• Ostatnia modyfikacja artykułu:11 miesięcy temu

Google ma kiepską wiadomość dla miłośników składanych smartfonów. Całkowicie porzucili jak na razie projekt Pixel Fold.

Kilka miesięcy temu mogliśmy przeczytać bardzo ciekawą wiadomość. Google rzekomo pracowało nad swoimi własnymi składanymi smartfonami z serii Pixel Fold. Mieliśmy otrzymać zarówno model przypominający Galaxy Z Flip jak i Z Fold. Jak się jednak okazuje, projekt został tymczasowo (i zapewne również już na stałe) porzucony.

Jaki jest oficjalny powód takiej decyzji? Cóż, tego niestety nie wiemy. Najprawdopodobniej chodzi jednak po prostu o olbrzymi wręcz niedobór komponentów na rynku elektronicznym. Google ledwo nadąża (a właściwie to już nie nadąża) z produkcją ich flagowego Pixel 6. Zwyczajnie mogliby nie być w stanie wyprodukować kolejnych egzemplarzy.

Zobacz: Smartfon do 2000 zł – najlepsze modele

Drugi powód jest już nieco mniej oczywisty – Pixel Fold mogłyby po prostu nie zostać zbyt ciepło przyjęte przez rynek. To dalej olbrzymia nowość i bardzo nieoczywisty produkt, a Google nie jest wcale zbytnio docenianym producentem smartfonów. Wydaje się, że na taką ekstrawagancję mogą pozwolić sobie jak na razie tylko najwięksi giganci, tacy jak Samsung, Apple czy Xiaomi.

Ciężko się zresztą nie zgodzić z tym stwierdzeniem – być może składane smartfony są faktycznie przyszłością, ale wciąż brakuje im siły przebicia. Google tymczasem zebrało bardzo mieszane recenzję za znacznie prostszy model Pixel 6. Seria Pixel Fold mogłaby faktycznie okazać się olbrzymim niewypałem i gigantyczną wtopą marketingową.

Jak na razie, mamy pewność, że Pixel Fold nie trafią do produkcji przynajmniej do połowy 2022 roku. Prawdopodobnie jednak, projekt jest już po prostu porzucony na amen.

Zobacz też:
Pixel 6: Google nie nadąża z produkcją nowego smartfona
Smartfony Pixel 3 mają poważną wadę fabryczną?
Google pobiło absolutny rekord zysków – wzrost o 41%!

Oceń ten post