• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Nothing ogłosiło swoje plany na ten rok. Już latem wydadzą długo oczekiwanego, pierwszego smartfona w ich ofercie!

Nothing to jak na razie zdecydowanie więcej marketingu niż produktów. Firma została założona przez byłego twórcę marki OnePlus i jak dotychczas, pokazała nam jedynie (całkiem udane!) słuchawki true-wireless. Wygląda jednak na to, że nareszcie szykują hit, na który wszyscy czekaliśmy.

Już wkrótce, bo latem tego roku, w sprzedaży pojawi się pierwszy smartfon ich produkcji, czyli phone (1). Jak zwykle, nie wysilili się na zbyt kreatywną nazwę, ale nie o to tutaj chodzi. Co wiemy już o nadchodzącym modelu i czy warto na niego czekać?

Sprawdź: Smartfon do 1500 zł – najlepsze modele

Jak możecie się już zapewne domyślić, wiemy jak na razie bardzo niedużo. Jedyna pewna informacja, to to, że sercem nowego smartfona będzie procesor firmy Qualcomm. Niemal na pewno mowa więc o modelu Snapdragon 8 Gen 1 – telefon ma być raczej z wyższej półki cenowej. Nothing utrzymuje, że ma on konkurować z najnowszym iPhonem, mowa więc o flagowcu najwyższej klasy.

Dość ciekawym dodatkiem będzie też z pewnością ich autorski system operacyjny Nothing OS, będący nakładką na Androida. Sam launcher będzie dostępny do pobrania na wybranych smartfonach już w kwietniu tego roku.

Nowy smartfon założyciela OnePlus to jak na razie więcej niewiadomych niż konkretów. Pojawił się nawet przeciek, że cały tył telefonu będzie całkowicie przezroczysty. Jedno jest pewne – wszystko zapowiada się naprawdę bardzo ciekawie!

Zobacz też:
Nothing Ear 1 – nowe słuchawki od byłego szefa OnePlus
Czym jest Nothing? Poznaj nową markę
OnePlus 10 Pro – mamy już pierwsze zdjęcia!

Oceń ten post