięki czemu dyskusja jest uporządkowana, a treści łatwe do znalezienia. Podczas pandemii zainteresowało się nim zatem mnóstwo osób i zdecydowanie nie służy on już tylko do gier komputerowych.

Od samego początku istnienia, Discord postawił na dość ciekawe podejście do nazw użytkownika – nie musiały one być wcale unikalne. Wszystko dlatego, że każde konto otrzymywało jeszcze 4-cyfrowy identyfikator. Nick wyglądał więc po prostu chociażby tak – Testoria#1234. Mógł jednak istnieć inny użytkownik o nazwie Testoria, miałby po prostu inny czterocyfrowy numer po hashtagu.

Tymczasem, w ciągu najbliższych tygodni, każdy użytkownik będzie musiał zmienić swoją nazwę na w pełni unikalną. Pierwszeństwo będą miały oczywiście najstarsze konta, a cała zmiana przebiegnie stopniowo. Dozwolone będą litery, numery, znak podkreślenia i kropka. Do dyspozycji mamy też minimum 2 i co najwyżej 32 znaki.

Warto jednak dodać, że będzie to tylko i wyłącznie nazwa konta. Do wyboru będziemy mieli też nazwę wyświetlaną, czyli to co zobaczą inni użytkownicy. W tym przypadku nie musi być ona już w 100% unikalna. To dokładnie takie rozwiązanie, jakie stosuje chociażby Steam. Bez wątpienia to dobra zmiana, nazwę zapamiętać łatwiej niż nazwę + unikalny numer.

Zobacz też:
Discord Nitro drożeje – podwyżka cen o ponad 100%!
Steam zakończy wsparcie dla starszych wersji Windowsa
WhatsApp wprowadza blokadę chatu dla prywatnych wiadomości

Oceń ten post