• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

W kodzie źródłowym Androida 12 znaleziono wzmianki o nadchodzącym nowym produkcie od Google – Pixel Stand 2. Bezprzewodowa ładowarka dostanie tym razem własne chłodzenie.

Google Pixel Stand to tak naprawdę znacznie więcej niż sama ładowarka bezprzewodowa. Odpowiedniejszym terminem jest tutaj chyba smart stacja dokująca. Oprócz samej podstawki i ładowarki znajdziemy w niej również prostą cyfrową ramkę na zdjęcia i smart display z asystentem Google.

Serwis 9toGoogle odnalazł w kodzie źródłowym Androida 12 liczne wzmianki o tym, że nadchodzi druga generacja – Pixel Stand 2. Zdecydowanie najciekawszą informacją jest to, że będzie wyposażona we własny system chłodzenia oparty na wentylatorach.

Zobacz: Ładowarka bezprzewodowa – najlepsze modele

Biorąc pod uwagę, że poprzedni model mógł ładować telefony mocą 10W zupełnie się przy tym nie nagrzewając, niemal pewne jest, że Pixel Stand 2 będzie dysponował znacznie większą mocą wyjściową. Z wentylatorów korzysta również ładowarka OnePlus dysponująca mocą 50W, być może powinniśmy więc spodziewać się podobnych wyników.

Co ciekawe, zgodnie ze znalezionymi danymi, siła pracy wentylatorów będzie zależeć od wybranego profilu. Na tę chwilę wiemy, że będziemy mieli do wyboru tryb automatyczny, cichy i szybkiego ładowania.

Oczywiście, wywołanie asystenta Google tymczasowo wyłączy całe chłodzenie – hałas przeszkodziłby w prawidłowym odczytaniu naszego głosu. Pixel Stand 2 zachowa się również dokładnie tak samo przy używaniu funkcji nagrywania rozmów.

Niestety, nie znamy jeszcze żadnych szczegółów na temat tego, kiedy nowa stacja dokująca mogłaby trafić do sprzedaży. Najprawdopodobniej musimy zaczekać po prostu na oficjalne informacje.

Zobacz też:
Razer prezentuje nową ładowarkę GaN 130W
Xiaomi prezentuje HyperCharge – ładowanie smartfona w 8 minut mocą 200W
Google nie będzie pobierało już opłat od konkurencyjnych wyszukiwarek na Androidzie

Źródło: 9toGoogle

Oceń ten post