• Ostatnia modyfikacja artykułu:8 miesięcy temu

Duża część ubrań ma to do siebie, że łatwo ulegają mechaceniu. Przez to ulubione części garderoby po jakimś czasie nie wyglądają już tak dobrze, jakbyśmy tego chcieli. Rozwiązanie tego problemu jest jednak łatwiejsze, niż się wydaje.

Najlepsze golarki do ubrań w kilka chwil zmieniają ubrania nie do poznania. Dodatkowo sam proces jest niezwykle satysfakcjonujący (wiemy, bo korzystamy). Jeśli jeszcze nie masz swojej najlepszej golarki do ubrań, koniecznie sprawdź poniższe zestawienie i wybierz model, który najbardziej do Ciebie przemawia.

Poniższy ranking golarek do ubrań to najciekawsze i najlepsze modele w swojej kategorii.

Dobra golarka do ubrań – budowa

Dobra golarka do ubrań będzie urządzeniem niewielkich rozmiarów. Jest zwana również trymerem lub maszynką do golenia ubrań. Cechuje się wyjątkowo nieskomplikowaną budową, w której skład wchodzą:

głowica z ostrzami

sekcja zasilania

zbiorniczek

Dobrej golarki do ubrań można używać do różnorodnych materiałów i części garderoby. Warto jednak robić to rozważnie i ostrożnie, aby zapobiec ewentualnym uszkodzeniom. Szczególną uwagę warto poświęcić odstającym, grubszym nitkom.

Praca z golarką jest niezwykle łatwa i bezproblemowa. Wystarczy włączyć urządzenie i delikatne przesuwać głowicą po powierzchni ubrania. W przypadku mocno zmechaconych części garderoby proces ten może trwać dłużej, jednak efekty mówią same za siebie. Ubrania są jak nowe.

Czytaj także: Najlepsze suszarki do prania ranking 2023 – TOP 20 suszarek do ubrań

Czym charakteryzują się najlepsze golarki do ubrań?

Efekty, które oferują najlepsze golarki do ubrań są widoczne już po jednym przeciągnięciu urządzenia po danym swetrze czy też koszulce. Kierując się własnym doświadczeniem oraz opiniami użytkowników musimy jednak podkreślić wagę kilku cech, których warto szukać w urządzeniu, jeśli zależy nam na wyborze naprawdę dobrej golarki do ubrań.

Ostrza ze stali nierdzewnej – to właśnie one gwarantują efektywność działania oraz trwałość urządzenia. Uwagę warto również zwrócić na to, do jakich materiałów przeznaczone są dane ostrza. W przeciwnym razie jest możliwość, że mogą wyrządzić więcej szkód, niż pożytku.

Prędkość obrotów – mówi o tym, jak szybko jesteśmy w stanie uzyskać pożądany efekt. Najlepsze golarki do ubrań oferują liczbę obrotów na minutę w okolicy 8000 i więcej. Jest to gwarancja dużej wydajności oraz skuteczności pracy.

Oczka w różnych rozmiarach – to dzięki nim mamy pewność, że wszelkie zmechacenia zostaną dokładnie i równomiernie usunięte.

Zbiornik – powinien on być przede wszystkim wyjmowany oraz maksymalnie pojemny. Dzięki temu jego czyszczenie będzie łatwe i komfortowe.

Kolejną kwestią, na którą zdecydowanie warto zwrócić uwagę jest zasilanie. Na rynku znajdują się golarki zasilane:

sieciowo – czyli przewodowo. Praca z taką golarką może być utrudniona, ponieważ ogranicza ona zakres ruchów przez konieczność podłączenia do gniazdka elektrycznego.

akumulatorowo – taka golarka posiada możliwość ładowania. Jest to urządzenie bezprzewodowe, które zapewnia większy niż poprzedniczka komfort pracy.

bateryjnie – urządzenie zasilane bateryjnie zapewnia dużą swobodę ruchów. Należy jednak pamiętać o posiadaniu zapasowych „paluszków” na wypadek rozładowania.

Należy również wspomnieć, że golarki do ubrań to urządzenia bardzo tanie. Dobre golarki do ubrań można kupić już nawet za 20 złotych, dlatego też zdecydowanie nie jest to duży wydatek.

