• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Google naprawdę pracuje nad składanym smartfonem. Pixel Fold zadebiutował właśnie na pierwszych nieoficjalnych renderach.

Nareszcie poznaliśmy więcej szczegółów na temat jednego z najściślej chronionych projektów Google. Oczywiście, mowa tutaj o pierwszym w ich ofercie składanym smartfonie, nazwanym po prostu Pixel Fold. Wszystko wskazuje na to, że urządzenie zadebiutuje już w maju tego roku, na konferencji Google I/O. Na szczęście, już teraz poznaliśmy kilka szczegółów.

Przede wszystkim, Pixel Fold będzie smartfonem rozkładanym, dokładnie tak jak seria Galaxy Z Fold. Ciężko ocenić wielkość ekranu jedynie na postawie samych renderów, ale wygląda na to, że będzie miał on przekątną około 6,5 cala po złożeniu, spodziewać należy się zatem standardowych rozmiarów, do których przyzwyczaił nas już Samsung.

Sprawdź: Smartfon do 2000 zł – najlepsze modele

Pixel Fold pojawi się w sprzedaży w dwóch wersjach kolorystycznych – Chalk i Obsidian, które nieco łatwiej opisać po prostu jako biała i czarna. Wyraźnie widać też dość masywną wyspę aparatów. Źródło przecieku wyraźnie zaznacza, że pod kątem możliwości fotograficznych będziemy mówić o zdecydowanym flagowcu z doskonałymi obiektywami. Dowiedzieliśmy się również, że telefon będzie miał wydajność typową dla serii Pixel.

O tym, że Pixel Fold będzie flagowcem świadczy również bardzo wyraźnie jego cena. Urządzenie będzie sprzedawane za 1799 dolarów, czyli dokładnie tyle, co Galaxy Z Fold4, który przy okazji będzie jego głównym konkurentem. Ciężko nie zauważyć jednak, że do maja jeszcze sporo czasu i ceny mogą ulec dość sporej zmianie.

Zobacz też:
Google naprawiło poważny błąd zabezpieczeń w telefonach Pixel
Pixel Watch – poznaliśmy pełną specyfikację
Oppo Reno 9 – znamy specyfikację trzech nowych smartfonów

Oceń ten post