• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 tydzień temu

Samsung postanowił pokazać nam, jakim testom poddaje swoje składane telefony. Trzeba przyznać, że robi to dość spore wrażenie.

Co prawda od premiery Galaxy Z Flip 3 i Z Fold 3 minęło już trochę czasu, ale oba modele dalej bardzo często pojawiają się w mediach. Niestety, wcale w nie takim dobrym świetle jakby chciał Samsung. Krytycy zarzucają im głównie bardzo niską wytrzymałość – coraz częściej pojawiają się doniesienia o pękniętych zawiasach czy zniszczonych ekranach.

Sprawdź: Smartfon do 1500 zł – najlepsze modele

Samsung postanowił więc na swój sposób odpowiedzieć na wszystkie te zarzuty i opublikował krótki film, pokazujący nam jak przebiega proces testowania obu tych modeli. Jak się okazuje, losowo wybrane egzemplarze z każdej partii muszą zaliczyć cztery testy wytrzymałościowe.

Pierwszym z nich jest zamknięcie ich w specjalnej komorze symulującej różne klimaty. Muszą więc sprawdzić się idealnie w niskich i wysokich temperaturach, pod różnymi ciśnieniami i nawet w dużej wilgotności. Następnie sprawdzana jest jeszcze większa wilgotność, czyli pełne zanurzenie pod wodą.

Jeśli telefony przetrwają te dwa dość ciężkie testy, to najgorsze dopiero przed nimi. Samsung przygotował dla nich specjalnego robota, który wielokrotnie przejedzie po nich rysikiem S Pen. Oczywiście, nie może on zostawić żadnych zarysowań na ekranie. Ostatni test to po prostu robot, który wielokrotnie składa i rozkłada każdy telefon. Zobaczcie zresztą sami:

Czy Samsung przekona kogokolwiek takim filmem, że ich składane smartfony są wytrzymałe? To dość wątpliwe, ale trzeba przyznać, że bardzo miło się go ogląda.

Zobacz też:
Google pracuje nad składanym smartfonem w stylu Galaxy Z Flip
LG Real Folding Window – nowy wytrzymały składany ekran!
Samsung potwierdza: Exynos 2200 będzie wspierał ray tracing

Oceń ten post