• Ostatnia modyfikacja artykułu:4 miesiące temu

Czyste okna pozwolą Ci w pełni cieszyć się wiosennym słońcem i wpłyną na znaczną poprawę samopoczucia po szarym, zimowym okresie. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie wszyscy lubią porządki i znaczna część z nas zawsze będzie dążyć do tego, by ograniczyć wysiłek do minimum.

W kwestii mycia okien po zimie, z pomocą przyjdą myjki i automatyczne roboty do okien. Ten sam sprzęt przyda się także na co dzień, bo umyjesz nim zarówno kabinę prysznicową, kafle w kuchni, lustra, jak i szyby w samochodzie. Sprawdź jak bardzo możesz ułatwić sobie życie.

Na obrazku znajduje sie Myjka do okien KARCHER WV 6 Plus.

Najlepsza myjka do okien – Karcher WV 6 Plus

Myjka do okien – jaka najlepsza?

Jeśli zastanawiasz się nad tym jaka myjka do okien będzie najlepsza dla Twoich codziennych potrzeb – poniższy ranking powinien pomóc Ci podjąć właściwą decyzję. Niezależnie jednak od tego jakie funkcje najbardziej Cię interesują – jest kilka kwestii, na które zawsze musisz zwrócić uwagę.

Wśród nich warto wymienić między innymi szerokość roboczą urządzenia. To duże powierzchnie wymagają najwięcej wysiłku – dlatego im większą szerokość roboczą będzie miała myjka, tym szybciej uporasz się ze sprzątaniem.

Kolejną kwestią jest powierzchnia, którą jesteś w stanie wyczyścić po jednorazowym naładowaniu sprzętu. Zastanów się do czego głównie będzie używana myjka i czy parametr deklarowany przez producenta będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Powiązanym parametrem jest czas działania urządzenia. Bywa przecież i tak, że niezależnie od wielkości powierzchni mamy do umycia coś trudniejszego, co zajmie więcej czasu.

Pojemność zbiornika nie jest już aż tak kluczową kwestią, ale im większy, tym rzadziej trzeba będzie opróżniać nagromadzoną podczas sprzątania wodę. Z kolei ostatecznym kryterium wyboru dla większości z nas jest, tak czy inaczej, cena urządzenia. Dlatego poniższy ranking myjek do okien powinien pomóc Ci zdecydować czego realnie potrzebujesz od sprzętu tego typu i ile warto za to zapłacić.

Najlepsze myjki do okien – Ranking 2024 [TOP 10]

Karcher WV 6 Plus

WV 6 Plus to najwyższy model myjki do okien marki Kärcher. Na jego skuteczność wpływają przede wszystkim silikonowe listwy zbierające, które mają dużą powierzchnię. Niewątpliwą zaletą jest jednak także długi czas pracy, który wynosi nawet 100 minut na jednym ładowaniu. To właśnie dzięki temu Karcher WV 6 Plus jest jedną z najlepszych myjek do okien na rynku. Dodatkowo producent zadbał o minimalizację poziomu hałasu myjki, by wspomniane 100 minut pracy nie było zanadto uciążliwe.

Pracę z urządzeniem ułatwia ciekłokrystaliczny wyświetlacz, który wskazuje pozostały czas baterii. Wraz z zestawem otrzymujesz także koncentrat do czyszczenia okien, butelkę ze spryskiwaczem i pad z mikrofibry.

Electrolux WS71-4AS

Bogatym doświadczeniem może pochwalić się także marka Electrolux. Dlatego model WS71-4AS to kolejna pośród najlepszych myjek do okien, godnych polecenia. Ci, którzy zdecydując się na ten model z pewnością docenią jego cichą pracę i wysoką wydajność.

Skuteczność pracy model zawdzięcza między innymi wysokiej jakości ściągaczom z naturalnej gumy, które nie pozostawiają smug. Jednocześnie ich spora powierzchnia (29 cm) sprawia, że pokrywają dużą część szyby za jednym zamachem, co wpływa na wygodę użytkowania.

O tym, że jest to bardzo dobra myjka do szyb świadczy także czas pracy (60 minut) i wydajność (180 m2). Jeżeli masz dużo przeszklonych powierzchni albo po prostu duże okna, ten model może okazać się najlepszą myjką do okien dla Twoich potrzeb.

Obrazek prezentuje Odkurzacz do szyb Dry&Clean Leifheit.

Myjka do okien Leifheit Dry&Clean

Kolejnym z najpopularniejszych producentów myjek do okien jest firma Leifheit. Wybierając tą markę masz możliwość kupienia podstawowego modelu i dokupienia niezbędnych akcesoriów według własnego uznania i potrzeb. Na potrzeby naszego rankingu myjek do okien postawiliśmy na kompleksowo wyposażony model Dry&Clean 51003 w zestawie z drążkiem z systemem Click oraz myjką Window Washer.