Ranking golarek do ubrań [TOP 20]

Nazwa Zasilanie Cena Gdzie kupić?
Deerma MQ813W akumulator 79 zł
Deerma MQ600 akumulator 69 zł
Xiaomi Mi Mijia Fabric Shaver akumulator 69 zł
Heckermann Bl560 akumulator 110 zł
Zhibai QL1 akumulator 73 zł
Iso Trade Ruhhy 19219 akumulator 75 zł
Retoo E832 akumulator 58 zł
Kemei KM718 akumulator 60 zł
Kemei RF-1805 akumulator 65 zł
Blaupunkt RLR301 akumulator 59 zł
Black+Decker BXLR750E akumulator 62 zł
MPM LR-027-86 akumulator 59 zł
Ruhhy 19162 akumulator / bateria 43 zł
Proficare PC-TC 3080 baterie 40 zł
Philips GC026/00 2 x baterie AA 50 zł
Philips GC026/80 2 x baterie AA 49 zł
Singer SINGDU0001 2 x baterie AA 80 zł
Singer BSM 203/00 baterie 42 zł
Sencor SLR 33 baterie 20 zł
Camry CR 9606 baterie / sieć 55 zł

Na zdjęciu przedstawiony został produkt 4. Deerma Xiaomi Ecosystem (MQ813W)

Deerma Ecosystem MQ813W

Deerma MQ813W wyróżnia się w naszym rankingu golarek do ubrań przede wszystkim swoją konstrukcją. To urządzenie bezprzewodowe o lekkiej konstrukcji, które dobrze leży w dłoni oraz usuwa z ubrań odstające nitki, kurz, włosy czy też sierść.

Ostrza wykonują 7000 obrotów na minutę, dzięki czemu pożądany efekt jest łatwy i szybki w osiągnięciu. Co więcej, siatka zabezpieczająca posiada otwory w różnych rozmiarach.

Produkt wyposażono w wytrzymały akumulator, a dwugodzinne ładowanie wystarcza nawet na 45 minut pracy.

Dodatkowym i niespodziewanym udogodnieniem jest rolka do ubrań, która została ukryta w rączce urządzenia. Pozwala ona na precyzyjne wyczyszczenie danej części garderoby za jednym razem.

Deerma MQ600

Pośród najlepszych golarek do ubrań warto wyróżnić jeszcze jeden model spod szyldu Deerma. Po drugiej stronie znajdziesz szczotkę, dzięki której możesz od razu oczyścić ubrania na przykład z sierści lub włosów.

Z urządzenia możesz korzystać zarówno w formie bezprzewodowej, jak i podłączając ją do źródła zasilania. Energię odnowisz za pomocą kabla USB, czyli na przykład z użyciem laptopa, powerbanku, itp.

Ergonomiczna i lekka konstrukcja zapewnia wygodę użytkowania przy każdego rodzaju tkaninach. Silnik pracuje z prędkością 7000 obrotów na minutę, dzięki czemu Deerma MQ600 to dobra golarka do ubrań, która efektywnie usuwa z ubrań wszelkie nieestetyczne zmechacenia.

Xiaomi Mi Mijia Fabric Shaver

Skoro jesteśmy przy nowoczesnych modelach, warto rzucić okiem także na model od Xiaomi. Mi Mijia Fabric Shaver w rankingu golarek do ubrań zwraca uwagę wygodną konstrukcją. Oczyścisz nim ze zmechaceń nie tylko tkaniny bawełniane, ale i wełniane, a nawet kaszmir.

Urządzenie dobrze dopasowuje się do powierzchni tkaniny, dzięki czemu skutecznie odcina zmechacenia, nie niszcząc odzieży. Na wysoką efektywność pracy wpływa ma także spora moc wirnika o wysokim ciśnieniu ssania.

Czas pracy na baterii wynosi 1,5 godziny, a czas ładowania wynosi 2 godziny. Wskaźnik LED na bieżąco informuje o aktualnym stanie baterii. Podwójny system zabezpieczeń wyłącza urządzenie w przypadku otwarcia zbiornika albo zdjęcia głowicy roboczej.

