• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Nie stać cię na Galaxy S21? Nie ma problemu. Samsung wprowadzi smartfony ze średniej półki cenowej, które będą bardzo, bardzo wydajne. Wszystko za sprawą chipsetu Exynos 1080.

Galaxy S21 ma być kolejnym topowym smartfonem Samsunga i trafi na rynek w przyszłym roku. Jak przystało na flagowce, S21 zaoferuje wszystko, co możliwe w smartfonach, aby rywalizować czy nawet prześcignąć najnowszego iPhone’a. Niesamowita wydajność, niesamowity aparat, niesamowite wideo i… pewnie niesamowita cena.

Najnowsze smartfony są obecnie na tyle drogie, że wielu klientów decyduje się na kupowanie modeli z poprzedniej generacji, albo coś ze średniej półki. I tutaj dobra wiadomość. Samsung ma wprowadzić na rynek chipset Exynos 1080, na którym zostaną oparte tańsze smartfony, debiutujące w 2021 r.

Nowy chipset ma zostać zaprezentowany na konferencji Samsunga, 12 listopada br.Nowy chipset ma zostać zaprezentowany na konferencji Samsunga, 12 listopada br.

Exynos 1080 to tylko komponent i wolelibyśmy zobaczyć już gotowe telefony, ale już teraz można stwierdzić, że jest na co czekać. Powód? Najnowszy chipset będzie wykorzystywał 5-nanometrowy proces produkcyjny i zaoferuje podobną gęstość tranzystorów, jak chipset A14 Apple’a, który znajdziemy w iPhonie 12. Nie zaoferuje on takiej wydajności jak chipset z Galaxy S21 (tam ma pojawić się Exynos 1000), niemniej z nieoficjalnych testów wynika, że wersja 1080 oferuje lepszą wydajność niż najlepszy układ z androidowych telefonów – Snapdragon 865 Plus Qualcomma. A to nie lada osiągnięcie!

Jeśli to się potwierdzi, w przyszłym roku powinniśmy oczekiwać smartfonów w przedziale cenowym 1500-2000 zł, które będą tak samo wydajne, jak obecne flagowce na Androidzie.

Pierwsze telefony z Exynosem 1080 powinny trafić na rynek najwcześniej w lutym 2021. Czekamy.

Źródło: TomsGuide.com

Oceń ten post