• Ostatnia modyfikacja artykułu:6 miesięcy temu

Masaż twarzy z roku na rok staje się coraz popularniejszy. Zasadniczo rzecz biorąc – nic w tym dziwnego. Szczególnie mając na względzie wszelkie korzyści, które niesie za sobą regularne wykonywanie tej czynności.

Nie wszyscy mają jednak czas, chęci lub też środki na odwiedzanie profesjonalnych gabinetów i salonów masażu. Z pomocą przychodzą więc różnego rodzaju urządzenia, możliwe do zakupu w praktycznie każdej drogerii – zarówno stacjonarnej, jak i internetowej.

Mowa oczywiście o manualnych sprzętach, takich jak roller do twarzy czy kamień Gua Sha, któremu poświęcony został poniższy materiał. Zanim jednak przejdziemy do rzeczy, pozwolimy sobie na kilka słów o rollerze, który okazuje się niezwykle przydatny w codziennej pielęgnacji.

Sprawdź także: Najlepszy masażer antycellulitowy – Ranking 2023

Co daje roller do twarzy? Efekty

Rollery do twarzy (potocznie nazywane wałkami), zdecydowanie są czymś, co na stałe zagościć powinno w pielęgnacji skóry twarzy. Początkowo były wykonywane przeważnie z kwarcu bądź jadeitu, obecnie gama kamieni szlachetnych jest ogromna, a dostępność tych produktów jest praktycznie nieograniczona.

Co najważniejsze, już kilkuminutowy masaż twarzy wykonany rollerem, jest w stanie widocznie rozluźnić skórę, zredukować obrzęki, a także zrelaksować mięśnie. Ponadto chłód wydzielany przez kamień zmniejsza widoczność porów, dlatego też struktura skóry staje się znacznie bardziej równomierna. Roller ma swój wkład w wyrównanie kolorytu oraz redukcję zmarszczek.

Zdecydowanie istotnym jest fakt, że masaż twarzy to przede wszystkim rozluźnienie i pełne odprężenie po całym dniu. Co więcej, przyczynia się on do zwiększenia wchłanialności substancji aktywnych z wszelkich stosowanych kosmetyków, ponieważ poprawia krążenie krwi.

Rollera nie da się użytkować źle. Wystarczy bowiem zadbać o nawilżenie skóry oraz prawidłowy kierunek wykonywanych ruchów, który powinien odbywać się „na zewnątrz” twarzy. W praktyce oznacza to mniej więcej tyle, że wałkiem poruszamy od środka twarzy aż do linii włosów.

Decydując się na zakup rollera, zdecydowanie warto zastanowić się również nad dodatkowym akcesorium w postaci kamienia Gua Sha.

Gua Sha - kamień do masażu

Gua Sha – co to jest?

Kamień Gua Sha to nic innego jak płaska płytka występująca w dość specyficznym kształcie. Wszystkie jej boki powinny być zaokrąglone, a charakterystyczne wcięcie układać się w delikatną literę V.

Na rynku dostępne są płytki wykonane z różnego rodzaju kamieni szlachetnych. Najpopularniejsze okazują się produkty kwarcowe oraz jadeitowe, ale te stworzone z kryształu górskiego czy ametystu, również będą świetną opcją.

Co ciekawe, Gua Sha to nie tylko nazwa samego kamienia, ale także techniki masażu, mającego na celu poprawę cyrkulacji krwi i usprawnienie odprowadzania limfy. Cały proces wywodzi się Chin, gdzie stosowano go również jako formę uśmierzenia bólu, ujędrniania i dotleniania skóry, a także przyspieszenia usuwania toksyn z organizmu.

Na chwilę obecną, ten szlachetny kamień cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród użytkowników na całym świecie. Dzieje się tak ze względu na niezwykłe rezultaty, które widoczne są gołym okiem nawet po krótkim czasie użytkowania.

