• Ostatnia modyfikacja artykułu:7 miesięcy temu

Sony może otwierać już szampana. Sprzedaż konsol PlayStation przekroczyła kolejną magiczną granicę – pół miliarda egzemplarzy!

PlayStation 5 sprzedaje się znakomicie i wie o tym chyba każdy gracz. Pomimo tego, że od premiery minęło już trochę czasu, to sprzedaż ani trochę nie zwolniła. Można wręcz powiedzieć, że nieco przyspieszyła. W pierwszym kwartale 2023 roku sprzedało się aż 6,3 miliona sztuk. Oznacza to, że na PS5 skusiło się już prawie 39 milionów graczy. To niesamowity wynik, z którego Sony zdecydowanie powinno być dumne.

Tymczasem, firma pochwaliła się jeszcze bardziej imponującym kamieniem milowym. Sumarycznie, sprzedaż wszystkich konsol PlayStation przekroczyła już pół miliarda egzemplarzy! W dodatku, nie uwzględniono w tym podsumowaniu wszystkich modeli przenośnych takich jak Vita czy PSP.

Sprawdź: Słuchawki do PS5 – 8 najlepszych modeli

Oczywiście, największym hitem wciąż pozostaje słynne PS2, które sprzedało się w 155 milionach egzemplarzy. Zaraz zanim znajdziemy PS4 z wynikiem 117 milionów a podium zamyka pierwsze PlayStation, które skusiło 102,5 milionów graczy. Listę zamyka PS3 (87,4 mln) i oczywiście PS5, które wciąż pozostaje w sprzedaży.

Na ten moment, Sony jest oczywiście niekwestionowanym liderem rynku konsol stacjonarnych. Kolejne miejsce zajmuje dopiero Nintendo z wynikiem nieco powyżej 400 milionów, a Xbox ma zaledwie około 120 mln sprzedanych egzemplarzy na koncie. Gdyby wziąć jednak pod uwagę również konsole przenośne, to bez większych niespodzianek, Nintendo miażdży tutaj całą konkurencję z wynikiem przekraczającym 800 milionów egzemplarzy i raczej nie zapowiada się na to, że ktokolwiek mógł ich pobić.

Zobacz też:
AI wygrało prestiżowe Sony World Photography Awards
Sony podnosi ceny PS5. Microsoft nie planuje podobnego ruchu
Jak podłączyć pada do PlayStation i Xboxa do komputera – poradnik krok po kroku

Oceń ten post