• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Tesla zaliczyła rewelacyjne otwarcie roku. Udało im się sprzedać więcej samochodów niż wyprodukowali.

Pierwszy kwartał 2021 był dla Tesli jednym z najbardziej udanych w historii firmy. Mimo bardzo wielu przeciwności losu, w szczególności olbrzymiego niedoboru komponentów na rynku, udało im się sprzedać 185 tys. samochodów.

Niemal wszystkie sprzedane egzemplarze to modele 3 i Y wyprodukowane w tym roku. Co ciekawe jednak, firma sprzedała 5 tysięcy samochodów więcej niż wyprodukowała. Wszystko dlatego, że udało im się również pozbyć wyprodukowanych rok temu modeli S.

Wirtualny alkomat to ściema! – sprawdź ranking alkomatów

Tesla osiągnęła rewelacyjny wynik.

Trzeba przyznać, że nikt chyba nie spodziewał się aż tak dobrego wyniku. Obecne warunki nie sprzyjają zupełnie biciu rekordów sprzedaży. Większość firm motoryzacyjnych zamyka raczej swoje fabryki i ogranicza produkcje. Wynik Tesli mocno dziwi i robi wrażenie.

Firma niestety nie udostępniła bardziej szczegółowych danych. Bardzo interesująca jest kwestia wyników sprzedaży w Chinach. Jest to jeden z największych rynków dla Tesli, jednak ostatnio firma Elona Muska zaczęła mieć tam problemy.

Władze Chin wrzuciły Teslę na czarną (no, może bardziej szarą) listę. Ich samochodów nie mogą kupować politycy, właściciele kluczowych firm i wojskowi. Bez wątpienia te grupy społeczne były dość ważne pod kątem sprzedaży.

Tesla nie udostępniła też planów sprzedażowych. Na 2020 rok było to 500 tys. egzemplarzy – planu nie udało się niestety zrealizować. Biorąc jednak pod uwagę, że w stosunku do poprzedniego roku sprzedali już o 100 tys. więcej – wydaje się on teraz jak najbardziej realny.

Zobacz też:
Chcesz kupić samochód Tesla za Bitcoiny? Jeden błąd i stracisz fortunę!
Tesla Model S bez dźwigni zmiany biegów? Zaskakująca decyzja
Tesla Cybertruck będzie w stanie zasilić przyczepy kempingowe

Źródło: The Verge

Oceń ten post