• Ostatnia modyfikacja artykułu:4 lata temu

Kamerka do komputera stacjonarnego powinna oferować nie tylko świetną jakość obrazu. Zobacz, co polecamy.

Kamera do kompa to świetna sprawa, jeśli często prowadzimy rozmowy wideo. Do tego są też modele do streamingu, czyli dla osób, które np. grają na Twitchu i jednocześnie pokazują innym swoją twarz. Jeśli chcesz realizować tego typu projekty, potrzebujesz zdecydowanie czegoś więcej niż zwykłej, standardowej kamery wbudowanej w laptopie.

Strefa: 4K Resolution

Z tego powodu przygotowaliśmy ranking TOP 5 kamerek do komputera, które zapewniają doskonałą jakość obrazu. Każda z nich oferuje minimum jakość HD, a większość – Full HD. Do tego jeden z modeli ma nawet 4K, co jest absolutnym rekordem w tego typu urządzeniach.

Niezależnie od tego, czy chodzi o wideo rozmowy z rodziną, strumieniowanie, czy użytek profesjonalny, komunikacja wizualna jest obecnie ważną częścią naszego życia. Jeśli chcemy, aby nasi rozmówcy widzieli nas w sposób wyraźny i w dobrej jakości, zainwestujmy w odpowiednią kamerkę. Sprawdź, co polecamy.

Jaka kamerka do komputera? TOP 5 modeli

Logitech C920

Logitech C920

Rozdzielczość: 1080p | Liczba klatek/s: 30 | Pole widzenia: 78 stopni

Logitech C920 znajduje się w wielu biurach i na biurkach użytkowników. I nie bez powodu. To prawdopodobnie najlepsza kamerka do komputera, jaką możesz obecnie kupić. Rejestruje filmy w jakości Full HD przy 30 kl./s, a przy tym dysponuje szerokim polem widzenia. Jest idealna zarówno do rozmów wideo 1-na-1, jak również do pracy w sali konferencyjnej, kiedy przy jednej kamerce siedzi kilka osób.

Do tego Logitech zadbało tutaj o jakość wykonania samej obudowy. Jest bardzo solidna, a przy tym elegancka. Sama konstrukcja pozwala na łatwe przypinanie do wyświetlacza lub do mocowania na statywie. Producent dołącza też oprogramowanie do dostosowywania tła i awatarów.

Jeśli masz duże wymagania i zależy ci na jakości Full HD, ten model zdecydowanie powinien trafić do twojego koszyka zakupowego. Zapewniamy, że nie pożałujesz.

Cena: ok. 430 zł

Logitech C310

Logitech C310 Kamerka do komputera

Rozdzielczość: 720p | Liczba klatek/s: 30 | Pole widzenia: 60 stopni

Popularna, przystępna cenowo opcja. Musisz bowiem wiedzieć, że jeśli chcesz kupić dobrą kamerkę, to trzeba przeznaczyć na nią co najmniej 200-250 zł.

Logitech C310 oferuje solidną jakość obrazu 720p w prostej konstrukcji. Jest łatwa do zamontowana na większości monitorów i ekranów laptopów. Kamera C310 może automatycznie dostosowywać się do warunków oświetleniowych, aby uzyskać najlepszy możliwy obraz, a dzięki dołączonemu oprogramowaniu Logitech Webcam Software można jej użyć np. jako czujnika wykrywania ruchu.

W tej cenie nie ma jednak rozdzielczości Full HD, no i nie zamontujesz jej na statywie. Jeśli jednak zależy ci na sprawdzonej kamerce do codziennych rozmów wideo, nie szukaj dalej.

Cena: ok. 240 zł

Microsoft LifeCam HD-3000

Microsoft LifeCam HD-3000

Rozdzielczość: 720p | Liczba klatek/s: 30 | Pole widzenia: 68,5 stopnia

Jedna z najlepszych kamer internetowych poniżej 250 zł. Oferuje nagrywanie wideo 720p do codziennych rozmów wideo i czatów grupowych. LifeCam HD-3000 jest wzbogacona o oprogramowanie LifeCam firmy Microsoft, które oferuje różnorodne filtry i efekty umożliwiające dostosowanie wyglądu, a także opcje dostosowywania domyślnej rozdzielczości.

