• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 miesiąc temu

Choć mogłoby się wydawać, że chłodziarki do wina dedykowane są przede wszystkim do użytku profesjonalnego, tak na chwilę obecną rynek tego typu sprzętów oferuje również praktyczne rozwiązania domowe, które doskonale sprawdzają się zarówno u prawdziwych miłośników wina, jak i osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kolekcjonowaniem lub smakowaniem tego trunku. Odpowiednia chłodziarka umożliwia bowiem stworzenie jak najlepszych warunków, które skutecznie chronią wino przed szkodliwymi czynnikami, takimi jak chociażby nadmiar światła, wstrząsy, czy też wahania temperatur.

Ze względu na to, jak wiele różnorodnych propozycji chłodziarek do wina znajduje się obecnie na rynku, wybór dopasowanego do danych potrzeb modelu może okazać się nieco problematyczny. Z pomocą przychodzi więc poniższy ranking, który zawiera propozycje najlepszych lodówek na wino zarówno do użytku domowego, jak i profesjonalnego.

Zobacz również: Chłodziarka do wina – jak wybrać najlepszą lodówkę na wino?

Chłodziarki do wina – ranking [TOP 5]

Model Rodzaj Ilość stref temperatur Pojemność (ilość butelek 0,75l) Cena Gdzie kupić?
Klarstein HEA3Barossa40D Wolnostojąca 2 41 1 164,99 zł
Klarstein Bellevin 6 Uno Wolnostojąca 1 6 597,90 zł
La Sommeliere SLS33DZ Wolnostojąca 2 33 1 999,00 zł
Climadiff CC18   Wolnostojąca 1 18 1 499,00 zł
BERG BRGJC7 Do zabudowy 1 7 1849,00 ZŁ

Chłodziarka do wina Klarstein HEA3Barossa40D

Chłodziarka do wina Klarstein HEA3Barossa40D

Model HEA3Barossa40D marki Klarstein to niezwykle funkcjonalne, a zarazem jakościowe i solidne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w użytku profesjonalnym, jak i domowym. Model ten cechuje się bowiem przemyślaną konstrukcją, która obejmuje chociażby panoramiczne drzwi wykonane ze szkła hartowanego, a także wytrzymałe drewniane półki. Co więcej, chłodziarka do wina Klarstein jest w stanie pomieścić nawet 41 butelek. Model ten oferuje również podział na dwie strefy temperatury dedykowane czerwonemu i białemu winu.

Do atutów sprzętu z pewnością należy również zaliczyć nowoczesny design, ale i funkcję regulacji temperatury z przedziału od 5 do 18°C. Wariant ten został jednocześnie wyposażony w przełączane światło LED oraz dotykowy panel sterowania, dzięki któremu obsługa przebiega łatwo i całkowicie bezproblemowo.

Chłodziarka do wina Klarstein HEA3Barossa40D okazuje się również wysoce energooszczędna, a jej praca jest cicha, przez co nie powoduje jakichkolwiek zakłóceń przy wykonywaniu codziennych czynności.

Klarstein Bellevin 6 Uno

Klarstein Bellevin 6 Uno

Chłodziarka do wina Klarstein Bellevin 6 Uno to stosunkowo niewielkie, a zarazem przystępne cenowo rozwiązanie, które można ustawić zarówno na podłodze, jak i nawet na kuchennym blacie.

Model ten oferuje możliwość regulacji temperatury w zakresie od 11 do 18°C, a na metalowych, wysuwanych półkach zmieści się jednocześnie nawet 6 butelek trunku. Co więcej, urządzenie to jest również wyjątkowo estetyczne, przez co doskonale wpasowuje się w rozmaite przestrzenie, tym samym nie zakłócając ich ogólnego wystroju.

Do atutów modelu należy zaliczyć również LED-owe oświetlenie, a także dotykowy panel sterowania i czytelny wyświetlacz LCD, czyli rozwiązania, które znacznie ułatwiają obsługę chłodziarki. Ponadto znaczącym udogodnieniem okazuje się również wyjątkowo cicha, a zarazem energooszczędna praca.

