• Ostatnia modyfikacja artykułu:11 miesięcy temu

Legendarny serwis Zippyshare już wkrótce zakończy swoją działalność. Koniecznie pobierzcie wszystkie dane, które tam trzymacie.

Starsi internauci z pewnością doskonale znają serwis Zippyshare. Powstał on już w 2006 roku i oferuje nam możliwość przechowywania i udostępniania innym użytkownikom naszych plików. W tamtych czasach było to względną nowością i czymś niezwykle przydatnym. Niestety, obecnie konkurencja jest już za silna.

Zippyshare zakończy swoją działalność 31 marca 2023 roku. Po tym czasie, wszystkie przechowywane tam dane zostaną nieodwracalnie utracone. Właściciel witryny wydał też krótkie oświadczeń, w którym przedstawił powody takiej decyzji. Podsumować można je bardzo łatwo – serwis przestał być rentowny a nikt nie ma ochoty utrzymywać go charytatywnie.

Sprawdź: Zewnętrzny dysk SSD – najlepsze modele

Przede wszystkim, zainteresowanie Zippyshare nieustannie spada. Nic zresztą dziwnego – muszą walczyć o pozycję z takimi gigantami jak Google Drive czy WeTransfer, z których korzysta prawie każdy internauta. Dodatkowo, ceny prądu wzrosły na tyle, że utrzymanie serwerów stało się po prostu zbyt drogie. Ostatnim gwoździem do trumny jest powszechne oprogramowanie do blokowania reklam – reklamy to jedyne źródło dochodu całego serwisu.

Nietrudno zauważyć, że decyzja o zamknięciu była tutaj jedynym rozsądnym wyborem. Warto jednak zauważyć, że jest ona dość niespodziewana. Zippyshare ma miesięcznie ponad 45 milionów odwiedzających i jest jedną z 100 najpopularniejszych stron internetowych na całym świecie. Nawet tacy giganci mogą jednak upaść. Z decyzji z pewnością nie ucieszą się piraci komputerowi – serwis bardzo liberalnie podchodził do ochrony praw autorskich.

Zobacz też:
Bard – AI od Google popełniło błąd podczas prezentacji
Zalukaj.vip zostało zamknięte a właściciel aresztowany
Youtube Vanced się zamyka! To koniec popularnej aplikacji

Oceń ten post