• Ostatnia modyfikacja artykułu:7 dni temu

Play zaliczył fatalny rok 2021. Aż 130 tysięcy użytkowników zdecydowało się na przeniesienie numeru lub całkowite rozwiązanie umowy.

Jak co roku UKE opublikowało raport dotyczący przenoszenia numerów w największych sieciach telefonicznych w Polsce. Wyniki są dosyć ciekawe, bo „zwycięzcą” okazał się operator spoza pierwszych czterech miejsc pod względem liczby użytkowników, czyli Premium Mobile. Największy przegrany to za to bez najmniejszych wątpliwości Play.

2021 był prawdopodobnie najgorszym rokiem dla sieci Play od początku jej istnienia. Stracili aż 130 tysięcy numerów! W równie złej sytuacji znajduje się Plus – ich strata wyniosła nieco ponad 50 tysięcy. Świetnym wynikiem mogą natomiast pochwalić się T-Mobile i Orange z wynikami kolejno +18 tysięcy i + 30 tysięcy.

Sprawdź: Smartfon do 1500 zł – najlepsze modele

Co spowodowało tak fatalny wynik Playa? Cóż, z pewnością nie była to pewna głośna afera wizerunkowa z udziałem znanej aktorki. Ostatni kwartał był dla nich akurat dość łaskawy – stracili podczas niego jedynie 18 tysięcy numerów. Wygląda więc na to, że problem jest znacznie bardziej złożony i klienci są po prostu niezbyt zadowoleni z ich usług.

W internecie możemy poczytać bardzo dużo komentarzy na ten temat. Dwa stwierdzenia powtarzają się jednak szczególnie często. Play ma problem z zasięgiem LTE w wielu miejscach i niezbyt atrakcyjną pod względem finansowym ofertę. Krótko mówiąc – konkurencja oferuje niemal to samo tyle, że taniej i lepiej.

A wy przenosiliście ostatnio swój numer telefonu? Dajcie znać w komentarzach!

Zobacz też:
Play kupiło UPC Polska za 7 miliardów złotych
LG zakończyło pomyślnie pierwszy test sieci 6G
Naszyjnik chroniący przed 5G okazał się… radioaktywny

Oceń ten post