Konstrukcję urządzenia tworzą wysokiej jakości materiały – siatka ze stali nierdzewnej oraz 5 ostrzy typu tornado.

Heckermann Bl560

Choć Heckermann Bl560 jest urządzeniem nieco droższym niż pozostałe produkty tworzące nasz ranking golarek do ubrań, to model dla wymagających – nowoczesny, ergonomiczny i funkcjonalny.

Ta akumulatorowa, dobra golarka do ubrań szybko i bardzo sprawnie usuwa zmechacenia, kuleczki i włoski z ubrań, dywanów, foteli, koców czy zabawek. Urządzenie ładuje się za pomocą kabla USB typu C w ciągu 2 godzin, po czym może ono działać 120-180 minut. Wszystko dzięki pojemnej baterii litowo-jonową 2000 mAh.

Obrotowa głowica z 6 ostrzami nie niszczy materiałów. Użytkownik może wybrać jeden z 3 poziomów prędkości i 3 rozmiarów otworów do golenia. Wyświetlacz LED na bieżąco informuje o poziomie naładowania baterii i ustawionym trybie pracy.

Zhibai QL1

Zhibai QL1, choć ma trudną do wypowiedzenia nazwę, jest bardzo prosty w obsłudze. Szybko i skutecznie usuwa wszelkie zmechacenia z odzieży, koców, pościeli czy pluszowych zabawek.

Urządzenie oferuje wydajny silnik, którego prędkość sięga 6500 rpm, pozwala też wybierać spośród 5 poziomów prędkości. Akumulator zapewnia z kolei 60 minutowy czas pracy. Stalowe ostrze zamyka specjalnie zaprojektowana siatka z otworami w 3 różnych rozmiarach.

Ładowanie urządzenia trwa standardowo około 2 godzin. A dzięki temu, że interfejs USB-C pozwala naładować golarkę nie tylko za pomocą zwykłej ładowarki, ale też na przykład przy użyciu powerbanku lub laptopa, możesz zabrać golarkę wszędzie, gdzie potrzebujesz.

Spory zbiornik na odpady opróżnia się naciskając przycisk – zapomnij o wygrzebywaniu kłaczków własnymi rękoma.

Iso Trade Ruhhy 19219

Alternatywnie możesz zdecydować się na model Iso Trade Ruhhy 19219, który także może okazać się najlepszą golarką do ubrań. Warto na wstępie zauważyć, że nie jest to zwykła golarka. Posiada ona także 2 rolki do czyszczenia ubrań, a dodatkowo jest wyposażona w światło UV do dezynfekcji.

4 tryby pracy obejmują:

  • tryb 1: lampa dezynfekcyjna,
  • tryb 2: golenie,
  • tryb 3: golenie + lampa dezynfekująca,
  • tryb 4: szybkie golenie + lampa dezynfekująca.

Dzięki temu, że urządzenie posiada własny akumulator, wystarczy, że wepniesz kabel USB do portu ładowarki, komputera albo powerbanka. Kabel o długości 80 cm znajduje się w zestawie.

Retoo E832

Kolejna dobra golarka do ubrań z zasilaniem akumulatorowym i ergonomiczną konstrukcją to Retoo E832. Dzięki temu, że nie wymaga stałego podłączenia do źródła zasilania, jest komfortowa w użytkowaniu.

Materiałem wykonania jest wytrzymały ABS, z kolei ostrza tworzy stal nierdzewna. Długość ładowania wynosi 2 godziny, a na jednym takim ładowaniu urządzenie może pracować do 45 minut.

Dodatkowo Retoo E832 posiada 2 obrotowe rolki do ubrań.

Kemei KM718

Kemei KM718 to zdecydowanie propozycja stworzona z myślą o estetkach. Tą dobrą golarkę do ubra wyróżnia jednak nie tylko elegancki design, ale także wydajność oraz moc.

Ostrza o unikalnym, dopasowanym do budowy kształcie, wykonane są ze stali nierdzewnej. Maszynka posiada w zestawie akumulatory wielokrotnego ładowania przez port micro USB, dzięki czemu możemy zabrać ją wszędzie ze sobą, nie marnując baterii.

