• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

PlayStation 5 dostało nareszcie wyczekiwany od dawna update. Konsola w końcu obsługuje rozdzielczość 1440p!

Na mało którą aktualizację czekaliśmy chyba tak długo jak na to. PlayStation nareszcie wspiera natywnie rozdzielczość 1440p. To doskonały krok, z którego wyjątkowo ucieszą się gracze korzystający z monitora. Jeszcze kilka miesięcy temu kupno odpowiedniego modelu było dość problematyczne, teraz będzie już banalnie proste.

Oczywiście, 1440p obsługuje jak na razie jedynie częstotliwości odświeżania ekranu 60 i 120 Hz. Niestety nie mamy też dostępu do VRR, czyli zmiennej częstotliwości odświeżania ekranu. Będzie ona jak na razie dostępna jedynie dla rozdzielczości 1080p i 2160p. Mamy jednak nadzieje, że w przyszłości ulegnie to zmianie.

Tytuły w wyższej niż 1440p rozdzielczości będą mogły korzystać z supersamplingu, który przekonwertuje obraz do pożądanej rozdzielczości. Nie powinniśmy spodziewać się zatem żadnych problemów z wydajnością.

Sprawdź: Słuchawki do PS5 – najlepsze modele

Jak na razie nowa aktualizacja jest w fazie rolloutu, oznacza to, że trafi do nas w ciągu maksymalnie kilku dni. Prawdopodobnie większość użytkowników będzie mogła cieszyć się rozdzielczością 1440p już dzisiaj wieczorem. To również doskonała wiadomość dla producentów monitorów – wiele modeli stało się właśnie natywnie kompatybilnym z PlayStation 5. Wybór odpowiedniego sprzętu będzie już znacznie łatwiejszy. W dodatku, oferta monitorów w tej rozdzielczości jest znacznie bogatsza i przystępniejsza cenowo niż monitory 4K.

Oprócz tego Sony wprowadziło jeszcze kilka przydatnych zmian takich jak Lista Gier czy możliwość bezpośredniego wyszukiwania w Youtube.

Zobacz też:
Sony podnosi ceny PS5. Microsoft nie planuje podobnego ruchu
DualSense Edge – Sony prezentuje nowy kontroler do PS5
Corsair MP600 PRO LPX – nowy dysk M.2 do PlayStation 5

Oceń ten post