Warto dodać, że masaż Gua Sha może być stosowany również na inne obszary ciała. W chińskiej medycynie zabiegom poddawane były także plecy, pośladki, ramiona oraz nogi. Skutkowało to znacznym zmniejszeniem opuchlizny oraz ujędrnieniem skóry na masowanych obszarach.

Roller do twarzy – jaki wybrać? Ranking 2024

Choć roller do twarzy można kupić za bardzo małą kwotę pieniędzy, warto zainwestować w model, który kosztuje nieco więcej. Różnice pomiędzy tymi produktami polegają bowiem przede wszystkim na prawidłowym i sprawdzonym wyprofilowaniu kamienia, a także na ogólnej jakości wykonania, która z czasem jest szczególnie widoczna na łączeniach.

Próbując odpowiedzieć na pytanie jaki roller do twarzy warto wybrać, przejrzeliśmy bogatą ofertę rynkową, z czego wynikły nasze topowe wybory, które to znajdziesz poniżej. Za szczególnie warte uwagi uznaliśmy zestawy rollerów z Gua Sha, ponieważ jest to kompleksowy sposób na utrzymanie kondycji skóry.

Mamy nadzieję, że nasz ranking może Ci znaleźć najlepszy produkt dla siebie, a na pewno będzie stanowił kompleksowy przegląd rozwiązań dostępnych na rynku.

Alkmie Deep Purple – roller z ametystu

Roller z ametystu marki Alkmie jest dostępny w niewygórowanej cenie i – podobnie jak inne dobre rollery do twarzy – wyposażony jest także w końcówkę pod oczy. Sprawdzi się do poprawy krążenia, zmniejszenia opuchlizny oraz uniesienia konturu twarzy.

Chłodzący efekt sprzyja zmniejszaniu widoczności porów, a dodatkowo roller zwiększa wchłanianie składników aktywnych zaaplikowanych kosmetyków

Marka Alkmie jest bardzo dobrą polską firmą produkującą naturalne kosmetyki. Dlatego kupując roller warto dodatkowo zaopatrzyć się w któreś z ich olejowych serów do twarzy – na przykład Nature`s DNA lub Skin Superfood z owocowymi ekstraktami.

Inne dobre rollery spod szyldu Alkmie to na przykład Blue Bayou z białego turkusu lub Milky White z pięknego opalitu.

Olivia Plum Coco Beauty Box

Olivia Plum Coco Beauty Box występuje w dwóch wersjach – z jadeitowym tollerem oraz serum nawilżającym, a dodatkowo także w wersji z rollerem z różowego kwarcu i serum regenerująco – wygładzającym.

To kolejna polska marka kosmetyków naturalnych, która prezentuje bardzo wysoką jakość. Zestaw będzie zatem doskonałym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby, jak i dla siebie. Zielona wersja doskonale sprawdzi się dla cery normalnej i suchej, będzie więc bardziej uniwersalna. Różowy zestaw sprawdzi się lepiej dla cery tłustej.

Crystallove Quartz Beauty Set

Crystallove to z kolei jedna z najbardziej rozpoznawalnych, wysokiej jakości marek w kategorii rollerów do twarzy. Quartz Beauty Set obejmuje roller do twarzy, Gua Sha z kryształu górskiego, a także – dodatkowo – buteleczkę z kryształami przeznaczoną na olejek do masażu. Butelka zakończona jest końcówką masującą.

Zestaw jest zatem kompleksowo wyposażony i doskonale sprawdzi się na początek przygody z masażem Gua Sha. Alternatywnie można zdecydować się na zestaw jadeitowy lub ametystowy.

Easy Livin – roller z jaspisu dalmatyńskiego

Easy Livin to kolejna marka, którą trzeba znać interesując się kategorią rollerów do twarzy. Ten producent ma najszerszą gamę produktów z różnorodnego rodzaju kamieni szlachetnych. O wyjątkowości dostępnych propozycji Easy Livin świadczy zresztą choćby wybrany do naszego rankingu roller z jaspisu dalmatyńskiego.