Możesz także użyć aplikacji do łatwego przechwytywania zdjęć i filmów na dysk twardy lub udostępniania ich w mediach społecznościowych. LifeCam HD-3000 ma certyfikat Skype, o czym warto pamiętać, jeśli używasz głównie tej aplikacji do czatu online. Pod kątem pracy jest porównywalna do modelu powyżej, choć oferuje nieco szersze pole widzenia.

Cena: ok. 250 zł

Razer Kiyo

Razer Kiyo  Kamerka do komputera

Rozdzielczość: 1080p | Liczba klatek/s: 30 (1080p) lub 60 (720p) | Pole widzenia: 81,6 stopnia

Razer Kiyo to kamerka do komputera stworzona dla graczy, choć oczywiście nie tylko. Firma ma zintegrowane oświetlenie pierścieniowe, które doświetla twarz podczas rozmów wideo lub transmisji streamingowej po podłączeniu np. do Twitcha. Producent zdaje sobie sprawę, że dobre odświetlenie często oznacza różnicę między rozmytym i ciemnym obrazem a jasnym i wyraźnym. Nie musisz jednak samodzielnie dbać o światło – kamerka Razera wyręczy cię z tego zadania.

Nagrywa z 30 klatkami na sekundę przy wyraźnym 1080p. Do tego możemy ustawić 60 kl./s przy rozdzielczości 720p, co czyni ją jedną z najlepszych kamer internetowych dla graczy i poważnych streamerów. Kiyo jest stosunkowo droga, ale jeśli pracujesz w słabym oświetleniu i nie chcesz inwestować w zewnętrzne lampy, zdecydowanie warto ją kupić.

Cena: ok. 450 zł

Logitech Brio 4K

Logitech Brio 4K

Rozdzielczość: 4K | Liczba klatek/s: 30 (4K) lub 60 (1080p) | Pole widzenia: do 90 stopni

Kamera do kompa w jakości 4K! Najdroższa w zestawieniu, ale oferuje obraz w jakości 4K. Do tego ma nawet obsługę HDR i funkcji Windows Hello. RightLight 3 i technologia HDR (High Dynamic Range) automatycznie dostosowują się, aby pomóc ci wyglądać jak najlepiej w każdym oświetleniu, w tym przy słabym świetle, bezpośrednim świetle słonecznym lub warunkach dużego kontrastu oświetlenia.

Brio przesyła bardzo czysty obraz w doskonałej rozdzielczości, częstotliwości odświeżania, kolorze i szczegółach, przy wykorzystaniu automatycznego ustawienia ostrości i 5-krotnego powiększenia HD. Zapewnia obraz o rozdzielczości 4K Ultra HD przy 30 kl./s, HD 1080p przy 30 lub 60 kl./s i HD 720p przy 30, 60 lub wyjątkowo płynnych 90 kl./s, zapewniając wyjątkową wyrazistość, płynność i szczegółowość.

Z kolei obsługa Windows Hello sprawia, że nie ma potrzeby wpisywania hasła do systemu Windows 10. Brio dodaje bowiem obsługę technologii uwierzytelniania znaną z nowych iPhone’ów – FaceID. Tu jednak mamy do dyspozycji wariant Microsoftu, czyli Windows Hello.

Do tego ta kamerka do komputera ma aplikację Logi Tune, która służy do uproszczenia obsługi urządzeń osobistych, a w wybranych modelach, w tym Brio, pozwala dostosować ustawienia do własnych potrzeb. Mini aplikacja umożliwia m.in. przybliżanie/oddalanie, ustawienia wstępne kolorów, dostrajanie kolorów, ustawianie ręcznej ostrości, a także łatwe pobieranie aktualizacji oprogramowania układowego.

Cena: ok. 930 zł

Oceń ten post