• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Wygląda na to, że Sony szykuje się na bardzo mocną premierę. Nowa konsola, czyli PS5 Pro zadebiutuje już w 2023 roku?

Serwis RedGamingTech dotarł do bardzo interesujących informacji. Na samym początku zaznaczymy jednak, że są to jedynie plotki. Aczkolwiek, bardzo wiarygodne i całkiem prawdopodobne. Całość opiera się na dość tajemniczych prototypach, które wysłano z Japonii do Stanów Zjednoczonych. Wszystko wskazuje na to, że to konsola PS5 Pro.

Jak podaje RGT, PS5 Pro, czyli ulepszona wersja PlayStation 5 powinna zadebiutować pod koniec 2023 roku lub na początku 2024. Według nich, będzie ona ponad dwukrotnie wydajniejsza od obecnej generacji! Dodatkowo, znacząco poprawi możliwości ray tracingu. Dość jasnym punktem jest też pełne wsparcie dla nadchodzącego PS VR 2.

Sprawdź: Słuchawki do PS5 – najlepsze modele do PlayStation

Ciekawą plotką jest również to, że Sony stworzy autorską technologię skalowania obrazu na wzór Nvidia DLSS czy AMD FSR 2.0. Liczne źródła donoszą też, że nowa konsola powstanie w litografii 5 nm w fabrykach TSMC. Nie jest to jednak najpewniejsza informacja – inni leakerzy stawiają raczej na 4 nm.

Jak na razie, PS5 Pro to więcej niewiadomych niż potwierdzonych informacji. Zdecydowanie coś jest jednak na rzeczy i Sony planuje nową konsolę. Plotki wyraźnie pokrywają się ze sobą, co sprawia, że niektóre informacje są już na tym etapie bardzo wiarygodne. Jak na razie lepiej wstrzymać mimo wszystko entuzjazm. Poczekajmy na oficjalne zapowiedzi od samego Sony.

Zobacz też:
PlayStation VR2 oficjalnie – Sony prezentuje gogle VR
Sony reaguje na przejęcie Activision – mają olbrzymi problem
Sony utrzyma produkcję PlayStation 4 do końca 2022

1/5 - (3 votes)