• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 miesiące temu

Hulajnogi elektryczne, choć widnieją na rynku już od kilku dobrych lat, stale powiększają swoje grono miłośników. Co więcej, obecnie nie służą one jedynie jako forma rozrywki lub zabawy, ale również stanowią doskonały środek transportu.

Rynek tego typu sprzętów stale się powiększa, a producenci oferują coraz nowsze rozwiązania technologiczne, mające na celu zwiększanie zarówno dostępności, jak i komfortu oraz bezpieczeństwa użytkowania hulajnóg elektrycznych. Dotyczy to również modeli dedykowanych dzieciom w różnym wieku, które doskonale sprawdzają się w wielu rozmaitych sytuacjach.

Jaka hulajnoga elektryczna będzie odpowiednia dla dziecka? Na co warto zwrócić uwagę przed jej zakupem? Odpowiedź na te pytania stanowi poniższy artykuł.

Zobacz również: Hulajnoga elektryczna – jaką wybrać?

Hulajnoga elektryczna dla dziecka a dorosłego – co je odróżnia?

Hulajnoga elektryczna dla dziecka a dorosłego – co je odróżnia?

Hulajnogi elektryczne dla dzieci cechują się nieco mniejszymi możliwościami niż te, które dedykowane są młodzieży oraz dorosłym. Tego typu modele muszą bowiem zostać dostosowane odpowiednio do wieku, wzrostu, czy też wagi dziecka. Błędnie dopasowana hulajnoga może natomiast sprawiać problemy w bieżącym użytkowaniu, a nawet stwarzać zagrożenie dla pociechy.

Szukając hulajnogi elektrycznej przeznaczonej do użytku przez dzieci warto zwracać uwagę na takie parametry, jak:

  • Moc – w przypadku modeli dla młodszych dzieci przeważnie wynosi ona około 150 W (dla dorosłych około 300-350 W), co wywiera bezpośredni wpływ na maksymalną osiąganą prędkość sprzętu.
  • Zasięg – w zależności od modelu, może on być liczony w minutach lub w kilometrach, które można przebyć na jednym ładowaniu.
  • Prędkość jazdy – w znaczącej większości przypadków nie przekracza ona granicy maksymalnie 20 km/h.
  • Waga– modele przeznaczone dla dzieci cechują się mniejszą wagą, a często również możliwością złożenia w pół tak, aby ułatwić przenoszenie lub przechowywanie hulajnogi.
  • Maksymalne obciążenie – najczęściej mieści się ono w granicach około 60-70 kg, choć spotykane są również modele o maksymalnym obciążeniu na poziomie nawet 100 kg.
  • Wysokość i wielkość – hulajnogi dla dzieci są przeważnie odpowiednio mniejsze, co sprawia, że pociechy są w stanie bez problemu z nich korzystać.

Hulajnoga elektryczna dla dziecka – ranking [TOP 12]

Model Moc Maksymalna prędkość Zasięg Cena Gdzie kupić?
Xiaomi Mi Essential 250 W 20 km/h 20 km 1 348,00 zł
Xiaomi Mijia Essential Lite 250 W 20 km/h 20 km 1886,66 zł
Xiaomi 3 Lite 300 W 20 km/h 20 km 1 199,00 zł
Xiaomi Mi 3 600 W 20 km/h 30 km 1 856,44 zł
Motus Scooty 8.5 350 W 25 km/h 25 km 1 598,99 zł
Navee N40 350 W 25 km/h 40 km 1 494,00 zł
Motus Scooty 10 350 W 25 km/h 65 km 1 559,00 zł
Rider R10 Cross 350 W 20 km/h 30 km 1 599,00 zł
Segway Ninebot KickScooter E2 250 W 20 km/h 25 km 1 400,00 zł
Segway D28E 280 W 25 km/h 28 km 1 699,18 zł
Razor Power A5 150 W 16 km/h 40 min (około 8 km) 1 219,00 zł
Razor E90 PowerCore 90 W 16 km/h 80 min (około 16 km) 778,16 zł

Hulajnoga elektryczna dla dziecka Xiaomi Mi Essential

Hulajnoga elektryczna dla dziecka Xiaomi Mi Essential

Model Essential to przystępna cenowo, a zarazem jakościowa i funkcjonalna hulajnoga elektryczna, która doskonale sprawdzi się w przypadku starszych dzieci. Model ten cechuje się silnikiem o mocy 250 W, dzięki któremu sprzęt osiąga prędkość nawet 20 km/h. Zasięg hulajnogi wynosi natomiast około 20 km, za co odpowiada system odzyskiwania energii, który dodatkowo zwiększa żywotność akumulatora.

