• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Nowy flagowy procesor Qualcommu, czyli Snapdragon 8 Gen 1 Plus zadebiutuje już w maju. Prawdopodobnie trafi do telefonów Galaxy Z Fold i Flip 4!

Qualcomm nie planuje spocząć na laurach. Wygląda na to, że już wkrótce wypuszczą kolejny flagowy procesor. Ciężko im zresztą jakkolwiek się dziwić. Snapdragon 8 Gen 1 okazał się dość mocnym układem, ale przegrał z kretesem z konkurencyjnym Dimensity 9000. Marka straciła więc niejako swój słynny symbol jakości, w dodatku zauważyli to też producenci, którzy coraz częściej stawiają na produkty MediaTek.

Wygląda jednak na to, że Snapdragon 8 Gen 1 Plus może dość sporo namieszać na rynku. Qualcomm wyciągnął wnioski i postanowił zmienić bardzo ważny szczegół. Tym razem, będzie on tworzony w litografii 4 nm w fabrykach TSMC. Za produkcję poprzedniego modelu odpowiadał Samsung, a Qualcomm zdecydowanie nie był zadowolony z efektów.

Sprawdź: Smartfon do 2000 zł – najlepsze modele

Zmianie nie ulegnie jednak architektura – dalej będzie to układ oparty na ARMv9. Prawdopodobnie Qualcomm dość mocno podkręci jednak główny rdzeń Cortex X2. W końcu wszyscy oczekują dużego skoku wydajności. Snapdragon 8 Gen 1 Plus zdecydowanie powinien pokonać Dimensity 9000, aby zapewnić sobie pozycję lidera na rynku.

Wiemy też, w których telefonach zadebiutuje nowy procesor. Będą to gamingowy Lenovo Legion Halo, Motorola Frontier i dwa nowe składane smartfony od Samsunga – Galaxy Z Flip i Fold 4. Jeśli wierzyć plotkom, to znajdziemy go również w nadchodzącym Xiaomi 12 Ultra.

Zobacz też:
Qualcomm zwiększy dokładność lokalizacji w smartfonach
MediaTek po raz pierwszy wyprzedziło Qualcomma
Samsung traci olbrzymiego klienta. Qualcomm stawia na TSMC

Oceń ten post