Model działa skutecznie, usuwając zmechacenia ze swetrów, płaszczów, koców, polarów, a nawet tapicerki samochodowej czy dywanów. W zestawie znajduje się także pędzelek do czyszczenia. Całość zapakowana jest tak ładnie, że nadaje się nawet na prezent.

Kemei RF-1805

Kemei RF-1805 to jeszcze inny, ale równie wygodny w użytkowaniu, model tego samego producenta. Podobnie jak Kemei KM718, golarka jest mocna, solidna i wyposażona w trwałe ostrza ze stali nierdzewnej.

Akumulatory wielokrotnego ładowania przez port micro USB pozwalają zabrać urządzenie w każdą podróż – na wakacje czy wyjazdy służbowe. W zestawie znajduje się również kabel USB i szczoteczka do czyszczenia.

Na obrazku znajduje się golarka do ubrań Blaupunkt RLR301

Golarka do ubrań Blaupunkt RLR301

Jest to poręczne i wygodne urządzenie, które wyposażono w zasilanie akumulatorowe. Takie rozwiązanie gwarantuje dużą swobodę ruchów oraz komfort pracy, ponieważ w pełni naładowana bateria jest w stanie pracować nawet przez 45 minut.

Obsługa sprzętu jest niezwykle prosta i bezproblemowa. Odbywa się ona za pomocą jednego przełącznika, dlatego też nie jest to nic skomplikowanego.

Produkt posiada standardowych rozmiarów zbiornik na wszelkie nitki i zmechacenia. Jest on również łatwy do wyjęcia, co dodatkowo ułatwia zachowanie golarki w odpowiedniej czystości.

Dodatkowym udogodnieniem jest osłonka regulująca wysokość strzyżenia, która idealnie sprawdzi się w przypadku delikatnych tkanin, zapobiegając ich uszkodzeniu.

Black+Decker BXLR750E

Black+Decker BXLR750E to równie dobry wybór, z podobnego segmentu cenowego. Golarka jest ładowana przez interfejs USB, co pozwali używać uniwersalnej ładowarki do telefonu, notebooka czy komputera. Jedno naładowanie gwarantuje aż 90 minut ciągłej pracy.

Za pomocą wbudowanych ostrych noży o średnicy 5 cm, urządzenie skutecznie usuwa zmechacenia z różnorodnych tkanin. Wszelkie kłaczki zbiera plastikowy zbiornik o pojemności 43 ml.

 

Na obrazku znajduje się 3. Golarka do ubrań MPM LR-027-86.

Golarka do ubrań MPM LR-027-86

MPM LR-027-86 to kolejna dobra golarka do ubrań o mocy 4 W, która sprawdzi się w przypadku wszystkich rodzajów tkanin, zapewniając precyzyjne usuwanie wszelkich zmechaceń.

Posiada wygodny uchwyt, który w dużym stopniu ułatwia pracę. Co więcej, do dyspozycji użytkownika dostępne są 3 wysokości strzyżenia. Dzięki temu możliwe jest jej dostosowanie do danego typu materiału oraz jego wygładzenie bez obaw o ewentualne uszkodzenia. Siateczka posiada również otwory o różnych rozmiarach.

Urządzenie wyposażone zostało w zasilanie akumulatorowe, co jest gwarantem dużej swobody ruchów. Czas pracy na jednym naładowaniu wynosi nawet do 30 minut. Wadą, o której należy wspomnieć jest stosunkowo długi czas ładowania, mogący sięgać nawet 12 godzin.

Pojemnik na materiały jest łatwy do wyjęcia i opróżnienia. Dodatkowym pomocnikiem w czyszczeniu zarówno zbiornika, jak i ostrzy jest miniaturowa szczoteczka, która znajduje się w zestawie.

Ruhhy 19162

Ruhhy 19162 jest o tyle ciekawym urządzeniem, że oferuje golenie ubrań oraz pełni funkcję lampki. Choć może się wydawać, że takie połączenie nie ma wiele sensu, czemu nie kupić urządzenia, które może nieoczekiwanie się przydać? Z pewnością lampka spodoba się także dzieciom.

