• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 miesiąc temu

Sony może już wkrótce zrobić graczom naprawdę świetną niespodziankę. Pracują nad zapewnieniem kompatybilności starych kontrolerów z PlayStation 5.

Serwis Game Rant dostrzegł bardzo ciekawy patent, zastrzeżony przez Sony. Opisuje on w bardzo dokładny sposób system emulacji mający zapewniać obsługę starych kontrolerów i akcesoriów kompatybilnych z poprzednimi wersjami konsol PlayStation. Istnieje więc olbrzymia szansa, że system zadebiutuje już wkrótce na PlayStation 5.

No dobrze, ale po co tak naprawdę nam obsługa starszych kontrolerów? Wbrew pozorom, to pytanie ma naprawdę sporo sensu. Na ich korzyść przemawia przecież tylko i wyłącznie ewentualny sentyment. Dualsense są po prostu lepsze pod każdym możliwych względem. Dlaczego ktoś miałby świadomie wybierać gorsze rozwiązanie? Albo co ważniejsze, dlaczego Sony chciałoby zniechęcać nas do kupienia dodatkowego nowego kontrolera?

Sprawdź: Słuchawki do PS5 – najlepsze modele

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Nie roznosi się tutaj wcale o kontrolery a o inne akcesoria i urządzenia peryferyjne, których w PlayStation 5 po prostu brakuje. Sam kontroler byłby jedynie ciekawym dodatkiem dla fanów retro-grania. Chociaż z pewnością byłoby to też bardzo przydatne, jeśli wciąż zalegają wam kontrolery z poprzedniej generacji.

Wygląda też na to, że Sony naprawdę planuje wprowadzić pełną emulację PlayStation 3. Już od dawna możemy grać w chmurze w popularne tytuły z tej konsoli. Już wkrótce będziemy mogli to robić również na oryginalnym sprzęcie. To bez wątpienia naprawdę bardzo, ale to bardzo ciekawy dodatek do PlayStation 5.

Zobacz też:
Sony prezentuje nowy Walkman dla audiofilów. Cena powala
Sony może mieć problem z przejęciem Bungie – FTC ma pytania
PS5 Pro – nowa konsola od Sony zadebiutuje już w 2023?

Oceń ten post