• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

WhatsApp wprowadził zupełnie nową funkcję. Od teraz, możemy wysyłać już sobie wiadomości, które znikną po pojedynczym wyświetleniu.

Czasami chcemy wysłać komuś jakąś wiadomość albo zdjęcie, ale nie do końca mamy ochotę, żeby zalegała ona potem na telefonie w konwersacji. WhatsApp już jakiś czas temu zauważył ten problem i wprowadził wiadomości, które automatycznie usuwają się po określonym czasie, najczęściej 24 godzinach. Tym razem, poszli jednak o krok dalej.

Już wkrótce będziemy mogli wysłać wiadomość, która ulegnie samozniszczeniu natychmiast po jej przeczytaniu. Może to być zarówno wiadomość tekstowa, jak i film, zdjęcie czy nagranie audio. Wszystkie informacje są usuwane natychmiast po zamknięciu okienka – nie mamy możliwości obejrzeć czegoś dwukrotnie. Ale uważajcie, dalej można przecież zrobić zrzut ekranu.

WhatsApp po prostu skopiował Snapchat? No, nie do końca…

Nietrudno zauważyć, że na identycznie rozwiązanie wpadł już Snapchat, w dodatku prawie 10 lat temu. Ciężko więc mówić niestety o jakiejkolwiek nowości, prawda? Lekką innowacją jest jednak to, że znikające wiadomości działają również na chacie grupowym – każdy użytkownik może je po prostu wyświetlić jeden raz.

Jak na razie, nowa funkcja dostępna jest jedynie dla zamkniętej grupy betatesterów. WhatsApp zapowiedział jednak, że cały czas regularnie udostępnia ją coraz większej grupie osób. Jeśli chcecie sami przetestować znikające wiadomości, możecie bardzo łatwo sprawdzić, czy macie do nich dostęp. Przy przycisku wysyłania powinna po prostu pojawić się nowa opcja, jeśli jej nie widzicie, to znaczy, że musicie jeszcze chwilę zaczekać.

Zobacz też:
WhatsApp próbuje odzyskać użytkowników. Rusza kampania
WhatsApp jednak pozwoli na niezaakceptowanie nowej polityki
Signal i Telegram rosną w siłę kosztem WhatsAppa

Oceń ten post