Do sieci wyciekła nieoficjalna jeszcze specyfikacja nadchodzącego telefonu. Samsung M32 5G zapowiada się jako naprawdę świetny budżetowiec.

Wygląda na to, że Samsung planuje dość mocno ożywić swoją serię M. Po dość udanym debiucie modelu Galaxy M32 pora na jego kolejną wersję – 5G. Wygląda na to, że pojawi się kolejny mocny gracz w segmencie telefonów ze średniej półki cenowej.

Sercem modelu M32 5G będzie procesor MediaTek Dimensity 720. Wydaje się to doskonałym wyborem, biorąc pod uwagę, że zaczęły pojawiać się pierwsze problemy z dostępnością procesorów Snapdragon z serii 780 i pokrewnych. To właśnie one najczęściej były wykorzystywane we wszystkich smartfonach ze średniej półki. Uniezależnienie się (przynajmniej częściowo) od Qualcommu pozwoli Samsungowi znacznie lepiej zachować ciągłość produkcji.

Ranking: Smartfon do 1500 zł – najlepsze modele

Z pewnością wiemy też, że nowy model M32 5G będzie dostępny w wersji z 6GB pamięci RAM. Niemal na pewno możemy liczyć również na znany z modelu M32 ekran – Super AMOLED o rozdzielczości Full HD. Być może, tym razem Samsung zdecyduje się umieścić w nim czytnik linii papilarnych.

Bardzo wątpliwe, żeby Samsung postawił na inny aparat. W modelu M32 5G znajdziemy więc najprawdopodobniej obiektywy 64 Mpix główny, szerokokątny 8 Mpix i czujniki głębi i makro po 2 Mpix.

Jeśli pozostałe parametry również nie ulegną zmianie z pewnością szykuje się nam gigantyczny hit. Samsung M32 miał tak naprawdę wszystko czego potrzeba, poza właśnie łącznością 5G.

Zobacz też:
Samsung Galaxy S21 FE będzie ładowany mocą 45W
Samsung rozpoczął już produkcję modeli Z Fold 3 i Z Flip 3
Xiaomi planuje zupełnie nowy składany smartfon?