Chłodziarka do wina La Sommeliere SLS33DZ

Chłodziarka do wina La Sommeliere SLS33DZ

Lodówka na wino La Sommeliere SLS33DZ to jakościowe rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w użytku domowym, jak i profesjonalnym. Model ten posiada bowiem 4 metalowe półki z drewnianym frontem, które łącznie pomieszczą nawet 33 butelki wina. Ponadto sprzęt posiada również dwie odrębne strefy chłodzenia, a użytkownicy zyskują możliwość regulacji temperatury w każdej z nich. Przedział dostępnych ustawień chłodzenia wynosi 12-18°C w górnej strefie oraz 5-14°C w dolnej, co sprawia, że chłodziarka doskonale sprawdza się przy różnych rodzajach trunków.

Do zalet lodówki La Sommeliere SLS33DZ zdecydowanie warto zaliczyć również takie cechy, jak chociażby solidna i wytrzymała konstrukcja, czy też drzwi wykonane z odpornego na promieniowanie UV szkła. We wnętrzu chłodziarki znajduje się przy tym praktyczne oświetlenie LED, natomiast na froncie umieszczono cyfrowy wyświetlacz oraz dotykowy panel sterujący, który znacznie ułatwia i usprawnia obsługę sprzętu. Dodatkowym atutem okazuje się również specjalny system antywibracyjny mający zwiększać bezpieczeństwo przechowywanych butelek.

Chłodziarka do wina La Sommeliere SLS33DZ jest przy tym wyjątkowo energooszczędna, a jej praca okazuje się cicha, przez co nie zakłóca wykonywania wszelkich codziennych czynności.

Climadiff CC18

Climadiff CC18

Climadiff CC18 to wolnostojąca chłodziarka do wina, która jednocześnie może pomieścić nawet 18 butelek z trunkami. Model ten wyposażono bowiem w 5 metalowych półek z drewnianymi frontami.

Urządzenie posiada wyłącznie jedną strefę chłodzenia, jednak użytkownicy mają możliwość łatwej regulacji temperatury w zakresie od 11 do 18°C. W tym celu konieczne jest skorzystanie z intuicyjnego panelu sterującego, a także czytelnego wyświetlacza, który ukazuje wybrane ustawienia.

Do zalet chłodziarki na wino Climadiff CC18 z pewnością należy zaliczyć także wyjątkowo cichą i energooszczędną pracę, ale i solidną oraz stabilną konstrukcję, którą wzbogacono o system antywibracyjny. Sprzęt posiada również wewnętrzne oświetlenie w postaci białych lamp LED-owych. Wszystko to sprawia, że przechowywane wino jest odpowiednio chronione przed różnego rodzaju czynnikami zewnętrznymi. Zalicza się do nich chociażby promienie UV, czy też niepożądane wstrząsy.

Chłodziarka do wina BERG BRGJC7

Chłodziarka do wina BERG BRGJC7

Model BRGJC7 marki BERG to solidna chłodziarka przeznaczona do zabudowy. Sprzęt cechuje się przy tym charakterystyczną konstrukcją, która jednocześnie sprawia, że wpasuje się on w niemal każdy wystrój, tym samym nie zakłócając panującej w pomieszczeniu estetyki.

Chłodziarka do wina BERG BRGJC7 posiada jedną strefę chłodzenia, jednak użytkownicy zyskują możliwość bezproblemowego dostosowywania ustawień temperatury w zakresie od zaledwie 5 do nawet 20°C, co z kolei sprawia, że w lodówce możliwe jest przechowywanie różnych odmian wina. Jednocześnie warto wspomnieć, że maksymalna pojemność wnętrza chłodziarki wynosi 7 butelek.

Dodatkowym atutem chłodziarki BRGJC7 okazuje się intuicyjny panel kontrolny, LED-owe oświetlenie wnętrza, a także czytelny wyświetlacz ukazujący bieżącą temperaturę. Ponadto urządzenie jest również wysoce energooszczędne, a jego praca jest cicha. Dzięki temu sprzęt nie wpływa na codzienne funkcjonowanie w obrębie danej przestrzeni.

Sprawdź także: Ranking lodówek turystycznych – TOP 20 najlepszych produktów

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.

#materiałreklamowy

Oceń ten post