• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Wygląda na to, że Samsung może przestać być wkrótce największym producentem telefonów z Androidem. Plotki donoszą, że planują przejść na system Fuchsia OS.

Chociaż może to brzmieć na pierwszy rzut oka wręcz absurdalnie, to wygląda na to, że Samsung planuje powoli zakończyć swoją przygodę z Androidem. W odróżnieniu do Huawei robią to jednak w 100% dobrowolnie! Jak wynika z niepotwierdzonych jeszcze doniesień, południowokoreański gigant interesuje się coraz mocniej systemem Fuchsia OS.

Ale ale, po co w ogóle odchodzić od Androida? Przecież to najpopularniejszy system operacyjny na świecie i użytkownicy są do niego już bardzo przyzwyczajeni. Powód jest dość prosty – Android opiera się na dość „ciężkim” jądrze Linuxa. Fuchsia OS wykorzystuje znacznie lżejszy Zircon. Byłaby to doskonała decyzja pod kątem wydajności nowych telefonów.

Sprawdź: Smartfon do 2000 zł – najlepsze modele

Warto tutaj dodać, że Fuchsia OS to dość nowy projekt autorstwa Google. Tym razem, będzie to jedynak system całkowicie open-source. Samsung już od prawie roku pomaga w jego rozwoju. Jak widać, nie robią tego w 100% bezinteresownie. Dość śmiało możemy założyć, że śladem Samsunga mogą pójść następnie inni producenci.

Kiedy Samsung planuje porzucić Androida? Cóż, jak na razie nic na ten temat nie wiadomo. Raczej nie stanie się to jednak zbyt szybko. Dość rozsądnie będzie założyć, że jeszcze przynajmniej 2 lub 3 generacje ich telefonów pozostaną przy starym systemie operacyjnym. Równie prawdopodobne jest też to, że całość po prostu nie wypali.

Zobacz też:
Samsung przechodzi gigantyczną restrukturyzację
Samsung Galaxy S22 Ultra – mamy pierwsze zdjęcia!
Firefox na Androida umożliwi wygodne logowanie biometrią

Oceń ten post