Myjki do okien Leifheit działają z pełną mocą w każdej pozycji, co oznacza, że zbiorą wodę nawet z powierzchni nad Twoją głową. Posiadają tryb automatycznej gotowości, dzięki któremu aktywują pełną moc w momencie zetknięcia z powierzchnią. To pozwala na maksymalnie ekonomiczną pracę, a dodatkowo praktyczny drążek zatrzaskowy Leifheit pozwala na umycie naprawdę ciężko dostępnych miejsc bez używania drabiny.

Myjka do okien KARCHER WV 2 Plus

Myjka do okien Karcher WV 2 Plus

WV 2 Plus to model tańszy niż WV 6 Plus, który zajął pierwsze miejsce w naszym rankingu myjek do okien. Mimo to, dla wielu może okazać się najlepszą myjką do okien. W pakiecie z urządzeniem otrzymujesz między innymi mniejszą ssawkę (17 cm), koncentrat do czyszczenia, butelkę do spryskiwania i pad z mikrofibry. Specyfikacje tego modelu myjki są zbliżone do omawianego wcześniej odkurzacza do okien marki Leifheit, podobna jest także cena urządzenia.

Karcher WV 2 Plus ma wbudowaną diodę LED, która pokazuje stan naładowania baterii. Na jednym ładowaniu urządzenie jest w stanie pracować przez 35 minut. Jeśli więc nie masz zbyt dużych powierzchni przeszklonych, ten czas spokojnie powinien wystarczyć Ci nawet na trudniejsze wiosenne porządki.

Leifheit Nemo

Odkurzacz do szyb Leifheit Nemo jest wyposażony w adapter, dzięki któremu można połączyć urządzenie ze wszystkimi drążkami Leifheit z systemem Click. To jedna z najlepszych myjek do okien, która będzie pomocna także przy wysokich oknach, oknach dachowych oraz ogrodach zimowych.

Żywotność akumulatora wynosi 45 minut. Model idealnie nadaje się do mycia szyb, luster, płytek i kabin prysznicowych o powierzchni łącznej do 130 m². Nie musisz już martwić się smugami i uciążliwymi zaciekami – ten problem niweluje bowiem funkcja automatycznego odsysania brudnej wody.

Myjka do okien Vileda Windomatic Power

Najtańsza myjka do okien w naszym rankingu to myjka marki Vileda. Porównując opinie użytkowników wiemy, że potrafi zostawić drobne ślady, ale tylko w naprawdę trudnych warunkach. W codziennym użytkowaniu sprawdza się bez zarzutów.

Podobnie jak omawiane wcześniej myjki – radzi sobie zarówno w pracy w pionie, jak i w poziomie, a ruchoma głowica umożliwia dotarcie do wszelkich rogów i krawędzi. Urządzenie pracuje 40 minut w trybie podstawowym, podczas którego pozwala na umycie około 80-120 m2 powierzchni.

Bosch GlassVac

Choć Bosch GlassVac ma dość krótki czas pracy (30 minut na jednym ładowaniu), doświadczenie producenta z branży motoryzacyjnej wpływa na wysoką skuteczność tego urządzenia. Podczas czyszczenia użytkownik może odczuć mniejsze tarcie, myjka jest też bardzo skuteczna w eliminowaniu smug, a przy tym nie wydaje charakterystycznych dla tego typu produktów, irytujących dźwięków.

Bosch GlassVac, jak przystało na jedną z najlepszych myjek do okien, nadaje się do mycia różnorodnych powierzchni, takich jak lustra, kabiny prysznicowe, płytki, szyby samochodowe. Dodatkowo kompaktowa konstrukcja ułatwia przechowywanie. W zestawie z produktem otrzymujesz butelkę ze spryskiwaczem i aplikator natryskowy.

Thomas Window Jet

Zbliżając się ku końcowi naszego rankingu myjek do szyb chcielibyśmy przedstawić jeszcze model Thomas Window Jet. Model, podobnie jak Karcher WV 6 Plus, ma szerokość roboczą 28 cm, dzięki czemu sprawdzi się nawet na większych oknach. Na jednym ładowaniu jest w stanie pracować do 45 minut.

Mimo tego, że marka nie jest najpopularniejsza, Window Jet dorównuje najlepszym myjkom do okien, choćby właśnie pod względem wytrzymałości akumulatora. Także pojemność zbiornika (110 ml) wpływa na komfort użytkowania, co w połączniu z kompaktowymi wymiarami sprawia, że jest to po prostu bardzo dobra myjka do szyb.

