• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Hulajnoga elektryczna, zwana również e – hulajnogą, to produkt, który zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. Dla najmłodszych jest ona doskonałą formą rozrywki, a dla starszych – środkiem transportu znacznie ułatwiającym przemieszczanie się po zatłoczonych miastach.

Dobry sprzęt jest w stanie pokonać dystans nawet kilkunastu kilometrów, zapewniając tym samym łatwy dojazd do wybranego miejsca.

Hulajnoga elektryczna jest również świetną alternatywą jeśli chodzi o środowisko. Nie emituje ona bowiem szkodliwych spalin, zmniejszając tym samym poziom zanieczyszczenia powietrza. Sprawdzi się więc u osób, które nie chcą dłużej poruszać się komunikacją miejską, samochodem czy taksówką.

Wybór odpowiedniej hulajnogi uzależniony jest jednak od wielu czynników, które omawiane są w dalszej części tego artykułu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie hulajnogi elektrycznej?

  • Waga – to właśnie od niej zależy komfort jej użytkowania oraz przenoszenia. Waga w głównej mierze zależy od materiałów, z których wykonana jest dana hulajnoga. W przypadku młodszych użytkowników nie powinna ona przekraczać 10 kilogramów. Jeśli jednak chodzi o sprzęty dla młodzieży lub dorosłych – waga nie ma aż takiego znaczenia.
  • Moc – która świadczy również o maksymalnej prędkości urządzenia. Na rynku dostępne są hulajnogi, które osiągają prędkość nawet 25 km/h.
  • Zasięg – mówi on o tym, jaki dystans jest w stanie pokonać sprzęt na jednym ładowaniu. W przypadku dzieci odległość ta może być mniejsza – sięgająca 10 czy 20 kilometrów. Na dłuższe wyprawy, dojazdy do szkoły czy też pracy – znacznie lepsza może okazać się hulajnoga o zdecydowanie większym zasięgu. Na rynku dostępne są produkty, które są w stanie przejechać nawet 120 km bez konieczności ładowania.

Na zdjęciu znajduje się kobieta siedząca na ziemi, obok której stoi hulajnoga elektryczna.

  • Czas ładowania – zdecydowanie jest to aspekt, który ma duże znaczenie jeśli chodzi o użytkowanie elektrycznej hulajnogi. Warto postawić na urządzenia, które ładują się szybko i bezproblemowo. Pod uwagę należy więc wziąć pojemność akumulatora, którym zasilany jest dany sprzęt oraz jego jakość.
  • Wykonanie – materiały, z których stworzony jest produkt, powinny być trwałe, wytrzymałe oraz solidnie ze sobą połączone.
  • Dodatkowe funkcje – takie jak możliwość składania hulajnogi w celu jej przenoszenia, światła, rozmiar kół, który jest gwarantem stabilności, a nawet lusterka. Niektóre modele wyposażone są nawet w siodełka. Wszystkie te elementy znacznie wpływają na komfort jazdy oraz bezpieczeństwo na trasie.

Co więcej?

Należy również wspomnieć o kwestiach, które mogą wydawać się oczywiste. Dostępne na rynku modele hulajnóg różnią się od siebie pod wieloma aspektami. Zakup ten powinien być więc przemyślany, a sprzęt dobrany odpowiednio względem wieku, wagi oraz wzrostu użytkownika. Wszystkie te elementy przekładają się na to, w jakim stopniu dany produkt będzie spełniał postawione mu wymagania oraz jak długo możliwe będzie cieszenie się jego pracą.

Poniżej znajdują się przykładowe modele urządzeń, które doskonale sprawdzą się w codziennym użytkowaniu.

RAZOR E90 PowerCore

Na obrazku znajduje się model w kolorze czarnym.

Jest to urządzenie dla dzieci, których wiek nie przekracza 8 lat. Maksymalna waga użytkownika może wynosić natomiast 54 kg.

Silnik umiejscowiony został w tylnym kole, a system hamulcowy działa na koło przednie.

Całkowita wysokość wynosi 86 cm, dlatego też przed zakupem warto upewnić się, że będzie ona wystarczająca.

Urządzenie waży 8,3 kg, co sprawia, że jest ono łatwe do przenoszenia i transportowania.

W pełni naładowany sprzęt jest w stanie pracować przez około 80 minut, osiągając maksymalną prędkość 16 km/h.

Jak można zauważyć – koła nie należą do najszerszych. Fakt ten sprawia, że hulajnoga lepiej sprawdzi się na równych i płaskich drogach.

Cena: 654,26 zł

Hulajnoga elektryczna RAZOR E100 S Power Core

Na obrazku przedstawiona została Hulajnoga elektryczna RAZOR E100 S Power Core w kolorze czarnym z czerwonymi elementami.

Hulajnoga wyposażona została w wydajny silnik, który pozwala na osiągnięcie prędkości nawet 17 km/h.

W pełni naładowany akumulator wystarcza na około 60 minut ciągłej jazdy. Jeśli jednak nastąpi konieczność podłączenia urządzenia do zasilania – w zestawie znajduje się przewód do tego służący.

Komfort użytkowania zapewniają 8 – calowe koła, które umożliwiają jazdę nawet po bardziej wyboistych drogach.

Hamulec ręczny na przednie koło gwarantuje dodatkowe bezpieczeństwo.

Maksymalna waga użytkownika nie powinna przekraczać 54 kg, a optymalny wiek to 8 lat.

Urządzenie posiada antypoślizgową powierzchnię oraz nóżkę, która umożliwia zaparkowanie w dowolnym miejscu.

Sprzęt waży 11 kg, przez co jest stosunkowo łatwy do przenoszenia.

Dodatkowym atutem jest w tym przypadku siedzisko, które znacznie zwiększa komfort jazdy.

Cena: 872,87 zł

Hulajnoga Ugo Squbby

Na obrazku znajduje się Hulajnoga Ugo Squbby w kolorze czarnym.

Urządzenie wyposażone zostało w silnik o mocy 300 W, który pozwala na uzyskanie prędkości sięgającej maksymalnie 25 km/h.

Produkt posiada również wyświetlacz, który informuje między innymi o poziomie naładowania oraz obecnej prędkości.

Do dyspozycji użytkownika dostępne są funkcje takie jak prędkościomierz czy tempomat.

Pojemność wbudowanego akumulatora litowo – jonowego wynosi 5000 mAh. W pełni naładowana hulajnoga jest w stanie pokonać dystans nawet 15 kilometrów. Czas potrzebny do całkowitego naładowania wynosi około 4 godzin.

Wysokość wynosi 119 cm, a waga 13.75 kg. Co więcej, sprzęt można złożyć w pół, co jest dodatkowym udogodnieniem sprawdzającym się na przykład w przypadku konieczności skorzystania z komunikacji miejskiej.

Średnica kół to 8.5 cala, dlatego też sprawdzą się one na niekoniecznie równych drogach, gwarantując dużą stabilność i przyczepność do podłoża.

Maksymalna waga użytkownika nie może, według zaleceń producenta, przekraczać 100 kg.

Cena: 1 293,38 zł

 

Oceń ten post