• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 miesiące temu

Nie od dziś wiadomo, że skóra wokół oczu wymaga zwiększonej uwagi, a także dokładniejszej pielęgnacji. Bierze się to z wielu rozmaitych czynników – zarówno tych o podłożu wewnętrznym, jak i wynikających z warunków zewnętrznych.

I choć na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele rozmaitych rozwiązań, które dedykuje się do pielęgnacji lub wykonywania poszczególnych zabiegów na skórze wokół oczu, nieraz są one niewystarczające, czy też niedostatecznie zadowalające. Rozwiązaniem może więc okazać się masażer do skóry wokół oczu, czyli niewielkie urządzenie, które skutecznie rozluźnia skórę, wspomaga wchłanianie substancji odżywczych z kosmetyków, a także redukuje opuchliznę wokół oczu.

Jak więc wybrać dobry masażer do oczu? Co powinno cechować tego typu sprzęty? Dlaczego są one warte inwestycji? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w dalszej części poniższego artykułu.

Zobacz również: Najlepszy masażer antycellulitowy – Ranking [TOP 10]

Pielęgnacja skóry wokół oczu – dlaczego jest bardziej wymagająca?

Pielęgnacja skóry wokół oczu – dlaczego jest bardziej wymagająca?

Skóra wokół oczu niejednokrotnie znacznie różni się od tej w innych częściach twarzy. Przede wszystkim jest ona cieńsza i znacznie delikatniejsza, co czyni ją bardziej podatną na poszczególne uszkodzenia, a także wszelkie oznaki starzenia, takie jak zmarszczki lub linie mimiczne. Co więcej, skóra wokół oczu posiada znacznie mniej gruczołów łojowych, co wywiera bezpośredni wpływ na jej nawilżenie. W związku z tym całkowicie naturalnie staje się ona nieco bardziej sucha i wymaga odpowiedniej ochrony. Nie należy przy tym zapominać również o zwiększonym narażeniu skóry pod oczami na czynniki zewnętrzne, takie jak słońce, wiatr, czy zanieczyszczenia.

Znacznie ma również to, że mięśnie wokół oczu są w ciągłym ruchu. Używamy ich podczas mrugania, uśmiechania się, czy mrużenia oczu, co bezpośrednio przekłada się na odkształcenia na skórze. Jednocześnie obszary te są również podatne na cienie i obrzęki wynikające chociażby ze zmęczenia, braku snu, stresu, a także genetyki. Warto wspomnieć również o tym, że skóra wokół oczu jest znacznie bardziej wrażliwa, a przy tym także podatna na rozmaite reakcje alergiczne.

Z łatwością można więc dostrzec szereg powodów, przez które skóra pod oczami i na powiekach wymaga bardziej uważnej, a zarazem dopasowanej pielęgnacji. Zadanie to nieraz okazuje się jednak stosunkowo skomplikowane, a pomocą w nim może stać się masażer do oczu.

Masażer pod oczy – zastosowania i zalety

Masażer pod oczy – zastosowania i zalety

Masażery do oczu do innowacyjne, a zarazem nowoczesne rozwiązania, które kryją w sobie wiele możliwości, jednocześnie przynosząc szereg zalet i korzyści. Wśród nich należy zaznaczyć między innymi:

  • Redukcję napięcia mięśniowego – delikatny masaż oferowany przez sprzęt jest w stanie skutecznie rozluźnić mięśnie wokół oczu, tym samym gwarantując ich odprężenie.
  • Stymulację krążenia krwi – działanie masażera poprawia ukrwienie, co z kolei wywiera bezpośredni wpływ na redukcję opuchlizny wokół oczu, a także wspomaganie wchłaniania substancji aktywnych z kosmetyków.
  • Redukcję stresu i poprawę jakości snu – napięcie mięśniowe niejednokrotnie skutkuje pogorszonym samopoczuciem, tym samym uniemożliwiając skuteczne odprężenie się. Skorzystanie z masażera może wówczas stanowić formę relaksu, jednocześnie redukując napięcie. Zakłada się również, że regularne stosowanie tego typu sprzętów niejednokrotnie wpływa na jakość snu.
  • Wspieranie w terapii przeciwbólowej – masażery do oczu nieraz zalecane są dla osób zmagających się z migrenami, a także napięciowymi bólami głowy. Tego typu sprzęty przynoszą bowiem nie tylko fizyczną ulgę, ale i skutecznie redukują stres, tym samym polepszając samopoczucie psychiczne, dlatego też mogą stanowić wsparcie w walce z poszczególnymi dolegliwościami.

