• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Sony wypuściło na rynek nową wersję PS5 Digital Edition. Jak się okazuje, konsola jest aż o 300 gramów lżejsza niż standardowe urządzenie.

Sony postanowiło zrobić dość sporą niespodziankę swoim japońskim fanom. Bez najmniejszej zapowiedzi, wypuścili po cichu odświeżoną wersję PS5 Digital Edition. Użytkownicy bardzo szybko zauważyli pewien dziwny szczegół – jest o 300 gram lżejsza niż jej poprzednik.

Zapytacie zatem jak to możliwe? Problem w tym, że nie do końca wiadomo. Jedyne zmiany, o których wiemy, to zmodyfikowana śrubka do mocowania podstawki. Dzięki niej, ma to być znacznie wygodniejsze również przy pionowym ustawieniu. Problem w tym, że nie ma najmniejszych szans, żeby śrubka ważyła 300 gram!

Zobacz: Słuchawki do PS5 – ranking

Jeśli chodzi o samą specyfikację, to zupełnie nic nie uległo zmianie. To dokładnie taki sam sprzęt o takich samych osiągach. No tyle że lżejszy. Prawdopodobnie Sony musiało więc zmienić część komponentów, niestety na ten moment nie wiemy które z nich i na co.

Najbardziej wiarygodna teoria, to to, że PS5 Digital Edition w wersji japońskiej ma nieco zmodyfikowany układ chłodzenia. Za znaczną część wagi konsoli odpowiada masywny radiator. Być może udało się go nieco zmniejszyć. Pozostaje pytanie, czy nie będzie się zbytnio przegrzewała. Z pewnością dowiemy się tego już wtedy, kiedy pierwsza osoba zdecyduje się rozkręcić swoje urządzenie.

Jak na razie nie wiadomo, czy odświeżone PS5 Digital Edition trafi również na inne rynki. Sony nie wydało żadnego oświadczenia w tej sprawie.

Zobacz też:
PlayStation 5 a dostępność w Polsce – czy jest lepiej?
Sony sprzedało już prawie 8 milionów PlayStation 5
Razer Barracuda X – słuchawki bezprzewodowe dla PS5 i Nintento Switch

Oceń ten post