• Ostatnia modyfikacja artykułu:10 miesięcy temu

Nvidia rozbiła bank. Pójście w stronę sztucznej inteligencji okazało się dla nich prawdziwą żyłą złota!

NVIDIA, czyli niewątpliwy światowy lider w produkcji chipów graficznych, wywołała prawdziwe poruszenie na rynkach finansowych po ogłoszeniu swoich rekordowych wyników kwartalnych. Firma, wcześniej była znana głównie z produkcji kart graficznych. Od niedawna skupiła się jednak również na dostarczaniu mocy obliczeniowej dla algorytmów sztucznej inteligencji (takich jak chociażby ChatGPT). Wyniki opublikowane po środowej sesji giełdowej przekroczyły oczekiwania analityków, co spowodowało wzrost notowań akcji Nvidii o około 9% – takiego wyniku nie spodziewałby się nawet największy optymista.

Sprawdź: Czy sztuczna inteligencja zabierze ci prace?

Powiedzieć, że Nvidia zakończyła drugi kwartał z hukiem to jak nic nie powiedzieć. Osiągnęła przecież przychody wynoszące 13,51 mld dolarów, co stanowi ponad dwukrotny wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim. Wynik ten przewyższył nawet konsensus rynkowy, który zakładał przychody na poziomie 11,2 mld USD. Szczególnie imponujące są wyniki działu centrów danych, który wygenerował 10,32 mld USD sprzedaży, osiągając rekordowy wzrost o 141% w porównaniu z poprzednim kwartałem i aż o 171% w porównaniu z analogicznym kwartałem rok wcześniej.

Nie tylko przychody imponują, również zyski przewyższają oczekiwania. Zarówno zysk na akcję liczony według standardów rachunkowości GAAP, jak i non-GAAP, przekroczył prognozy analityków. Oznacza to, że NVIDIA odnotowała zysk w wysokości 2,70 USD na akcję, podczas gdy oczekiwano 2,08 USD. Co więcej, perspektywa jest obiecująca – nie był to jednorazowy przypadek. Prognozy mówią o tym, że trzeci kwartał będzie jeszcze lepszy.

Zobacz też:
ChatGPT może już wkrótce zbankrutować?
Nvidia dołączyła do elitarnego grona firm wartych bilion dolarów!
Valve nie zgadza się na sztuczną inteligencję na Steamie

Oceń ten post