• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 tygodnie temu

Rynek oferuje wiele wysokiej jakości zmywarek, posiadających najnowocześniejsze technologiczne udogodnienia. Jednak nawet najlepsze urządzenie nie będzie oferowało zadowalających efektów mycia bez dobrych tabletek do zmywarki.

Jak wybierać dobrze i nie przepłacać? Sprawdź polecane tabletki do zmywarki – tanie i dobre.

Czytaj więcej: TOP 15 najlepszych zmywarek do zabudowy 60 cm

dobre tabletki do zmywarki ranking TOP 7

Tabletki do zmywarki tanie i dobre – Finish Power Essential Lemon

Jakie tabletki do zmywarki warto wybrać?

Czego można oczekiwać od dobrych tabletek do zmywarki? Wbrew pozorom nie tylko skutecznego usuwania pozostałości różnorodnego jedzenia z naczyń. Polecane tabletki do zmywarki, które znajdziesz w naszym zestawieniu mają kilka dodatkowych funkcji:

 • zapobiegają odkładaniu się kamienia i osadów we wnętrzu zmywarki,
 • chronią urządzenie na bieżąco je konserwując,
 • zmiękczają wodę,
 • nie pozostawiają smug i pozostawiają naczynia błyszczące,
 • całkowicie się rozpuszczają nie pozostawiając zanieszczyszczeń.

Nasz ranking tabletek do zmywarki uwzględnia bezpośrednie opinie konsumentów o konkretnych produktach a także wyniki testów przeprowadzonych przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Testy oceniały skuteczność tabletek wobec pozostałości:

 • produktów zbożowych,
 • przypalonych produktów,
 • osadów z kawy i herbaty,
 • resztek jedzenia po 3 godzinach,
 • resztek pozostawionych na dobę,
 • resztek pozostawionych na 3 dni.

Dobre tabletki do zmywarki – Ranking 2024 [TOP 7]

dobre tabletki do zmywarki o największej popularności

Finish Powerball Quantum All in 1 Lemon

Finish Powerball All in 1 to seria tabletek, która jako jedyna poradziła sobie ze wszystkimi rodzajami zabrudzeń – świeżych i zaschniętych – podczas testu UOKiK. Skuteczność tej serii potwierdzają zresztą pozytywne opinie użytkowników.

Quantum All in 1, pośród wszystkich tabletek z serii Powerball, są zdecydowanie najchętniej wybieranymi. Wraz z odpowiednio dobranym programem mycia potrafią usunąć wszelkiego rodzaju brud. W tym nawet ten, który w testach wypadł jako najtrudniejszy – zaschnięte zabrudzenia z przypalonego mleka.

Użytkownicy potwierdzają, że tabletki nie pozostawiają zacieków, a sama dodatkowo mogę potwierdzić, że rozpuszczają się całkowicie. Pozostałości tabletki zdarzyło mi się spotkać wyłącznie kilka razy podczas kilku lat ich używania i wynikało to raczej z niepoprawnego włożenia ich do zmywarki.

Finish Powerball Quantum All in 1 pod względem skuteczności są niekwestionowanym liderem rankingu tabletek do zmywarki, choć – jak dla mnie – mają jedną wadę. Jak wszystkie najmocniejsze tabletki do zmywarki pozostawiają w zmywarce specyficzny zapach chemii. Jest on jednak lekko uciążliwy wyłącznie dla wrażliwych nosów.

Tabletki dostępne są w opakowaniach o różnych pojemnościach, a do naszego rankingu tabletek do zmywarki wybraliśmy tą, która najbardziej się opłacała – opakowanie 60 stuk w wersji Lemon Sparkle.

dobre tabletki do zmywarki o najwyższej skuteczności

Fairy Platinum All In One Lemon

Choć kapsułki Fairy Platinum All In One nie wypadły już tak dobrze jak Finish w testach UOKiK, opinie konsumentów sugerują, że sytuacja znacznie się poprawiła. Jest to bowiem drugi najchętniej wybierany produkt na rynku.

Do naszego rankingu tabletek do zmywarki wybraliśmy opakowanie 100 sztuk, ponieważ wychodzi ono najbardziej opłacalnie. W przeliczeniu na sztukę jest to podobny wynik co w przypadku Finish Powerball Quantum.

Opinie użytkowników potwierdzają, że kapsułki dobrze czyszczą nie tylko naczynia, ale i dbają o higienę wnętrza samego urządzenia. Nie pozostawiają osadów i rozpuszczają się całkowicie. Wiele osób korzysta z nich od lat i nie planuje zmian.

tabletki do zmywarki dobre i tanie

Finish Power Essential Lemon

Pośród kilku rodzajów kapsułek marki Finish na wyróżnienie zasługuje także wersja Power Essential Lemon. To drugi najpopularniejszyc wybór fanów marki, który – warto podkreślić – wychodzi bardzo korzystnie cenowo. Jeśli więc szukasz tabletek do zmywarki tanich i dobrych zarazem – sprawdź Power Essential.