Przeglądając ofertę marki koniecznie zwróć uwagę także na roller z tygrysiego oka, howlitu, wersję z piaskiem pustyni, a także roller z opalitu wraz z jego miniwersją. Urocze miniwersje są dostępne także dla rollerów z obsydianu (tu miniwersja) oraz jadeitu (tu mini roller z jadeitu).

Purles – zestaw z ametystu

Purles to już marka francuska, ale także rozpoznawalna, szczególnie w kategorii kosmetyków z pogranicza naturalnych i profesjonalnych. Ten producent wykorzystuje bowiem nowoczesną wiedzę biotechnologiczną do produkcji swoich kosmetyków.

Zestaw, składający się z ametystowego rollera i kamienia Gua Sha, sprawdzi się do masażu od szyi aż do czoła, a także – za pomocą Gua Sha – umożliwi masaż w okolicy oczu.

Easy Livin – roller soniczny z różowego kwarcu

Jeżeli chodzi o produkty, które wyróżniają się pośród konkurencji, będzie to z pewnością roller soniczny z różowego kwarcu od Easy Livin. Według producenta ten model generuje 6 tysięcy wibracji na minutę.

Dzięki tej funkcjonalności sprawdza się w pobudzaniu i rozświetlaniu skóry, a dodatkowo – jak każdy dobry roller do twarzy – zamyka pory, wspomaga drenaż limfy oraz krążenie krwi. Wyraźnie liftinguje skórę twarzy oraz poprawia jej owal.

 

Easy Livin 3D Lift beauty roller

Ciekawostką, którą chcieliśmy przedstawić w naszym rankingu jest też Easy Livin 3D Lift – beauty roller z dwoma głowicami z różowego kwarcu. Ten model jest szczególnie polecany przy konturowaniu twarzy – pomaga poprawić owal, podkreślić kości policzkowe i łuki brwiowe.

Co ciekawe, wałeczek może być używany także wraz z maską w płachcie.

Poza tą ciekawostką od Easy Livin, można oczywiście także wyposażyć się w ich klasyczny kamień Gua Sha, a także w grzybek z różowego kwarcu – ręcznie wykonany, służący jako masażer okolic oczu.

Prócz tego marka ma w ofercie ciekawe szpatułki do kremu, z którymi także warto się zapoznać. Oferta tego producenta to, innymi słowy, istny raj dla każdego fana i fanki kamieni szlachetnych.

Masaż Gua Sha – jak wykonywać?

Masaż kamienną płytką zdecydowanie nie jest sprawą skomplikowaną. Należy wspomnieć, że jest to proces nieco czasochłonny, a dla niektórych nawet nudny. Warto więc uzbroić się w cierpliwość i wygospodarować odrobinę czasu dla siebie.

Aby osiągnąć pożądane rezultaty, jednocześnie wykonując zabieg poprawnie – należy zastosować się do kilku ważnych reguł, które przedstawiamy poniżej.

  1. Masowany obszar powinien być dokładnie oczyszczony.
  2. Warto nałożyć ulubiony krem, olejek lub też serum. Są to produkty, dzięki którym płytka będzie przesuwała się po skórze gładko, tym samym nie powodując dyskomfortu.
  3. Wszelkie ruchy należy wykonywać jednokierunkowo, czyli na zewnątrz twarzy. Ważne jest, aby nie wkładać w ten proces zbyt dużej siły. Mocne przyciskanie kamienia do twarzy może powodować ból, a nawet tworzyć siniaki i zaczerwienienia.
  4. Po zakończeniu całej procedury, kamień powinien zostać dokładnie umyty lub też zdezynfekowany. Kluczową kwestią jest także jego przechowywanie, ponieważ nie powinien znajdować się w przestrzeni, gdzie może zostać zanieczyszczony.