Produkt został wyposażony w pneumatyczne opony amortyzujące wstrząsy, przez co hulajnoga odnajduje się nie tylko na utwardzonych powierzchniach, ale również polnych ścieżkach lub żwirowych podłożach.

Cała konstrukcja waży zaledwie 12 kg, a za bezpieczeństwo podczas jazdy odpowiadają wysokiej jakości hamulce, światła LED umieszczone z przodu i z tyłu hulajnogi, a także odblaski znajdujące się po bokach i dzwonek mechaniczny.

Xiaomi Mi Essential posiada również czytelny wyświetlacz, na którym znajdują się takie parametry, jak bieżąca prędkość, czy też przebyty dystans. Sprzęt oferuje również możliwość łączności Bluetooth z aplikacją mobilną Xiaomi, w której użytkownicy zyskują wgląd w najważniejsze informacje dotyczące nie tylko jazdy, ale także samej hulajnogi.

Hulajnoga elektryczna Xiaomi Mijia Essential Lite

Hulajnoga elektryczna Xiaomi Mijia Essential Lite

Xiaomi Mijia Essential Lite to hulajnoga elektryczna o mocy 250 W, która doskonale sprawdzi się u starszych dzieci, a także nastolatków. Model ten cechuje się wysoką jakością wykonania oraz trwałością. Dzięki temu hulajnoga okazuje się niezawodna w wielu rozmaitych sytuacjach, jednocześnie gwarantując nie tylko rozrywkę, ale i możliwość sprawnego przedostania się do szkoły, czy też wszędzie tam, gdzie jest to konieczne. Należy przy tym wspomnieć, że maksymalny zasięg wynosi 20 km, natomiast w kontekście prędkości użytkownicy mają opcję wyboru jednego z trzech trybów.

Do zalet sprzętu należy zaliczyć takie cechy, jak chociażby pneumatyczne opony o średnicy 8,5″, czy też niezwykle funkcjonalny układ przeciwblokujący E-ABS i hamulec tarczowy tylnego koła, dzięki którym droga hamowania ulega znacznemu skróceniu, tym samym zwiększając ogólne bezpieczeństwo jazdy.

Dodatkowym atutem okazuje się fakt, iż hulajnogę można złożyć w zaledwie 3 sekundy, co ułatwia zarówno jej przenoszenie, jak i przechowywanie, gdy zajdzie taka potrzeba.

Istotnym okazuje się również fakt, iż model ten cechuje się klasą ochrony IP54, co oznacza, że sprzęt jest odporny na zachlapania, kurz, a także brud.

Xiaomi 3 Lite

Xiaomi 3 Lite

Hulajnoga elektryczna Xiaomi 3 Lite stanowi nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie, które sprawdzi się przede wszystkim u starszych dzieci oraz młodzieży.

Producent zaznacza, że model ten cechuje się lekką konstrukcją, która dodatkowo jest łatwa do złożenia. Co więcej, sprzęt wyposażono w czytelny oraz intuicyjny wyświetlacz, który ukazuje wszelkie najważniejsze parametry jazdy.

Xiaomi 3 Lite jest w stanie osiągać prędkość sięgającą nawet 20 km/h, przy czym w pełni naładowany akumulator umożliwia jednorazowo pokonanie nawet 20 km trasy.

Dodatkowym atutem hulajnogi okazuje się przy tym minimalistyczny, a zarazem elegancki design, który jest w stanie wpasować się nawet w wymagające gusta.

Hulajnoga elektryczna Xiaomi Mi 3

Hulajnoga elektryczna Xiaomi Mi 3

Xiaomi Mi 3 to hulajnoga elektryczna o mocy sięgającej aż 600 W. Producent zaznacza jednocześnie, że model ten umożliwia poruszanie się z prędkością do 20 km/h. Maksymalny dystans, jaki użytkownik będzie w stanie przebyć bez konieczności doładowywania akumulatora, wynosi natomiast nawet 30 km. Odbywa się to przede wszystkim ze względu na system odzyskiwania energii kinetycznej (KERS), który stanowi niezwykle funkcjonalne rozwiązanie.

Wśród zalet sprzętu należy jednocześnie zaznaczyć takie funkcje, jak chociażby możliwość złożenia hulajnogi w trzech prostych krokach. Ponadto producent zadbał również o to, aby w trakcie jazdy użytkownicy byli w pełni bezpieczni. Dlatego też Xiaomi Mi 3 posiada tylne światło ostrzegawcze, boczne reflektory, a także przednie światło odblaskowe.

Motus Scooty 8.5

Motus Scooty 8.5

Choć Motus Scooty 8.5 ma już swoje lata, wciąż jest to model, który cieszy się sporym zainteresowaniem i uznaniem ze strony użytkowników. Nie ma w tym jednak absolutnie nic dziwnego, gdyż sprzęt oferuje zadowalające parametry, które mają bezpośrednie odzwierciedlenie w poziomie zadowolenia klientów.