Masażery pod oczy – rodzaje i przeznaczenie

Masażery pod oczy – rodzaje i przeznaczenie

Masażery do skóry wokół oczu mogą przyjmować wiele rozmaitych postaci. Niektóre z nich cieszą się przy tym nieco większym zainteresowaniem niż inne, przy czym rynek tego typu rozwiązań stale się rozrasta, a producenci oferują coraz to nowsze propozycje. Na chwilę obecną do najchętniej wybieranych masażerów zalicza się jednak modele:

  • Rolkowe – to manualne akcesoria wykonywane z naturalnych kamieni lub metalu. Te pierwsze najczęściej obejmują takie materiały, jak chociażby kwarc lub jadeit. Ich zadaniem jest poprawa krążenia krwi, a także zmniejszanie opuchlizny. Metalowe masażery rolkowe oferują natomiast dodatkowo chłodzący efekt.
  • Wibracyjne – w tej kategorii zaznacza się sprzęty elektroniczne oraz soniczne. Masażery elektroniczne do swojej pracy wykorzystują wibracje mające stymulować skórę wokół oczu. W konsekwencji wspomagają one redukcję zmarszczek, zwiększają elastyczność skóry, a także przyczyniają się do lepszego wchłaniania kosmetyków. Masażery soniczne to natomiast nieco bardziej zaawansowane urządzenia, które do swojej pracy wykorzystują technologię ultradźwiękową. Są one więc w stanie nie tylko delikatnie masować skórę, ale i wspomagać jej regenerację i skutecznie rozluźniać mięśnie.
  • Termiczne – to sprzęty oferujące możliwość podgrzewania, a także chłodzenia. W pierwszym przypadku konsekwencją stosowania masażera jest przede wszystkim głębokie rozluźnienie mięśni oraz poprawa krążenia krwi. W drugim natomiast użytkownicy mogą doświadczyć zmniejszenia opuchlizny i zaczerwienienia wokół oczu.
  • Z funkcją światłoterapii – to masażery wykorzystujące do swojej pracy światło LED w różnych barwach. Niektóre z nich, takie jak chociażby czerwona, przyczynia się do zwiększonej produkcji kolagenu, podczas gdy inne (np. niebieska) wykazują działanie antybakteryjne.

Masażer pod oczy – jak wybrać? Kluczowe cechy

Masażer pod oczy – jak wybrać? Kluczowe cechy

Masażery pod oczy to wyjątkowo zróżnicowane akcesoria, które mogą przyjmować wiele rozmaitych postaci. Przed wyborem konkretnego modelu z pewnością warto więc uwzględnić kilka cech oraz funkcji tego typu sprzętów, co przyczyni się do podjęcia możliwie najlepszej decyzji. Najważniejsze z nich znalazły się w poniższych akapitach.

Typ masażera

Pierwszym krokiem na drodze do wyboru konkretnego masażera jest określenie własnych preferencji, a także oczekiwań wobec danego sprzętu. W tym celu należy więc zapoznać się z ofertą masażerów, ich zastosowaniem, a także konsekwencjami idącymi za stosowaniem każdego z nich. Dzięki temu możliwe jest bowiem zawężenie oferty producentów do danego rodzaju masażerów, co znacznie ułatwi dopasowanie idealnego modelu.

Funkcje i udogodnienia

W obrębie masażerów do skóry oczu znajdują się zarówno całkowicie podstawowe, manualne sprzęty wykonywane z naturalnych kamieni lub metalu, jak i urządzenia, których konstrukcja obejmuje hipoalergiczne materiały syntetyczne. I choć w pierwszym przypadku użytkownicy mogą liczyć tylko i wyłącznie na podstawowe właściwości, tak nieco bardziej zaawansowane masażery oferują dostęp do różnego rodzaju funkcji, a także ciekawych udogodnień, wśród których zaznacza się:

  • Wibracje;
  • Podgrzewanie i/lub chłodzenie;
  • Światłoterapię.

Wygoda użytkowania

Dobry masażer pod oczy powinien cechować się ergonomiczną konstrukcją, która wywiera bezpośredni wpływ na wygodę i komfort w trakcie użytkowania. Zdecydowanie warto więc stawiać na odpowiednio wyprofilowane sprzęty, które są jednocześnie lekkie i poręczne.

Zasilanie i czas pracy

Nowoczesne masażery przeważnie oferują zasilanie bateryjne lub akumulatorowe, choć zdarzają się również sprzęty zasilane sieciowo. Nieraz mogą one jednak okazać się nieco uciążliwe, gdyż znacznie ograniczają zakres ruchu. Jeśli jednak dany masażer można naładować w celu bezprzewodowego użytkowania, konieczne jest również zwrócenie uwagi na to, jak długo sprzęt będzie w stanie pracować na baterii.

Łatwość czyszczenia

Każdy masażer pod oczy, niezależnie od swojej budowy, wymaga regularnego i dokładnego czyszczenia. Dlatego też zdecydowanie warto spojrzeć, czy konkretny model umożliwia mycie go pod bieżącą wodą, co znacznie ułatwia utrzymywanie sprzętu w odpowiedniej czystości oraz zapewnia higienę w trakcie użytkowania.

Zobacz także: Gua Sha a roller do twarzy – jaki wybrać? Ranking

#materiałreklamowy

Oceń ten post