Świeże przyprawy potrafią ożywić każde danie. Jeżeli chcesz cieszyć się pełnym smakiem i aromatem ulubionych składników, dobry młynek do przypraw to coś, co jest niezbędne w Twojej kuchni.
Zapomnij o zwietrzałych sklepowych przyprawach i wybierz swój model pośród najlepszych młynków do przypraw z naszego rankingu.
Czytaj także: Ranking młynków do kawy – TOP 20 najlepszych modeli
Spis treści
Jak wybrać dobry młynek do przypraw?
Najlepsze młynki do przypraw oferują przede wszystkim drobny i jednolity miał. Pracują bez trudności ze wszelkiego rodzaju surowcami, oferując oczekiwane efekty z błyskawiczną prędkością.
Takie młynki poradzą sobie nie tylko z suszonymi surowcami, gruboziarnistą solą, ale i świeżymi ziołami w całości. W przypadku modeli elektrycznych kluczowy będzie zatem porządny silnik, a w modelach ręcznych – trwały stalowy lub ceramiczny rdzeń mielący.
Łatwe rozkręcanie i mycie w zmywarce to już bardziej pragmatyczne kwestie, które także warto wziąć przy wyborze konkretnego urządzenia. Dobry młynek elektryczny do przypraw będzie także oferował miejsce w podstawie umożliwiające schowanie kabla.
Najlepsze młynki do przypraw – Ranking 2024
WMF Gourmet młynek do przypraw i ziół
Propozycja marki WMF z kolekcji Gourmet to bardzo dobry młynek do przypraw oraz ziół. Świadczy o tym choćby 10-letnia gwarancja producenta na mechanizm i dekady doświadczenia niemieckiej firmy na międzynarodowym rynku.
Choć nie jest to model elektryczny, oferuje wiele zalet. Drobna konstrukcja tego urządzenia (10,5 cm) pozwala zabrać go ze sobą wszędzie, a jednocześnie zapewnia wysoką trwałość i solidną jakość. Jest bowiem wykonana ze szkła i stali nierdzewnej Cromargan®.
To młynek z ceramicznym mechanizmem mielącym, umożliwiający łatwe napełnianie i monitorowanie poziomu zawartości we wnętrzu.
Zwilling Enfinigy
Mediolańska seria Zwilling Enfinigy obejmuje różnorodne sprzęty kuchenne, oferując niezmiennie wysoką jakość. Produkty z tej serii zajmują czołowe miejsca naszych rankingów, w tym rankingu tosterów i blenderów kielichowych.
Dbałość o najwyższy komofort użytkowania widoczny jest także w cenionym przez użytkowników zestawie dwóch młynków do przypraw. Ceramiczne ostrza zapewniają wysoką trwałość, a dzięki możliwości samodzielnego ustawienia grubości mielenia, przyprawy będą idealnie przygotowane do danej potrawy.
Choć zestaw nie należy do najtańszych, mocny silnik i akumulator litowo-jonowy zapewniają urządzeniom długowieczność. Oba młynki są ładowane za pomocą kabla USB.
Russell Hobbs 28011-56
Jedno z najpopularniejszych i najbardziej korzystnych cenowo rozwiązań to zestaw Russell Hobbs 28011-56. Miedziany komplet nie jest jedyną opcją do wyboru – seria obejmuje także czarną oraz srebrną kolorystykę.
Niższa cena nie odróżnia znacznie tego zestawu od najlepszych młynków do przypraw. System mielenia jest regulowany, budowa urządzeń jest wykonana z trwałej – i bardziej ekologicznej niż plastik – szczotkowaniej stali nierdzewnej. System mielenia jest z kolei ceramiczny.
To, co odróżnia te produkty od droższych modeli to fakt, że są to młynki do przypraw na baterie. Warto zatem mieć świadomość, że początkowa oszczędność może przełożyć się na wyższe koszty eksploatacji. Chyba że wyposażymy się ładowalne baterie AA.
