• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Po swoim rewelacyjnym sukcesie, Virgin Galactic rozpoczęło sprzedaż biletów na kolejne loty w kosmos. Niestety, w dalszym ciągu nie jest to zbyt tania rozrywka.

Niecały miesiąc temu, Virgin Galactic po raz pierwszy wyniosło ludzi w kosmos. Ich statek wzniósł się na wysokość 90km, czyli mniej więcej do umownej granicy naszej atmosfery. Cała misja potrwała jedynie niecałe trzy godziny, wrażenia jednak z pewnością były bardzo niezwykłe.

Zachęcona sukcesem firma, ogłosiła więc plany na najbliższe loty. Pierwsi komercyjni pasażerowie, polecą w kosmos już w trzecim kwartale 2022 roku. Od tego momentu, usługa ma być wręcz regularna, dokładnie tak jak zwykłe loty samolotem.

Zobacz: Telewizor 65 cali – najlepsze modele

Jeśli chcielibyście jednak polecieć w kosmos z Virgin Galactic, to musicie przyszykować naprawdę spore kwoty. Pojedyncze miejsce kosztuje aż 450 tysięcy dolarów. Cała załoga może składać się maksymalnie z 4 osób i dwóch wykwalifikowanych pilotów. Gdybyście chcieli jednak zabrać ze sobą grupę znajomych, to możecie liczyć na zniżkę. Nie wiemy jednak na jak dużą.

Oczywiście, bardzo szybko podniosły się też pierwsze głosy sprzeciwu. Kosmiczna turystyka, jakkolwiek fajnie by nie brzmiała, jest przecież dość sporym zagrożeniem dla środowiska. Rakiety uwalniają podczas startu olbrzymie ilości dwutlenku węgla do atmosfery.

CEO Virgin Galactic, czyli Richard Branson jest jednak dość spokojny w tej kwestii. Jego zdaniem, emisja dwutlenku węgla ich rakiet jest porównywalna do wycieczki samolotem z Londynu do Singapuru. Tylko cóż, to dalej bardzo dużo.

Zobacz też:
Elon Musk chce polecieć w kosmos z Virgin Galactic
Blue Origin zabierze w kosmos najmłodszą osobę w historii
Jak dobry jest internet Starlink z satelitów SpaceX?

Oceń ten post