• Ostatnia modyfikacja artykułu:6 miesięcy temu

Plotki okazały się w pełni prawdziwe! Microsoft oficjalnie zaprezentował system Windows 11 SE przeznaczony na najsłabsze urządzenia.

Kilka dni temu mogliśmy przeczytać bardzo ciekawą plotkę. Microsoft planował rzekomo stworzyć zupełnie nową wersję ich nowego systemu operacyjnego nazwaną Windows 11 SE. Oczywiście, jak sama nazwa wskazuje (Student Edition) miała uruchamiać się nawet na najsłabszych komputerach i być dość mocno ograniczona pod kątem dostępnych funkcji.

Jak się okazuje, plotki były w 100% prawdziwe. Microsoft oficjalnie zapowiedział system Windows 11 SE. Wygląda na to, że Gigant z Redmont będzie próbował ponownie zająć pozycję lidera w segmencie edukacyjnym. Niestety, stracił ostatnio tę pozycję na rzecz świetnie dostępnych i tanich Chromebooków.

Zobacz: Laptop na studia – najlepsze modele

Razem z zapowiedzią Windowsa 11 SE otrzymaliśmy też zapowiedź nowego laptopa Surface. Model SE będzie absolutnie najsłabszym i najtańszym w ich ofercie i to właśnie na nim jako pierwszym przetestujemy nowy system operacyjny. Później ma trafić on również na wybrane laptopy HP, Dell, Acer i ASUS.

Surface SE to wyjątkowo proste urządzenie w plastikowej obudowie. Jego rozdzielczość to zaledwie 1366 x 768 px, w pełni wystarczy to jednak na potrzeby edukacyjne. W środku znajdziemy też procesor Intel Celeron (model N4020 albo N4120) i 4 lub 8 GB pamięci RAM.

Nie wygląda to zbyt imponująco i naprawdę ciężko tego nie zauważyć. Nie jest to jednak produkt dla zwykłych konsumentów – najbardziej skorzystają na tym szkoły i placówki edukacyjne. Surface SE będzie dostępny w rewelacyjnej wręcz cenie, na którą będą w stanie sobie pozwolić. To jedyne 250 dolarów!

Zobacz też:
Surface Pro 8 – specyfikacja wyciekła już do sieci. Jest świetnie!
Microsoft Edge ma już stabilną wersję na Linuxa
Chrome OS stał się popularniejszy od systemu macOS

Oceń ten post