• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Google wprowadza kolejną funkcje, która pomoże dbać nam o naszą prywatność. Już wkrótce, będziemy mogli chronić hasłem naszą zapisywaną aktywność w sieci.

Jeśli jeszcze tego nie wiecie, Google pozwala nam sprawdzić niemal całą naszą aktywność w Internecie. Wystarczy, że wejdziemy w ustawienia naszego konta, klikniemy „Zarządzaj danymi i personalizacją” i następnie wybierzemy „Aktywność w Internecie i aplikacjach”.

Uwierzcie lub nie, ale naprawdę znajdziecie tam dosłownie wszystko co robiliście kiedykolwiek na jakimkolwiek urządzeniu z waszym kontem Google.  Oczywiście, możemy wyłączyć tę opcję, jest jednak bardzo przydatna. Możemy dzięki niej sprawdzić historię wyszukiwania, z jakich aplikacji korzystaliśmy, czy na jakie strony wchodziliśmy.

Problem pojawia się jednak, kiedy to wszystko wpadnie w niepowołane ręce. A to tak naprawdę nic trudnego, przecież wielu z nas jest zalogowanym na komputerze, do którego dostęp mają również inne osoby. Nieważne jak zaufane by nie były, takie dane po prostu warto chronić.

Google pozwoli na ustawienie kolejnego hasła do naszej historii wyszukiwania

Google postanowiło nam więc w tym pomóc. Już wkrótce, na wspomnianą sekcję będziemy mogli założyć kolejne hasło, w dodatku zupełnie inne od tego, używanego w naszym koncie. Ze zmiany z pewnością najbardziej ucieszą się wszyscy Ci, którzy dzielą swoje konto z innymi. A to wcale nie taka rzadka praktyka, spójrzcie chociażby na maile studenckie.

Ta na pozór bardzo niewielka zmiana, naprawdę pozwoli nam znacznie lepiej zadbać o naszą prywatność. Nie ma wiec na co czekać – załóżcie nowe hasło już teraz.

Zobacz też:
Facebook ma tylko 2,4 gwiazdki w Google Play. Co się stało?
Google i Samsung połączą Wear OS i Tizen w jeden system
Jak wybrać mocne hasło – zobaczcie kilka dobrych rad

Oceń ten post