• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Fani wirtualnej rzeczywistości będą musieli obejść się smakiem. Sony nie chciało wprowadzać nowego zestawu VR wraz z premierą PS5.

Sony skupia się przede wszystkim na PlayStation 5 i wyjawiło, że nie planuje wprowadzać na rynek zestawu PlayStation VR2 w najbliższej przyszłości. Na nowy zestaw do virtual reality przyjdzie nam poczekać co najmniej 2 lata.

Jim Ryan, szef Sony, zdradził w wywiadzie dla The Washington Post, że póki co nie planuje żadnych większych aktualizacji, jeśli chodzi o gaming VR. Dodał, że wirtualna rzeczywistość nie jest jeszcze “znaczącym elementem” w świecie gier, i nie sądzi, aby coś miało się w tym aspekcie zmienić w nadchodzących latach.

Ryan zapewnił jednocześnie, że Sony i PlayStation wierzą w VR i na pewno nie zrezygnują z tej gałęzi gamingu. A kiedy doczekamy się zestawu VR2? Podobno nie wcześniej niż w 2023 r.

Masz PS5? Zgłoś się po adapter do VR

Sony zachęca dotychczasowych posiadaczy PlayStation VR, aby zgłosili się do firmy po darmowy adapter, który pozwoli na współpracę VR z PS5. Firma nie chce doprowadzić do sytuacji, w której okazałoby się, że pierwsza wersja VR nie działałaby z najnowszą konsolą.

Przypomnijmy, że PlayStation VR miało premierę w 2016 r. Zestaw działa z PS4 i ma działać z PS5. Potrafi wyświetlać obraz jednocześnie w goglach i na telewizorze – w TV wyświetlana jest treść, którą gracz widzi w goglach, albo inny obraz związany z rozgrywką wieloosobową.

Nie są jeszcze znane wyniki sprzedażowe za ten rok, ale dotychczas udało się już sprzedać ponad 5 mln zestawów PlayStation VR.

Źródło: TrustedReviews.com

Oceń ten post