Sencor SCW 3001YL

Choć Sencor to bardzo dobra i konkurencyjna cenowo marka, dziś nie zajmie czołowego miejsca w rankingu myjek do szyb wyłącznie z jednego powodu. Model SCW 3001YL oferuje stosunkowo krótki czas pracy w porównaniu z konkurencją (20 min).

Nie jest jednak tak, że to rozwiązanie nie jest warte rozważenia. Sencor SCW 3001YL to bardzo skuteczna myjka do szyb, która sprawdzi się na wszelkich gładkich powierzchniach, w tym meblach szklanych, glazurze, kabinach prysznicowych i innych wodoodpornych powierzchniach.

Ci, którzy się na nią zdecydowali, cenią sobie wysoką jakość wykonania i funkcjonalność. Jeśli więc nie masz w domu zbyt dużo powierzchni, które musisz umyć za jednym razem, SCW 3001YL może okazać się trafnym wyborem.

Teesa Smooth Touch

Nasz ranking myjek do okien zamyka Teesa Smooth Touch. Jako że jest to jedna z najtańszych myjek do szyb, jej wydajność może być analogicznie niższa. Ci, którzy postawili na ten model chwalą sobie jednak zarówno moc, jak i trwałość oraz bogate wyposażenie.

W zestawie otrzymujesz dwie dysze, o szerokości 28 i 17 cm (jak w modelach Karcher i Leifheit), rozpylacz, głowicę ze ściereczką, a także ssawkę szczelinową, wyposażoną dodatkowo w filtr kurzu. Jak na model w tak konkurencyjnej cenie, Teesa Smooth Touch to bardzo funkcjonalny sprzęt.

Ranking myjek do okien 2023 - zestawienie

Nazwa Szerokość robocza Obsługiwana powierzchnia Żywotność baterii Pojemność zbiornika Gdzie kupić?
Karcher WV 6 Plus 28 cm 300 m² 100 min 150 ml
Electrolux WS71-4AS 29 cm 180 m² 60 min 110 ml
Leifheit Dry&Clean 17 – 28 cm 100 m² 38 min 100 ml
Karcher WV 2 Plus 17 - 28 cm 105 m² 35 min 100 ml
Leifheit Nemo 28 cm 130 m² 40 min 70 ml
Vileda Windomatic Power 27 cm 120 m² 40 min 100 ml
Bosch GlassVac 13 cm 105 m² 30 min 100 ml
Thomas Window Jet 28 cm 110 m² 45 min 110 ml
Sencor SCW 3001YL 28 cm 30 m² 30 min 100 ml
Teesa Smooth Touch 17 – 28 cm b.d. 40 min 160 ml

Myjka do okien – czy warto?

Czy warto kupić myjkę do okien? Łatwo stwierdzić, że ręczne mycie szyb za pomocą zwykłej ściągaczki i płynu do szyb kosztuje nieporównywalnie mniej. Naszym zdaniem zdecydowanie warto wyposażyć się w dobrą myjkę do szyb, bo oszczędzamy przede wszystkim czas.

Szyby pozbawione smug i zacieków bez zbędnego wysiłku i straty czasu to coś, za czym musimy się podpisać. Tym bardziej, że ten jednorazowy zakup może sprawić sporo satysfakcji i zdecydowanie umili okres wiosennych porządków na balkonie.

Dodatkowo, warto zaznaczyć, że sprzęt przyda się nie tylko wiosną, ale także na co dzień. Łatwo wyczyści lustra, płytki, prysznic czy szyby w samochodzie, a także wszelkie rozlane płyny, jeśli będzie trzeba.

Na zdjęciu znajduje się Myjka do szyb Dry&Clean Leifheit.

Myjka do szyb Dry&Clean Leifheit

Myjka do okien – jaką wybrać?

Jaką myjkę do okien wybrać? To zależy czego dokładnie potrzebujesz do czyszczenia swoich powierzchni. Jeśli masz dużo przeszklonych powierzchni i najbardziej zależy Ci na długim czasie pracy, odpowiedzią na Twoje potrzeby będzie z pewnością najlepsza myjka do okien – Karcher WV 6.

Z kolei jeśli potrzebujesz kompletnego zestawu akcesoriów, bo czeka Cię dużo różnorodnych zadań – wybierz model Dry&Clean od Leifheit. Chcesz postawić na możliwie najtańsze, ale wciąż skuteczne urządzenie? Kup myjkę Vileda Windomatic.

Nasz ranking myjek do okien powstał z myślą o tym, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z produktami w naszym zestawieniu znajdziesz najlepsze rozwiązanie dla siebie.

Czytaj także: Mycie okien jest Twoją zmorą? Teraz zrobi to za Ciebie robot!

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.

5/5 - (1 vote)