W celu zwiększenia chłodzących właściwości płytek Gua Sha, możliwe jest umieszczenie ich w lodówce na czas 5-10 minut przed rozpoczęciem zabiegu. Nie jest to jednak koniecznością, ponieważ dla wielu użytkowników masaż kamieniem wyjętym prosto z lodówki przynosi dyskomfort i niezadowolenie, a przecież nie o to chodzi.

Należy mieć na uwadze fakt, że zarówno w trakcie, jak i po wykonaniu całej procedury, na skórze może pojawić się delikatne zaczerwienienie. Nie należy wówczas wychodzić na pełne słońce czy korzystać z sauny. Wszelkie zmiany powinny ustąpić w ciągu kilkunastu minut.

Masaż Gua Sha i roller do twarzy

Gua Sha – efekty i przeciwskazania

Tym, co najbardziej interesuje każdego użytkownika, są oczywiście rezultaty zabiegów. Masaż Gua Sha to przede wszystkim:

  • spłycanie zmarszczek i wygładzanie nierówności,
  • zmniejszanie opuchlizny,
  • redukcja cieni pod oczami, obrzęków i napięć,
  • poprawa krążenia krwi,
  • zwiększenie elastyczności skóry,
  • lifting,
  • odświeżenie, rozjaśnienie i nadanie blasku,
  • relaksacja oraz odprężenie.

Ponadto prawidłowo wykonana procedura jest w stanie zredukować „chomiki”, czyli delikatnie opadające policzki. Tym samym, masaż może służyć do uwidocznienia kości żuchwy, a także poprawy owalu twarzy.

Jeśli natomiast chodzi o przeciwskazania – mamy całkiem sporą listę. Zdecydowanie nie warto ich lekceważyć, szczególnie w trosce o swoje zdrowie.

Kiedy nie wolno stosować masażu Gua Sha?

  • W przypadku uszkodzonej skóry (przecięcia, skaleczenia, siniaki),
  • Przy chorobach zakaźnych, a także problemach z krążeniem,
  • W trakcie trwania ciąży oraz menstruacji,
  • Przy nadciśnieniu, niewydolności serca i zmianach w morfologii krwi,
  • W przypadku rozległych zmian trądzikowych oraz trądziku różowatego.

Gua Sha a roller – podobieństwa i różnice

Zarówno płytka Gua Sha, jak i roller, mają służyć do masażu. Każde z nich niesie za sobą ogrom korzyści, jednak istnieje kilka kwestii, pod którymi zupełnie się od siebie różnią.

Roller odpowiada głównie za przywrócenie skórze odpowiedniego ukrwienia oraz redukcję obrzęków. Kamień natomiast jest w stanie na dłużej zachować młodość skóry, ponieważ ma działanie ujędrniające i przeciwzmarszczkowe. Zdecydowanie jest to również urządzenie bardziej zaawansowane, niosące za sobą znacznie więcej efektów.

Różnica między wspomnianymi akcesoriami polega także na samej technice. Roller jest delikatny, a jego działanie polega na gładzeniu i rolowaniu skóry. W masażu płytką Gua Sha konieczne jest wykorzystanie odrobinę większego nacisku, przez co proces ten można odczuć nawet jako drapanie.

Masaż Gua Sha – czy warto?

Biorąc pod uwagę ilość rezultatów wynikających z regularnego stosowania masażu tą techniką – odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Szczególnie, że niezłej jakości, dobrze wyprofilowany kamień może być kwestią zaledwie kilkunastu złotych.

Obecna oferta sklepów internetowych oraz stacjonarnych jest na tyle szeroka, że z pewnością każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Możemy wybierać zarówno w materiale wykonania, jak i kolorach czy kształtach.

Na masaż Gua Sha warto zdecydować się nie tylko ze względu na efekty upiększające, ale także właściwości relaksujące.

Zobacz także: Szczoteczka soniczna do twarzy – jak wybrać?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.

#materiałsponsorowany

Oceń ten post