Hulajnoga dysponuje mocą na poziomie 350 W, co okazuje się w pełni wystarczające zarówno do poruszania się po prostych drogach, jak i tych prowadzących pod górkę.

Co więcej, do dyspozycji użytkowników dostępne są różne tryby pracy, w tym chociażby Eco (do 15 km/h), czy też Normal (do 25 km/h). Hulajnogę można jednocześnie przeobrazić w model napędzany siłą własnych nóg, za co odpowiada tryb Zero.

Na uwagę zasługują również udoskonalone hamulce tarczowe, czytelny wyświetlacz pokazujący najważniejsze parametry jazdy oraz mocna lampka przednia, która skutecznie oświetla drogę po zmroku.

Hulajnoga elektryczna Navee N40

Hulajnoga elektryczna Navee N40

Navee N40 to solidna i wytrzymała hulajnoga elektryczna, która doskonale sprawdzi się przede wszystkim u nastolatków. Model ten dysponuje mocą na poziomie 350 W, a użytkownicy zyskują możliwość wyboru najbardziej adekwatnego trybu pracy spośród Pieszego, Standard oraz Sport. Ten ostatni sprawia jednocześnie, że hulajnoga osiąga prędkość sięgającą nawet 25 km/h.

Producent zaznacza, że w pełni naładowany akumulator pozwoli na pokonanie nawet 40 km trasy, gdyż sprzęt wyposażono w system odzyskiwania energii kinetycznej (KERS), który skutecznie konwertuje energię z hamowania i zjazdów ze wzniesień.

Do zalet hulajnogi elektrycznej Navee N40 z pewnością warto zaliczyć jednocześnie wielofunkcyjną deskę rozdzielczą, na której ukazywane jest aż 8 rodzajów danych, w tym chociażby bieżąca prędkość, tryb jazdy, status blokady i inne.

Ponadto warto wspomnieć również o funkcji składania hulajnogi, dzięki której zarówno jej przenoszenie, jak i przechowywanie, stają się o wiele łatwiejsze.

Motus Scooty 10

Motus Scooty 10

Motus Scooty 10 to wyjątkowo nowoczesna hulajnoga elektryczna, która kryje w sobie szereg przydatnych rozwiązań oraz funkcjonalnych udogodnień. Model ten będzie jednak propozycją wyłącznie dla starszych dzieci, czy też nastolatków.

Sprzęt wyposażono w silnik o mocy 350 W, który to jednak dysponuje mocą szczytową na poziomie aż 700 W. Oznacza to, że hulajnoga poradzi sobie nawet ze stosunkowo dużymi wzniesieniami, tym samym stale zapewniając płynną i bezproblemową jazdę.

Do dyspozycji użytkowników dostępne są aż 4 tryby jazdy, w tym:

  • Eco – do 15 km/h;
  • Drive – do 20 km/h;
  • Sport – do 25 km/h;
  • Zero – czyli niepisany tryb, przy którym hulajnoga napędzana jest wyłącznie siłą nóg użytkownika.

Model Motus Scooty 10 posiada również niezwykle wydajne hamulce, czytelny i funkcjonalny wyświetlacz LED, a także niezbędne światła, które zwiększają widoczność i bezpieczeństwo na drodze.

Hulajnoga elektryczna Rider R10 Cross

Hulajnoga elektryczna Rider R10 Cross

Rider R10 Cross to rozwiązanie dedykowane starszym dzieciom oraz młodzieży. Hulajnoga dysponuje bowiem mocą na poziomie 350 W, tym samym gwarantując jazdę z prędkością maksymalnie 20 km/h. Ponadto użytkownicy są w stanie pokonać nawet 30 km trasy bez konieczności ładowania akumulatora.

Sprzęt cechuje się wytrzymałą i solidną konstrukcją, a także kompaktowymi wymiarami. Co więcej, hulajnogę wyposażono również w jakościowy hamulec bębnowy, ale i światła LED, które zwiększają bezpieczeństwo użytkowników w trakcie jazdy.

Segway Ninebot KickScooter E2

Segway Ninebot KickScooter E2

Model Ninebot KickScooter E2 marki Segway to hulajnoga o mocy 250 W i prędkości maksymalnej 20 km/h, która dedykowana jest nastolatkom od 14 roku życia. Produkt ten cechuje się wysoką jakością wykonania, a także funkcjonalnością. Doskonale sprawdzi się on w trakcie dojazdów do szkoły, na zajęcia dodatkowe, czy też jako sposób na rozrywkę i spędzenie czasu na świeżym powietrzu.