Głowica, posiadająca 6 noży golących ze stali nierdzewnej, świadczy o tym, że model dorównuje najlepszym golarkom do ubrań. Co więcej, w zestawie jest druga wymienna głowica na wypadek zużycia.

Ruhhy 19162 ma akumulator o pojemności 800mAh, dzięki któremu może pracować bez ładowania. Kabel USB typ C jest w zestawie i pozwala podładować urządzenie praktycznie w każdych warunkach.

Proficare PC-TC 3080

Proficare PC-TC 3080 oferuje wyjątkowo ergonomiczną konstrukcję, ale niestety nie ma wbudowanego akumulatora, co zmusza użytkownika do konieczności używania baterii. Model nadrabia jednak korzystną ceną i w ostatecznym rozrachunku ma bardzo dobry stosunek ceny do jakości.

Trwałe ostrza ze stali nierdzewnej radzą sobie z każdym rodzajem tkanin, w tym z materiałami delikatnymi i wyjątkowo twardymi. Opróżnianie zbiornika jest łatwe dzięki możliwości jego odkręcania.

Proficare PC-TC 3080 to dobra golarka do ubrań, która swoim nowoczesnym designem przypomina drogie produkty marki Dyson.

Golarka do ubrań Philips GC026/00

Dla wielu to bezwzględny faworyt i najlepsza golarka do ubrań, która podbija serca użytkowników. Urządzenie sprawdzi się w przypadku wszystkich tkanin, chroniąc je przed ewentualnymi uszkodzeniami. To, co je wyróżnia to przede wszystkim bardzo dobry stosunek ceny do efektywności.

Produkt jest mały i poręczny, dlatego też dobrze leży w dłoni, a praca z nim jest niezwykle łatwa. Ponadto duża powierzchnia ostrzy gwarantuje usuwanie zmechaceń z większych obszarów. Warto również wspomnieć, że wykonują one aż 8800 obrotów na minutę. Dzięki temu efekty są widoczne znacznie szybciej w porównaniu z innymi dobrymi golarkami do ubrań.

Pojemnik z łatwością można wyjąć i opróżnić. W zestawie znajduje się również miniaturowa szczoteczka, która dodatkowo ułatwia czyszczenie zarówno zbiornika, jak i ostrzy. Co więcej, sama siateczka wyposażona została w otwory o trzech różnych rozmiarach, co jest gwarantem precyzyjnej pracy.

Do dyspozycji użytkownika jest również nasadka regulująca wysokość, która służy do zapewniania dodatkowej ochrony najbardziej delikatnych tkanin. W zestawie znajdują się 2 baterie typu AA.

Na zdjęciu znajduje się produkt 2. Philips GC026/80 w kolorze czarnym.

Philips GC026/80

W rankingu golarek do ubrań zdecydowaliśmy się umieścić także nowszy odpowiednik omawianego wyżej modelu marki Philips. Produkt wyposażony został w ostrza o dużej powierzchni, które szybko i precyzyjnie usuwają zmechacenia zarówno z ubrań, jak i rzeczy takich jak koce oraz pościel.

Pojemnik na pozostałości materiałów jest łatwy do zdemontowania i opróżnienia. Dodatkowym ułatwieniem w czyszczeniu jest szczoteczka znajdująca się w zestawie. Ostrza wykonują 8800 obrotów na minutę, dlatego też ich praca jest niezwykle zadowalająca.

Tak jak w przypadku poprzedniego modelu, siateczka posiada 3 rozmiary otworów. W zestawie znajdują się również 2 baterie typu AA potrzebne do zasilania urządzenia oraz nasadka regulująca wysokość, która doskonale sprawdzi się w przypadku delikatnych tkanin.

Cechą charakterystyczną tego modelu jest jego nowoczesny, elegancki wygląd, który zdecydowanie przyciąga wzrok.

Singer SINGDU0001

Do nowoczesnych, najlepszych golarek do ubrań należy także Singer SINGDU0001. Wykonany z trwałego tworzywa ABS, oferuje jednocześnie kompaktową, ergonomiczną konstrukcję.

