• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Patreon być może już wkrótce zaprezentuje nowe metody płatności. Firma zaczęła eksperymentować z kryptowalutami.

Bez najmniejszych wątpliwości, Patreon to jeden z najpopularniejszych serwisów w Internecie dla początkujących (czy nawet dość doświadczonych) artystów. Za jego pośrednictwem, fani mogą wpłacać comiesięczne donacje, a artyści zapewniają im w zamian dostęp do ekskluzywnych materiałów. Zarobki mogą być naprawdę spore, weźmy chociażby Radio 367 zarabiające już ponad 700 tysięcy złotych miesięcznie!

Tymczasem, Jack Conte i Julian Gutman, czyli dyrektorzy wykonawczy Patreona ogłosili, że firma zamierza już wkrótce wprowadzić kryptowaluty. Ich forma będzie jednak nieco inna niż moglibyśmy się spodziewać. Nie dostaniemy wcale możliwości przysyłania artystom środków za pomocą Bitcoina czy Ethereum. Zamiast tego, serwis wprowadzi Creator Coins (nazwa jest jak na razie robocza).

Zobacz: Portfel kryptowalut – co warto wybrać?

Nie wiadomo jeszcze do końca jak to wszystko będzie działało, ale pierwsze zapowiedzi są bardzo obiecujące. Creator Coins będą powiązane z konkretnym twórcą. Decydując się na ich kupno nie tylko weprzemy więc wybranego twórcę, ale również w niego zainwestujemy. Jeśli okaże się, że stanie się on kiedyś niesamowicie popularny, to będziemy mieli szansę na spory zarobek.

Oczywiście, jak na razie wszystko jest bardzo wczesnym projektem. Nie wiadomo w ogóle czy Creator Coins trafią kiedykolwiek do serwisu. Uczciwie trzeba jednak przyznać, że wygląda to na bardzo interesującą ideę, mającą bardzo wiele wspólnego z NFT. A jak doskonale wiemy, to teraz bardzo gorący temat.
Prawdopodobnie, Patreon zdradzi nam więcej szczegółów dopiero w przyszłym roku. Pozostaje trzymać kciuki, żeby wszystko się udało.

Zobacz też:
Twitter umożliwi nam przesłanie napiwków w Bitcoinach
OnlyFans wypuszcza nową “grzeczną” aplikację – OFTV
Instagram pracuje nad płatnymi stories tylko dla subskrybentów

Oceń ten post