• Ostatnia modyfikacja artykułu:4 miesiące temu

Apple udowodniło, że można zrezygnować z procesorów Intela. Firma postawiła na układy M1, oparte na architekturze ARM. Teraz Samsung pokazuje, że nie potrzebujemy w laptopach układów Intela czy AMD – firma zdecydowała się na wykorzystanie procesorów Snapdragon.

Nowa seria laptopów Galaxy Book Go i Galaxy Book Go 5G trafia właśnie na rynek. Korzystają one z systemów Windows 10, a przy tym mają procesory Snapdragon.

Galaxy Book Go ma 14-calowy ekran 1080p i waży 1,38 kg. Działa na systemie Windows 10 i ma układ Qualcomm Snapdragon 7c Gen 2, składający się z procesora Kryo i procesora graficznego Adreno. Jest dostępny z pamięciami RAM 4 lub 8 GB, jak i pamięcią masową 64 lub 128 GB. Oferuje baterię o pojemności 42,3 Wh i obsługuje szybkie ładowanie USB-C o mocy 25 W.

galaxy go

Komputer ma dwa porty USB typu C, jeden port USB 2.0, gniazdo słuchawkowe, slot na karty microSD oraz gniazdo Nano Security. Znajdziemy również kamerę internetową 720p HD, głośniki Dolby Atmos, Wi-Fi 802.11ac 2×2, Bluetooth 5.1 i opcjonalny modem LTE.

TOP 5: Laptop gamingowy

Jeśli zaś zależy ci na wersji z 5G, oczekuj takich samych parametrów, ale z jednym wyjątkiem. W tym modelu Samsung wykorzystuje Snapdragona 8cx Gen 2 5G, co ma oczywiście wpływ na wyższą cenę. Na razie jednak nie wiemy, ile będą kosztować nowe komputery.

Najnowsze laptopy Samsunga nie próbują rywalizować z laptopami Apple M1. Jest to bardziej oferta skierowana dla mniej zamożnych klientów. Warto natomiast docenić, że na rynku zaczynają pojawiać się laptopy z procesorami Snapdragon, które wykorzystują Windows 10. Dzięki temu konkurencja będzie silniejsza, a to powinno przełożyć się na większy wybór i niższe ceny dla klientów końcowych.

Zobacz też:
Acer prezentuje laptopy gamingowe Predator z RTX 3000
Jaki laptop kupić

Źródło: PCMag.com

Oceń ten post