• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Google usunęło bardzo poważny błąd ze smartfonów Pixel. Pozostaje jednak pytanie, jakim cudem przeoczyli go wcześniej.

Smartfony Google Pixel miały bardzo poważny błąd. Jak się okazuje, można było odblokować je nie znając kodu PIN i nie dysponując danymi biometrycznymi ich właściciela. Chyba nie trzeba zbytnio tłumaczyć, dlaczego było to coś niesamowicie poważnego – na telefonie mamy przecież wszystkie nasze dane, dostęp do aplikacji bankowych czy mediów społecznościowych.

Co jednak znacznie ciekawsze, sposób nie wymagał absolutnie szczegółowej wiedzy informatycznej i odblokować telefon mógł tak naprawdę każdy. Cała metoda była banalnie wręcz prosta. Wystarczyło podmienić kartę SIM na inny model, a następnie wprowadzić trzykrotnie jej błędny PIN. Takie działanie oczywiście ją blokuje i wymaga podania od nas kodu PUK. Problem w tym, że jego wpisanie odblokowywało przy okazji cały telefon.

Sprawdź: Smartfon do 2000 zł – najlepsze modele

Nie wiadomo jak długo błąd był obecny w telefonach Google Pixel ani czy ktokolwiek z niego w ogóle skorzystał. Firma zareagowała na szczęście bardzo szybko i naprawiła błąd, zanim jego odkrywca podzielił się tym z informacją publiczną. Przy okazji, łatka naprawia też zielone migotanie ekranu modeli Pixel 7 i 7a oraz poprawia zarządzanie energetyczne. Oczywiście, nie musicie instalować jej ręcznie, telefon zrobi to w pełni automatycznie.

Pozostaje tylko pytanie, jakim cudem Google ominęło aż tak trywialny błąd. Całość zdecydowanie nie była zbyt skomplikowana i taka sytuacja nigdy nie powinna mieć miejsca.

Zobacz też:
realme 10 – znamy pełną specyfikacje i polskie ceny
Xiaomi 13 i 13 Pro debiutuje na pierwszych renderach
Google Stadia się zamyka – to koniec całej platformy

Oceń ten post