• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Qualcomm ani na moment nie zwalnia tempa. Już wkrótce do sprzedaży trafią procesory Snapdragon 7c Gen 2, przeznaczone do nieco tańszych laptopów.

Oczywiście, że to najlepsze flagowe procesory zawsze robią największe wrażenie na użytkownikach. Firmy nie mogą jednak zapominać o nieco tańszych rozwiązaniach, w końcu to z nich korzysta najwięcej osób. Nowy procesor Qualcomm idealnie wpisuje się w tą myśl.

Snapdragon 7c Gen 2 to, jak sama nazwa zresztą na to wskazuje, po prostu ulepszona wersja zwykłego modelu 7c. Domyślnie, ma być przeznaczony do nieco tańszych laptopów z systemem Windows jak i Chrome OS.

Zobacz: Komputer all-in-one – najlepsze modele

Podobnie jak jego pierwowzór, Snapdragon 7c Gen 2 bazuje na architekturze ARM i rdzeniach Cortex-A76 i Cortex-A55. Główna zmiana w stosunku do poprzedniego modelu to jednak to że, zostały one dość mocno fabrycznie podkręcone. W procesorze znajdziemy więc 2 Cortexy A76 z taktowaniem 2,55 Ghz i 6 A55 z taktowaniem 1,8 GHz.

Tak jak w pierwotnej wersji, za grafikę odpowiada zintegrowany układ Ardeno 618 razem z procesorem przetwarzania obrazu Spectre 255. Zapewnia to naprawdę bardzo przyzwoite wyniki, nie odpalimy na nim co prawda żadnych nowych gier, ale w zupełności wystarcza do wszystkich innych zastosowań.

Nowy Snapdragon trafi do pierwszych laptopów już latem tego roku. Oczywiście możemy oczekiwać go w nieco tańszych Chromebookach i innych typowo biurowych laptopach. Prawdopodobnie na początku znajdziemy go jednak w urządzeniach Samsunga – firma współpracowała przy jego tworzeniu.

Zobacz też:
Qualcomm zaprezentował nowy procesor – Snapdragon 778G
Apple pracuje już nad 6G. Firma nie chce polegać dłużej na Qualcomm
Pixel 6 Pro – znamy już częściową specyfikację

Oceń ten post