Bezpiecznie usuwa puch z ubrań, ręczników czy dywanów. Niestety nie jest zasilany sieciowo, a dwoma bateriami serii AA. 3 obrotowe ostrza ze stali nierdzewnej powinny przetrwać lata pracy, oferując niezmiennie satysfakcjonujące efekty.

Singer BSM 203/00

Bardzo wygodną konstrukcję ma model Singer BSM 203/00. Wykonany ze ‎stali inoksowej i posiadający ostrze ze stali nierdzewnej model w pełni zasługuje na wyróżnienie pośród najlepszych golarek do ubrań. Sprawdza się do usuwania zmechaceń z ubrań, koców – w tym także wełnianych – pościeli i różnorodnych narzut.

Singer BSM 203/00 nada się także do usuwania cienkich, delikatnych włókien z zasłon, płaszczy czy dywanów, a nawet kanap. Posiada bowiem aż trzy poziomy ustawień ochrony odzieży. Zasila się go dwoma bateriami typu C, w które trzeba się wyposażyć oddzielnie.

Golarka do ubrań Sencor SLR 33

Na wyróżnienie w tym rankingu golarek do ubrań zasługuje też model Sencor SLR 33. To tanie, niewielkich rozmiarów urządzenie idealnie sprawdzi się w codziennym użytkowaniu, zapewniając zadowalające efekty przy usuwaniu wszelkich zmechaceń i niepożądanych nitek.

Jest to produkt lekki i poręczny, który dobrze leży w dłoni. Wyposażony został w trzy noże, zabezpieczone metalową siateczką, którą posiada otwory w różnych rozmiarach. Dzięki temu praca sprzętu jest szybka i dokładna.

Pojemnik na włókna z łatwością można wyjąć, co ułatwia jego czyszczenie. Należy jednak wspomnieć, że zbiornik jest niewielki, co może w pewnym stopniu wpływać na wygodę użytkowania.

Ponadto golarka wyposażona została w zasilanie bateryjne, co jest gwarantem dużej swobody ruchów. Dodatkowym atutem jest fakt, że producent gwarantuje komplet baterii w zestawie.

 

Camry CR 9606

Wygodną rączkę oferuje także model Camry CR 9606. Dla wielu może to być najlepsza golarka do ubrań ponieważ urządzenie może być zasilane bateryjnie albo sieciowo. W obu opcjach oferuje wystarczająco dużą moc, by skutecznie przywracać tkaninom estetyczny wygląd.

Camry CR 9606 usuwa zmechacenia, a także supły z tkanin, odzieży, koców, a nawet dywanów. Dzięki temu, że jest łatwy w użyciu i ma ergonomiczną konstrukcję, praca z nim to czysta satysfakcja. W zestawie znajduje się także pędzelek do czyszczenia urządzenia.

Ranking golarek do ubrań – podsumowanie

Okres zimowy wiąże się z dużą ilością rzeczy wyczekiwanych przez cały rok. Dla niektórych może to być pierwszy śnieg, zimowe krajobrazy czy też ferie i związana z nimi przerwa od nauki i pracy. Powszechnie wiadomym jest jednak fakt, że zima niesie za sobą przede wszystkim zdecydowanie niższe temperatury.

Wiele osób z niecierpliwością czeka na idealny moment, w którym z dna szafy wyciągnąć można ulubione puchate swetry, kardigany i ciepłe bluzy. To właśnie te części garderoby sprawiają, że mrozy stają się łatwiejsze do zniesienia.

Niektóre ubrania cechują się bardzo dużą skłonnością do mechacenia i kulkowania, przez co nie wyglądają one już tak dobrze, jak przy zakupie. Zimowa garderoba ma do tego największą skłonność. Jest na to jednak niezwykle łatwy sposób, który staje się coraz bardziej powszechny.

Najlepsza golarka do ubrań nie musi być droga, by móc sprawić, że Twoje ubrania będą wyglądały jak nowe. Udowadnia to zresztą nasz ranking golarek do ubrań. Mamy nadzieję, że znajdziesz w nim odpowiedni model dla siebie.

Czytaj również: Najlepsze żelazka parowe – Ranking 2023 [TOP 20]

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.

5/5 - (1 vote)