Poco, czyli spółka-córka Xiaomi zaprezentowała najnowszy model: X3 GT. Zapowiada się naprawdę rewelacyjnie i z pewnością sporo namiesza w branży.

Pomimo tego, że Poco zdecydowanie nie jest marką, którą możemy kojarzyć z świetnymi flagowcami, to X3 GT śmiało może z nimi konkurować. Jego sercem jest nowy procesor Mediatek: Dimensity 1100. W środku znajdziemy rdzenie Cortex-A78, układ Mali-G77 a jego ogólne taktowanie to aż do 2,6 GHz. Można więc śmiało powiedzieć, że to urządzenie mniej więcej na poziomie słynnego Snapdragona 888.

Bardzo dobre wrażenie robi też ekran. Poco X3 GT ma aż 6,6 calowy wyświetlacz z matrycą IPS. Na szczęście, producent zapewnił mu odświeżanie na poziomie 120 Hz, lekka niewygoda spowodowana zastosowaniem IPS nie będzie wiec zbytnio odczuwalna.

Zobacz: Smartfon do 1500 zł – co warto wybrać?

Oprócz tego, warto zwrócić uwagę na akumulator – ma pojemność aż 5000 mAh i może być ładowany mocą 67W. To wynik, którego może pozazdrościć niejeden topowy flagowiec. Ale nie powinno to zbytnio dzisiaj, Xiaomi od pewnego czasu bardzo poprawia się w tym zakresie.

Poco X3 GT nie jest jednak dobrym sprzętem dla miłośników fotografii. Otrzymamy dość standardowe 3 obiektywy – główny 64 Mpix, szerokokątny 8 Mpix i czujnik makro 2 Mpix. Jest bardzo w porządku, ale szału tutaj nie ma.

Niestety, Poco X3 GT ma jedną, niesamowicie istotną wadę

Niestety, mamy teraz dla was pewien rollercoaster emocjonalny. Zacznijmy od tego, że Poco X3 GT nie ma wbudowanego modułu NFC! To bez wątpienia olbrzymia wada. Niemniej, weźmy pod uwagę jego cenę – to tylko 300 dolarów, czyli nieco mniej niż 1200 zł. Czemu jednak Xiaomi zdecydowało się na usunięcie modułu NFC? To bardzo proste, Poco X3 GT nie trafi na rynek europejski, a tylko na nim tego typu technologia jest aż tak potrzebna.

Na szczęście, oprogramowanie jest międzynarodowe. Będzie mogli bez przeszkód sprowadzić go z Chin. Pytanie tylko, czy jest to warte zachodu. A szkoda, to mogła być naprawdę niesamowicie mocna premiera.

Zobacz też:
Poco M3 Pro 5G – częściowa specyfikacja już znana!
Xiaomi zostało drugim największym producentem smartfonów
Xiaomi planuje zupełnie nowy składany smartfon?