• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 miesiąc temu

Do sieci wyciekła specyfikacja nadchodzącego flagowego laptopa Microsoftu. Surface Pro 8 prezentuje się naprawdę rewelacyjnie.

Na samym początku przypominamy, że Microsoft oficjalnie zaprezentuje swoje nowe laptopy Surface już w środę o godzinie 17:00 czasu polskiego. Cały wydarzenie będziemy mogli obejrzeć na żywo na oficjalnej stronie firmy. Tymczasem jednak, w sieci pojawiły się niesamowicie wiarygodne przecieki.

Wygląda na to, że nowy Surface Pro 8 będzie całkiem sporą rewolucją. Niestety przeciek może być traktowany jako niewiarygodny z jednego powodu – dołączona do niego grafika nie jest wcale renderem nadchodzącego modelu. Większość komentujących twierdzi jednak, że cała specyfikacja jest jednak jak najbardziej prawdziwa. Niemniej, oficjalny wygląd nachodzącego laptopa poznamy dopiero w środę.

Zobacz: Laptop do gier – najlepsze modele w różnych cenach

Jeśli chodzi natomiast o samą specyfikację, to zapowiada się ona naprawdę ciekawie. Największą nowością będzie bez wątpienia 13 calowy ekran o częstotliwości odświeżania aż 120 Hz. W porównaniu do poprzednich modeli jest to naprawdę olbrzymie ulepszenie.

Oprócz tego, Microsoft zadbał też o kilka bardzo istotnych szczegółów. Surface Pro 8 będzie wyposażony w procesor Intela 11 generacji. Niestety, nie znamy jeszcze jego dokładnej specyfikacji czy chociażby nazwy modelu. Nie powinien też nikogo zdziwić fakt, że znajdziemy na nim domyślnie zainstalowany system Windows 11.

Bardzo miłym akcentem będzie też możliwość wymiany dysku SSD. To świetna opcja dla wszystkich, którzy potrzebują nieco więcej miejsca na dane. Jeśli specyfikacja się potwierdzi, to z pewnością Surface Pro 8 okaże się wielkim hitem. No, o ile cena nie zwali nas z nóg.

Zobacz też:
Microsoft zaprezentuje nowe laptopy Surface już 22 września
Microsoft Surface sprzedaje się coraz słabiej
Mozilla złamała zabezpieczenia Microsoftu w kwestii wyboru domyślnej przeglądarki

Oceń ten post