• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Nieodpakowana gra Super Mario Bros. 3 została sprzedana za 156 tys. dol. To nowy rekord!

Jeśli kupiłeś Super Mario Bros. 3 na konsolę NES (Nintendo Entertainment System), gdy ta debiutowała na rynku w 1990 r., zapłaciłbyś za nią 49,99 dol. Powiedzmy, że w nią nie grałeś i przeleżała w szafie, nieodpakowana, przez wszystkie te lata. Dziś, w 2020 r., mógłbyś ją wymienić na duże mieszkanie w Polsce.

Jak podaje organizacja Heritage Auctions, grę zakupił kolekcjoner na aukcji. Ustanowił przy tym rekord świata, jeśli chodzi o najwyższą cenę za pojedynczą grę wideo, która trafiła na aukcję. Nieotwarta kopia została sprzedana za 156 000 dol., czyli ok. 590 000 zł.

Było 20 chętnych

Aukcja została zorganizowana przez Heritage Auctions i przyciągnęła 20 uczestników. Cena otwarcia wynosiła aż 62 500 dol.

Jak podaje organizacja, Super Mario Bros. 3 pobiła rekord, który wcześniej należał do nieodpakowanej kopii gry Super Mario Bros. z 1985 r. Wówczas grę sprzedano za 114 tys. dol.

Wielu z was zadaje sobie teraz pewnie jedno pytanie: Dlaczego ludzie są w stanie zapłacić taki majątek za starą grę? Szczerze? Nie mamy pojęcia. Można natomiast przyznać, że Super Mario Bros. 3 to jedna z najlepszych pozycji, jakie trafiły na konsolę NES. Gra miała i ciągle ma mnóstwo fanów.

Co ciekawe, gra została znaleziona w czyjejś szafie i nigdy nie została otwarta. “W przypadku gier nieodpakowanych często jest tak, że ludzie je kupowali, a potem o nich zapominali” – wyjaśniła Valarie McLeckie, dyrektor ds. gier wideo w Heritage Auctions. “Tak było w tym przypadku” – dodała.

Źródło: PCMag.com

Oceń ten post