Hulajnoga od Segway oferuje zasięg na poziomie nawet 25 km, co sprawia, że większe dystanse nie będą stanowiły problemu. Co więcej, o bezpieczeństwo w trakcie jazdy zadba przednie światło, tylne światło hamowania, a także odblaski z certyfikatem E-MARK. Dodatkowym atutem w tej kwestii jest system podwójnych hamulców, który gwarantuje możliwość szybkiego zatrzymania hulajnogi z zachowaniem pełnej ostrożności.

Hulajnoga elektryczna Ninebot KickScooter E2 została wyposażona w bezdętkowe opony, które nie wymagają konserwacji, zapewniają odpowiednią amortyzację, a przy tym są również odporne na przebicie lub uszkodzenie.

Na kierownicy sprzętu znajduje się dodatkowo wyświetlacz LED będący nieocenioną pomocą w kontrolowaniu wszelkich parametrów jazdy, w tym jej prędkości, czy też stanu baterii urządzenia.

Hulajnoga elektryczna dla dziecka Segway D28E

Hulajnoga elektryczna dla dziecka Segway D28E

Model D28E marki Segway to kolejna propozycja hulajnogi elektrycznej dla starszych dzieci oraz nastolatków, z której jednak bez problemu skorzystają również dorośli. Sprzęt cechuje się bowiem mocą na poziomie 250 W, przy czym maksymalna osiągana prędkość wynosi nawet 25 km/h. Co więcej, hulajnoga poradzi sobie z dłuższymi wycieczkami, gdyż jej zasięg wynosi aż 28 km.

Sprzęt został wyposażony w duże opony pneumatyczne, które stanowią gwarancję komfortowej i płynnej jazdy. Co więcej, model D28E oferuje możliwość wyboru jednego spośród trzech trybów jazdy (Eco, Standard i Sport) tak, aby zapewnić użytkownikom możliwie największą wygodę w trakcie przemieszczania się na hulajnodze.

O bezpieczeństwo na drodze dbają przede wszystkim dwa hamulce (elektroniczny i bębnowy), ale również wbudowane reflektory i odblaski gwarantujące dobrą widoczność po zmroku. Dodatkowym atutem okazuje się natomiast wbudowany wyświetlacz, który umożliwia wgląd w najważniejsze parametry hulajnogi, w tym aktualna prędkość, stan baterii, czy też przebyty dystans.

Hulajnoga elektryczna dla dziecka Razor Power A5

Hulajnoga elektryczna dla dziecka Razor Power A5

Razor Power A5 to hulajnoga elektryczna o mocy 150 W, której prędkość maksymalna wynosi 16 km/h. Sprzęt dobrze sprawdza się w przypadku nieco mniejszych dystansów, gdyż zasięg jego pracy na jednym ładowaniu wynosi około 40 minut (8 km).

Model ten cechuje się składaną konstrukcją ułatwiającą przechowywanie i przenoszenie hulajnogi, a także dużymi kołami, które skutecznie wyłapują wszelkie nierówności i umożliwiają komfortową jazdę po rozmaitych nawierzchniach.

Hulajnoga Power A5 waży zaledwie 7,16 kg, natomiast maksymalne dopuszczalne obciążenie wynosi 80 kg. Dodatkowym atutem okazuje się możliwość regulacji wysokości kierownicy, dzięki czemu sprzęt sprawdzi się nawet w przypadku nieco młodszych dzieci.

Razor E90 PowerCore

Razor E90 PowerCore

Hulajnoga elektryczna E90 PowerCore marki Razor to propozycja dla dzieci w wieku od 8 lat, przy czym maksymalne dopuszczalne obciążenie wynosi 54 kg. Pojazd został wyposażony w silnik o mocy 90 W, który umożliwia jazdę z prędkością wynoszącą maksymalnie 16 km/h.

Hulajnoga cechuje się wysoką jakością wykonania, jednocześnie gwarantując nawet 80 minut ciągłej jazdy (około 16 km). O bezpieczeństwo użytkowników dbają przy tym takie elementy, jak niezawodny hamulec na przednie koło, czy też odblaski zwiększające widoczność pojazdu. Użytkownicy zyskują również możliwość regulacji wysokości kierownicy, przy czym jej maksymalna wartość wynosi 86 cm.

Podest hulajnogi został wyposażony w antypoślizgową powłokę, która zapewnia stabilność w trakcie jazdy. Dodatkowym atutem okazuje się jednocześnie mała waga pojazdu, dzięki czemu takie czynności, jak chociażby przenoszenie i przechowywanie, nie powinny stanowić problemu.

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.

#materiałreklamowy

Oceń ten post