• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

TikTok to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych aplikacji social media na świecie. Tym razem, postanowili, że podzielą się z innymi firmami swoimi algorytmami AI.

Zawsze, kiedy mówimy, że dana aplikacja jest popularna, to pamiętajmy, że sukces nie bierze się znikąd. Poza innowacyjnym pomysłem czy ciekawą szatą graficzną bardzo dużo rolę odgrywają oczywiście algorytmy optymalizujące wrażenia użytkowników. To od nich zależy, ile czasu spędzą oni w serwisie i jak chętnie tam wrócą. No i przy okazji, na ile reklam klikną.

TikTok zdecydował się jednak na bardzo dziwny krok. Ich oprogramowanie trafiło właśnie na wolny rynek – każdy dysponujący odpowiednimi środkami może je kupić i wykorzystać we własnych aplikacjach.

Ranking: Smartfon do 1500 zł – 15 najlepszych budżetowych telefonów

TikTok oferuje niemal wszystkie swoje algorytmy

Oferta jest naprawdę dość bogata. Poza samymi algorytmami AI z TikToka znajdziemy tam też liczne filtry pozwalające na edycję obrazu na żywo, wykrywanie rzeczy na zdjęciu, czy nawet tłumaczenia w czasie rzeczywistym. W skrócie – niemal każdy znajdzie tam coś ciekawego dla swojej aplikacji.

Oczywiście, TikTok nie zdradza ceny jaką należy zapłacić za dostęp do ich oprogramowania. Prawdopodobnie są one po prostu ustalane indywidualnie z każdym klientem. Z pewnością nie jest to jednak drobny wydatek.

Jak na razie, z oferty skorzystały już oficjalnie dwie firmy (a nieoficjalnie pewnie znacznie więcej). Z ich algorytmów edycji obrazu korzysta aplikacja modowa Goat. Indonezyjska aplikacja Chilibeli nie zdradziła niestety, który produkt konkretnie kupili.

Zobacz też:
TikTok wprowadza obowiązkowe personalizowane reklamy
Samsung MicroLED 76″ – nowy telewizor z obsługą TikToka
YouTube Shorts beta już działa w USA – poznaj konkurenta TikToka

Oceń ten post