• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 miesiąc temu

Razer oficjalnie zapowiedział swoją przenośną konsolę do gier – Edge 5G. Całość zapowiada się naprawdę interesująco.

Wygląda na to, że weszliśmy już na dobre w erę powrotu przenośnych konsol do gier. Jeszcze 10 lat temu były one absolutnym standardem. Mieliśmy wtedy kilka ciekawych modeli od Nintendo czy PlayStation Go. Trend dość szybko się jednak skończył i na rynku pozostało tylko Nintendo Switch. Wszystko zmieniło się jednak z premierą Steam Deck od Valve. Producenci szybko odkryli, że wciąż istnieje popyt na takie urządzenia.

Razer postanowił nie czekać zbyt długo bezczynnie – oficjalnie zapowiedzieli konsolę Edge 5G. Jej sercem będzie procesor Snapdragon G3x Gen 1 stworzony specjalny z myślą o konsolach. Wspiera go 8 GB pamięci RAM LPDDR5 i 128 wbudowanej pamięci na dane. Do tego mamy też 6,8-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 2400 x 1080p z częstotliwością odświeżania 144 Hz.

Sprawdź: Słuchawki gamingowe – najlepsze modele

Razer Edge 5G wyposażony jest w łączność 5G (jak sama nazwa zresztą na to wskazuje) oraz Wi-Fi. Całość działa pod kontrolą systemu Android 12. Teoretycznie, konsola stworzona jest do grania w chmurze przez usługi takie jak Xbox Cloud czy Nvidia GeForce Now. Powinna ona poradzić sobie jednak równie dobrze z niektórymi tytułami z Epic Game Store. Oczywiście, nie odpalimy na niej w ten sposób tytułów AAA.

Nowa konsola od Razera zadebiutuje w styczniu 2023 roku a po raz pierwszy będzie można przetestować ją na targach CES 2022. Razer wycenił ją na 400 dolarów, czyli niestety około 2000 zł.

Zobacz też:
Razer Deathadder V3 Pro – nowa myszka dla wymagających
Razer Kaira Pro – nowe słuchawki do PlayStation 5
Steam Deck: nie korzystajcie z konsoli podczas upałów

Oceń ten post