• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

CD Projekt ogłosiło prawdziwą bombę. Wiedźmin 1, czyli pierwsza część trylogii doczeka się odświeżonej wersji w Unreal Engine 5.

Seria Wiedźmin to bez wątpienia największy sukces CD Projekt i najbardziej rozpoznawalna polska gra komputerowa. Ciężko jednak nie zauważyć, że tylko trzecia część pozostaje jeszcze względnie aktualna. Miłośnicy serii dadzą radę zagrać jeszcze w Wiedźmina 2: Zabójcy Królów, ale pierwsza część jest już zwyczajnie przestarzała. Grafika zdecydowanie odpycha, a system walki jest zwyczajnie odrzucający. A szkoda – fabuła jest naprawdę świetna.

Na szczęście, CD Projekt ma dla nas doskonałą wiadomość. Jedna z ogłoszonych niedawno przez nich gier w produkcji, znana pod kodem Canis Majoris to po prostu remake Wiedźmina 1! Co więcej, powstanie ona na nowym silniku Unreal Engine 5 – możemy oczekiwać więc doskonałej oprawy graficznej.

Sprawdź: Komputer gamingowy do 5 tysięcy – najlepsze gotowe modele

Wiemy też, że Wiedźmin 1 w odświeżonej wersji zadebiutuje na komputerach oraz wszystkich konsolach nowej generacji (PlayStation 5 i Xbox Series X|S). Razem z CD Projekt nad remakiem pracować będzie też studio Fool’s Theory odpowiedzialne między innymi za Wiedźmina 2: Zabójcy Królów.

Niestety, to raczej koniec dobrych wiadomości. CD Projekt od razu zapowiedziało, że na premierę będziemy musieli dość długo zaczekać. Wszystko jest dopiero na etapie wczesnego planowania. Rozsądnie będzie założyć, że pierwsza realistyczna data to niestety 2025 rok. Nie zaskoczyłby nas jednak ani trochę 2026. Ale cóż, lepiej późno niż wcale, prawda?

Zobacz też:
CD Projekt planuje kilka nowych gier w uniwersum Wiedźmina
Cyberpunk 2077: Gangs of Night City. CD Projekt zapowiada nową planszówkę
Cyberpunk Edgerunners – nie będzie drugiego sezonu!

Oceń ten post