• Ostatnia modyfikacja artykułu:4 miesiące temu

Wygląda na to, że targi E3 zostały całkowicie odwołane. Jak na razie to jednak tylko nieoficjalne informacje.

Targi E3 to prawdziwe święto dla miłośników gier wideo. To właśnie podczas nich liczne studia prezentują swoje najnowsze tytuły, a gracze mają doskonałą okazję zapoznać się z nimi przedpremierowo. Przy okazji nigdy nie brakuje też nowinek ze świata hardware’u takich jak klawiatury, myszki czy słuchawki gamingowe. Pierwsze z nich odbyły się już w 1995 i to właśnie na nich zaprezentowano pierwsze PlayStation.

E3 odbywały się od 1995 co roku. Taki stan rzeczy przerwała jednak pandemia COVID-19. W 2020 targi zostały odwołane, ze względu na sytuację epidemiologiczną. Ciężko się zresztą im dziwić. Niestety, jedyne co otrzymaliśmy w 2021 to wydarzenie online. Wszyscy zgodzili się, że było w porządku, ale to zupełnie nie ten klimat co dawniej.

Sprawdź: Słuchawki gamingowe – najlepsze modele

Już od dawna wiedzieliśmy, że E3 nie powrócą w 2022 w formie stacjonarnej. Wygląda jednak na to, że nie powrócą w ogóle. Znany leaker, Jeff Grubb twierdzi, że wydarzenie zostało odwołane. Biorąc pod uwagę jego wcześniejsze przewidywania śmiało można uznać go za wiarygodne źródło dobrze znające całą branżę.

Niestety, istnieje spora szansa, że to po prostu koniec targów E3. Bardzo wątpliwe czy organizatorzy zdecydują się w 2023 na stacjonarne wydarzenie – renoma wydarzenia została już zbyt mocno nadszarpnięta. To jednak doskonała okazja dla konkurencji na przejęcie ich prestiżu i wypromowanie własnych targów.

Zobacz też:
CES 2022 – czterech wystawców wycofało się targów
Activision Blizzard sprzedane! Microsoft przejmuje firmę
Samsung Odyssey Ark – największy monitor gamingowy świata

Oceń ten post