Berlinger Haus BH-1905
Berlinger Haus BH-1905 to kolejne dobre młynki do przypraw na baterie. Produkty z linii Rose Gold Metallic wykonane są wysokiej jakości stali nierdzewnej w kolorze różowego złota.
Dopełnieniem solidnej konstrukcji i eleganckiego designu są ceramiczne żarna. Warto jednak wiedzieć, że w tym modelu nie zaleca się stosować gruboziarnistej soli. Producent informuje, że można ona blokować system mielenia, co potwierdzają opinie użytkowników.
Mimo to zestaw jest popularny i zbiera pozytywne opinie.
Microplane Młynek Do Ziół I Zbóż
Microplane to bardzo dobry ręczny młynek do ziół i zbóż, dedykowany przede wszystkim do gałki muszkatołowej i cynamonu, poradzi sobie także z orzechami. Sektret jego skuteczności wobec najtwardszych składników tkwi w najtrwalszych, stalowych ostrzach.
Wygodna silikonowa zatyczka pełni funkcję dna młynka i ochrania ostrze. Bywa, że tego elementu brakuje nawet w droższych, najlepszych młynkach do przypraw, a przecież dzięki temu nie musimy irytować się na opadające resztki zmielonej przyprawy po zakończeniu pracy i odstawieniu młynka.
Demontaż jest łatwy, tak samo jak czyszczenie. Poszczególne elementy można nawet myć w zmywarce, choć dla przedłużenia wysokich właściwości tnących, producent zaleca mycie ręczne. Dzięki prostej, ale szczelnej konstrukcji młynek sprawdzi się także jako pojemnik na przyprawy.
Adhoc Molto Młynek Do Ziół I Przypraw
Adhoc Molto to kolejny bardzo dobry młynek do przypraw, który wyróżnia się wysoką jakością, charakterystyczną dla produktów niemieckich marek. Mechanizm cięcia PreciseCut® został opatentowany przez firmę i sprawdza się przede wszystkim do wysuszonych papryczek chilli i ich nasion, imbiru, nasion kopru, sezamu, kminku, kolendry czy gorczycy.
Na spodzie młynka, jak we wszystkich najlepszych młynkach do przypraw, znajduje się kapturek, który zapobiega utracie aromatu przypraw oraz rozsypywaniu ich okruszków po zmieleniu. W drobnym akrylowym okienku możemy z kolei sprawdzić ilość przypraw we wnętrzu, nie wystawiając ich na działanie światła.
Podobnie jak w przypadku młynka WMF Gourmet, Adhoc Molto także ma drobną, niepozorną konstrukcję, którą cechuje jednak duża wytrzymałość. Wykonana jest bowiem ze stali nierdzewnej i akrylu.
Adhoc Korso
Firma Adhoc wypuściła na rynek jeszcze jedną ciekawą wersję dobrego młynka do przypraw – jest nim drewniany model Korso. Ten przeznaczony dla fanów naturalnych tworzyw młynek także został wyposażony w niezawodne, opatentowane ostrze PreciseCut®, które składa się z wielu mikroostrzy.
Wyjątkowo drobne cięcie ziół pozwala na całkowite rozwinięcie ich indywidualnych aromatów. Adhoc Korso warto używać do takich wysuszonych ziół i przypraw, jak chilli, kolendra, koper włoski, imbir czy różowy pieprz.
Opływowa konstrukcja młynka, wykonana z drewna akacjowego, naturalnie dopasowuje się do dłoni, z kolei dzięki ergonomicznej korbce mielenie odbywa się praktycznie bez wysiłku.
Młynek czyści się ręcznie – suchą ściereczką, a ostrza można dodatkowo oczyszczać szczoteczką.
Czytaj także: Najlepsze kiełkownice – jaką wybrać? Ranking
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.
#materiałreklamowy