• Ostatnia modyfikacja artykułu:12 miesięcy temu

Wiemy już, kiedy zadebiutuje PlayStation 5 Pro. Niestety, będziemy musieli jeszcze trochę na nie poczekać!

PlayStation 5 wciąż sprzedaje się doskonale i jest niesamowicie wydajną konsolą. Ciężko jednak nie zauważyć, że ma już swoje lata. Do zakończenia wsparcia i wydania konsoli nowej generacji jest jednak jeszcze bardzo daleko. Stwierdzenie, że PS5 zostanie z nami jeszcze przynajmniej przez 4 lata jest tutaj bardzo konserwatywne. Przyszedł jednak czas na lekkie odświeżenie i model Pro.

Znany informator, Tom Henderson potwierdził, że PlayStation 5 Pro jest już ze 100% pewnością w fazie rozwoju. W dodatku raczej późniejszego niż wczesnego. Zaznacza on jednak, że projekt budzi w szeregach Sony pewną niepewność i może w każdym momencie zostać anulowany. Szanse, że tak się stanie każdego dnia jednak maleją.

Sprawdź: Słuchawki do PS5 – 8 najlepszych modeli słuchawek do PS5

Henderson potwierdził również datę premiery. PlayStation 5 Pro zadebiutuje w ostatnim kwartale 2024 roku. Prawdopodobnie mowa tutaj po prostu o początku bądź też połowie listopada – zapasy muszą być spore na okres świąteczny, który zawsze cechuje się doskonałą sprzedażą akcesoriów gamingowych.

No dobrze, co jednak z grami? Oczywiście, Sony ma dość konkretny plan. Pierwsze prototypy zestawu deweloperskiego powinny trafić do powiązanych z firmą studiów w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Zewnętrzni deweloperzy otrzymają je za to do końca tego roku. Powinno być to wystarczająco dużo czasu na poznanie możliwości nowej konsoli i dopracowanie wszystkich szczegółów. Oczywiście, wszystkie gry będą kompatybilne zarówno ze zwykłym modelem jak i nadchodzącym Pro.

Zobacz też:
Jak podłączyć pada do PlayStation i Xboxa do komputera – poradnik krok po kroku
Sony sprzedało już pół miliarda konsol PlayStation
Call of Duty zadebiutuje wkrótce jako… gra planszowa

Oceń ten post