Odpowiednio dobrany powerbank może stać się towarzyszem wielu wyjść, podróży czy też imprez. W końcu – nigdy nie wiadomo, kiedy My sami lub też nasi znajomi, będą potrzebowali szybkiego podładowania telefonu, tabletu, a nawet słuchawek bezprzewodowych. Zdecydowanie jest to więc urządzenie, które warto wrzucić do torebki czy plecaka przy okazji jakiegokolwiek wyjścia.

W artykule „Jak wybrać odpowiedni powerbank? Najważniejsze parametry” poruszyliśmy już kwestię powerbanków, jednak tym razem cała uwaga poświęcona zostanie najlepszym modelom, które można znaleźć na obecnym rynku.

Ranking powerbanków 2021

Nazwa Pojemność Łączna ilość portów wyjściowych Cena
Baseus Mini JA 30000mAh 3 94,99 zł
Powerbank Xiaomi 3 PRO 20000mAh 3 170,00 zł
Powerbank Redmi 20000mAh 2 91,00 zł
GREEN CELL PowerPlay 20000mAh 3 109,90 zł
PORT DESIGNS 900117 18000mAh 3 252,34 zł
EVERACTIVE MAH EB-S12K 12000mAh 3 131,90 zł

Baseus Mini JA

powerbank Baseus Mini JA

Ten elegancki i klasyczny model zdecydowanie zadowoli nawet wymagających użytkowników. Posiada bowiem pojemność aż 30000mAh, a także wspiera szybkie ładowanie w standardzie Power Delivery 15W.

Urządzenie współpracuje z większością sprzętów zasilanych przez USB/USB-C.

Do dyspozycji użytkownika dostępnych jest aż sześć portów, w tym:

  • Porty wyjściowe – USB1 – 5V/1A, USB2 – 5V/2.4A, USB-C – 5V/3A.
  • Porty wejściowe – Lightning – 5V/2.1A, micro USB – 5V/2.1A, USB-C PD – 5V/2.1A.

Jednocześnie możliwe jest ładowanie trzech urządzeń, w tym laptopów.

Co więcej, o poziomie naładowania informują 4 diody LED, dlatego też zbędne staje się rozmyślanie o tym, czy w powerbanku jest wystarczająco dużo energii.

Sprzęt przeszedł szereg testów bezpieczeństwa, a także spełnia standardy lotnicze, przez co można zabrać go w dowolne miejsce na świecie.

Powerbank Xiaomi 3 PRO

Powerbank Xiaomi 3 PRO

Model wyposażono w pojemność 20000mAh, która okazuje się w pełni wystarczająca do codziennego użytku.

Do dyspozycji użytkownika dostępne są trzy porty wyjściowe:

  • Podwójny USB-A – może zapewnić szybkie ładowanie w standardach 5V 2.4A / 9V 2A / 12V 1.5A, podczas obsługi dwóch portów jednocześnie.
  • Pojedynczy USB-C – zapewnia funkcję dwukierunkowego szybkiego ładowania o maksymalnej mocy 45 W.

Producent zapewnia również o możliwości naładowania laptopów.

Mi Power Bank 3 Pro został opracowany zgodnie ze standardem GB/T 35590-2017 i przeszedł inspekcje takie jak identyfikacja wyglądu, parametry elektryczne, ochrona bezpieczeństwa, a także przyjazność dla środowiska.

Urządzenie jest zgrabne, lekkie, a co najważniejsze – funkcjonalne.

Powerbank Redmi

Powerbank Redmi

Powerbank jest wyposażony w baterię o pojemności 20000mAh, dzięki czemu możliwe jest naładowanie każdego urządzenia w dowolnym miejscu i czasie.

Technologia Quick Charge 18W pozwala na jeszcze szybsze doładowywanie zarówno samego powerbanka, jak i podłączonych do niego sprzętów.

Co ciekawe, podwójne wciśnięcie przycisku sprawdzania poziomu naładowania baterii uruchamia na 2 godziny tryb ładowania małym prądem, który przeznaczony jest do delikatniejszych urządzeń, takich jak słuchawki bezprzewodowe lub zegarki sportowe.

Ponadto zgodnie z międzynarodowymi normami lotniczymi – urządzenie jest bezpieczne do przewozu w samolocie.

Do dyspozycji użytkownika dostępne są łącznie cztery porty:

  • USB-C i micro-USB dla wejścia,
  • 2 porty USB-A do wyjścia.

Produkt posiada także zabezpieczenie przed przeciążeniem, wysoką temperaturą oraz zwarciem.

GREEN CELL PowerPlay

GREEN CELL PowerPlay

Jest to model z powiększoną do 20000mAh pojemnością, będącą w pełni wystarczalną do naładowania każdego urządzenia.

Produkt posiada cztery nowoczesne porty USB. Dzięki kombinacji dwóch złączy USB-C PD oraz dwóch portów USB-A wykorzystujących technologię GC Ultra Charge, możliwe jest jednoczesne zasilanie nawet trzech urządzeń, przy ciągłym ładowaniu powerbanku. Funkcja ta nazywana jest Pass-Through i zdecydowanie cieszy się ona dużym zainteresowaniem.

Sprzęt jest zgodny z wszelkimi ograniczeniami transportu lotniczego, dlatego też można go zabrać nawet w długą podróż.

PORT DESIGNS 900117

powerbank PORT DESIGNS 900117

Zdecydowanie jest to urządzenie o klasycznym wyglądzie, które świetnie wpasuje się w każde miejsce.

Jednocześnie możliwe jest ładowanie nawet 3 urządzeń, w tym laptopa. Co więcej, do dyspozycji dostępna jest również funkcja szybkiego ładowania, która w ekspresowym tempie sprawi, że dany sprzęt będzie zdatny do użytkowania.

Litowo-jonowa bateria o pojemności 18000 mAh to przede wszystkim gwarancja niezawodności i niezwykłej trwałości.

Produkt waży zaledwie 370 g, przez co jego transportowanie, a nawet przenoszenie w kieszeni czy torebce, nie będzie uciążliwe.

EVERACTIVE MAH EB-S12K

EVERACTIVE MAH EB-S12K

Całkowicie prawidłowym jest w tym przypadku stwierdzenie, że powyższy model będzie idealnym do zadań specjalnych. Szczególnie sprawdzi się u osób aktywnych, lubiących spędzać czas poza domem, a także na łonie natury.

Sprzęt, mimo swoich niewielkich gabarytów, jest w stanie naładować kilkukrotnie każdy smartfon. Dzieje się tak ze względu na zastosowanie ogniw litowo-polimerowych, które zwiększają żywotność produktu.

Co ciekawe, urządzenie posiada zamontowane panele słoneczne, służące naładowaniu go w sytuacji braku możliwości podłączenia do zasilania. Z takiego rozwiązania szczególnie ucieszą się miłośnicy wszelkiego rodzaju biwaków czy też campingowych wypadów. Plusem jest także LED-owa latarka, w którą wyposażono powerbank.

Ponadto ładowanie odbywa się całkowicie bezprzewodowo – wystarczy więc umieścić wybrany sprzęt w odpowiednim miejscu, a następnie cieszyć się ponownie pełną baterią.

Należy wspomnieć, że wszelkie porty zostały zasłonięte specjalną ochronką, która ma na celu zapobieganie przedostawaniu się drobinek brudu, a także wody.