Do naszego rankingu tabletek do zmywarki wybraliśmy najpopularniejsze i najbardziej opłacalne opakowanie 112 sztuk kapsułek. Tabletki pełnią funkcję soli oraz nabłyszczacza, a wziąwszy pod uwagę pozytywne opinie ich użytkowników, można bez obaw zdecydować się na tak dużą ilość, nawet za pierwszym razem.

Wadą tego rozwiązania z mojego punktu widzenia jest jednak konieczność odpakowywania każdej tabletki. Są one bowiem zabezpieczone nierozpuszczalną folią, co jest nie tylko zupełnie nieekologiczne, ale też dość uciążliwe.

naturalne tabletki do zmywarki

Ludwik Ekologiczne Tabletki All In One

Ekologiczne Tabletki All In One marki Ludwik konkurują pod względem popularności ze standardową serią kapsułek – Ludwik All In One. Wydaje się jednak, że coraz więcej konsumentów szuka naturalnych tabletek do zmywarki, stąd też rosnąca popularność tabletek EKO marki Ludwik.

Opinie użytkowników wskazują na wysoką skuteczność mycia naczyń i jeszcze jedną istotną zaletę –  brak specyficznego zapachu chemii w zmywarce. Niektórzy zauważają czasem osad na delikatnym szkle, ale poza tym mankamentem, są to naprawdę bardzo dobre tabletki do zmywarki.

Spełnienie wymagań ekologicznych i zdrowotnych zostało potwierdzone certyfikatami EU Ecolabel i Nordic Swan Ecolabel. Brak szkodliwych substancji sprawia, że są to bezpieczne tabletki do zmywarki – nie tylko z punktu widzenia naszego zdrowia, ale i środowiska.

Baking Soda System i odpowiednio dobrane enzymy udowadniają, że da się stworzyć skuteczny, a zarazem bezpieczny i ekologiczny produkt. Co więcej, są to tabletki do zmywarki tanie i dobre – w przeliczeniu na sztukę wychodzą znacznie korzystniej niż dwie topowe pozycje naszego zestawienia.

dobre tabletki do zmywarki niezależny ranking

Frosch sodowe tabletki do zmywarki

Sodowe tabletki do zmywarki marki Frosch to kolejne naturalne tabletki do zmywarki godne polecenia. Opinie użytkowników wskazują, że wyróżnia je brak chemicznego zapachu, a wręcz, że nabłyszczają lepiej niż niektóre bardziej “chemiczne” odpowiedniki.

W opinii wielu, te bezpieczne tabletki do zmywarki myją dobrze i skutecznie, stąd też są ulubionymi tabletkami sporej części konsumentów. Są jednak i tacy, którzy narzekają na zacieki i drobne osady na całej powierzchni. Wiele może zatem zależeć od jakości wody, ale pozostaje sprawdzić je we własnym domu.

Tabletki nadają się do wszystkich rodzajów zmywarek. Co dodatkowo zasługuje na pochwałę – zapakowane są w ekologiczne, kartonowe pudełko.

dobre tabletki do zmywarki ranking

Somat Excellence 4w1

Kolejna marka, która prócz Finish i Fairy zdobyła sobie uznanie konsumentów. to Somat. Kapsułki Excellence 4w1 może nie należą do najpopularniejszych, ale mają spore grono fanów, którzy nie mają zamiaru z nich rezygnować.

Te dobre tabletki do zmywarki to połączenie proszku i trzech rodzajów żeli w biodegradowalnej folii. Podobnie jak kapsułki Dreft, które znalazły się na niższej pozycji naszego rankingu tabletek do zmywarki, nie są najtańsze, ale opinie użytkowników wskazują, że są skuteczne. I to nawet w niskich temperaturach. Nie pozostawiają smug na szkle i dokładnie czyszczą przestrzenie między widelcami.

dobre tabletki do zmywarki

Dreft Platinum All In One Lemon

Dreft Platinum All In One w wersji Lemon to kolejne dobre tabletki do zmywarki, które cieszą się popularnością u konsumentów. Opinie użytkowników odnoszą się głównie do pochłaniania brzydkich zapachów i wysokiej skuteczności.

Niektórzy wskazują jednak, że ilość kapsułek w opakowaniu się nie zgadza – bywa ich zwyczajnie za mało. Także testy UOKiK zwracają uwagę na ten problem – niektórzy producenci zwyczajnie wkładają do opakowań mniej kapsułek niż deklarują na opakowaniu.

Pośród polecanych tabletek do zmywarki Dreft Platinum nie wyróżniają się też niestety ceną – często wypadają nawet drożej niż Finish czy Fairy, stąd też niższe miejsce w naszym rankingu tabletek do zmywarki.

Jeśli jednak szukasz najmocniejszych tabletek do zmywarki, to jest to w istocie produkt, który – wraz z topowymi kapsułkami z naszego zestawienia – posiada tą cechę.

Czytaj także: Ranking zmywarek do zabudowy 45 cm – TOP 20 najlepszych modeli

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.

#materiałreklamowy

5/5 - (1 vote)