• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Google Messages do SMS-ów. T-Mobile uznało, że to właśnie aplikacja Google będzie używana domyślnie do wiadomości SMS. Operator wprowadził te zmiany w swojej ofercie w USA. Czy to trend, który trafi również do Polski?

T-Mobile nawiązało współpracę z Google. Operator ogłosił, że wszystkie smartfony sprzedawane w USA, które mają system Android, będą domyślnie korzystały z aplikacji Google Messages do SMS-ów.

Dzięki temu użytkownicy zyskają dostęp do aplikacji, o której mogli wcześniej nie wiedzieć. A oferuje ona zdecydowanie lepsze możliwości niż domyślna, systemowa aplikacja androidowa. Google używa zresztą do jej opisu hasła “Rich Communication Services” (RCS), czyli bogate usługi komunikacyjne.

Dzięki nowej aplikacji użytkownicy mogą wysyłać i odbierać lepszej jakości zdjęcia i filmy, a także czatować przez Wi-Fi. Do tego udostępnią też więcej różnych ciekawych reakcji i zyskają dostęp do lepszych, bardziej dynamicznych czatów grupowych.

T-Mobile już od 2015 wykorzystuje protokół RCS, a także był pierwszym operatorem, który wdrożył w pełni otwarte międzysieciowe połączenia z Messages.

Sprawdź: Notatnik online

Google poinformowało, że udostępni również aktualizację do aplikacji Google Messages i doda do niej szyfrowanie end-to-end. Firma twierdzi, że będzie to jeszcze w tym roku.

Messages to nie jedyny produkt, który zyskuje dzięki T-Mobile i trafi do wielu nowych użytkowników. W ramach partnerstwa operator zacznie również promować telefony Pixel, a także zrezygnuje z własnej usługi telewizyjnej na rzecz YouTube TV.

Zobacz też:
MediaTek zaoferuje ultraszybkie chipy 5G
Analitycy: iPhone 12 to hit sprzedażowy

Źródło: Engadget.com

 

Oceń ten post